bugün

çok açık bir şekilde vurgulaya vurgulaya söylediğim cümle. insanlar ufak tefek sebeplerden ötürü a ya da b partisini tercih ederken benim düşünceme göre en doğrusu toplumun yüzde 10'una yakınının gasp edilmiş haklarının geri verilmesini savunan bir partiye oy vermek öncelikli kriter olmalıdır. şu anda buna en yakın parti hdp. hemen saldırmayın. hele ki bir de lgbt aday gösterirlerse tek seçenek olarak kalıyorlar. ak lgbt de aktif ama sonuçta ak partinin başındakilerin ne olduğu belli.

not: lgbt değilim.
desteklediğim hede.

not:lgbt olabilme potansiyelim var.
Türkiye' de hiçbir parti afedersin LGBT' yi s*kinde sallamaz. sadece seçim dönemlerinde LGBT lehine kampanyamsı şeyler yaparlar.

not: LGBT olabilirim.

edit: HDP, lgbt(iq) için ne yapmış pardon? ciddi ciddi birşey yapabilmişler mi?
bir parti hariç kimsenin ağzına almadığı, bu toplumun ötekilerinin sorunlarını dile getiren, kadına, insana dair "insan gibi" söylemleri olan partiye oy vermektir. hangi parti olduğu ortadadır.
(bkz: kaos gl)
sonuna kadar desteklediğim hede.

not: lgbt'miyim bilmiyorum. bi seksüelim bi değilim.
toplumsal gelişimini tamamlayamamış bir kitlenin hdp'ye oy devşirme çabasıdır.

lgbt denen oluşumun, evrensel insan hakları değil de kendi hakları derdine düşmeleri, ayrımcılığı en başta kendi erinin yaptığını ispatlar.

halihazırda anayasadaki eşitlik prensibi bile hakların korunması için yeterli, uygulamada problem yaşanması işin başka boyutu.

ama lgbt hakları adı altında harbiye'de fuhuş, gasp yapıp, terör estiren travestiler de hak arıyorsa, ben de sade vatandaş olarak istanbul'un en merkezi caddelerinden birinde güven ve huzurla yürüme hakkımı talep ediyorum.
mal mısınız amk.

not: sözlük yazarıyım.
bahsi geçen kitleyi sempatik bulmuyorum ama homofobik olduğumu düşünmüyorum. hakları en iyi savunmak ifadesi eğer istediklerini hayata geçirmekse ben türkiyede eşcinsel evlilik fikrine hatta eşcinsel çiftlerin evlat edinmesine mesafeli yaklaşıyorum. bunlar bir yana hiç kimse ne inancı ne cinsel yönelimi ne de ahlak anlayışı ve siyasi görüşü nedeniyle öldürülmemeli.

sloganlardan bir slogan.
Lgbt hakkindaki en kapsamli yasa teklifini chp vermiştir.

Herkesin aklina Hpdnin gelmesi medya algisindan baska bir sey degildir.

Chp ve hdp ikisiyle de isim olmaz.
Ülke seçimlerinin oscar ödül törenine döndüğünün kanıtıdır.

Filmlerin kalitesi önemli değil, muhtelif miktarda zenci, gay varsa kazanır.