bugün

bu sezon çoğu bölümü ilk sezonla eşdeğer bulsamda son bölümü biraz vasat geçmiştir. fakat karakterle sadece dursa konuşmasa bile izlerim.
izlerken zevk aldığım tek Türk dizisi bu sezon geçen sezonlara göre biraz vasat
Melis Birkan beklentileri karşılamadı ama yine de kendini izlettiriyor. ayrıca bu yaz geniş bütçeli bir filmide bekliyorum
ikinci sezonda Mecnun'un beyninde ferdi Tayfur'a benzeyen ses elemeleri yapılıyor. jüri de mecnun, ismail abi, yavuz ve zeynep var. Yok artık ama ya. Cümlesi bile absürd üstü iken bunun dizisini çekmek sağlam kafa ister.

Ahaha Mecnun'un beyninde de bir ayna var kimi nasıl gördüğüne dair. Erdal bakkalı tuzluğa benzetmiş.
92. bölümdeki göndermeleri anlamayanlar için sıkıcı bir bölüm olmuştur. Ama takoz recebe yaptıkları gönderme süperdi. Ayrıca dizide kötü alışkanlıkları örnek oluşturmadığı için bütün kesimin izleyeceği bir dizidir.
hayranı olduğum tek bayan oyuncu olan melis birkan oynadığı için evde izlemem yasaklanmış. eşim tarafından ambargo konmuş dizidir.
çok değişik bir 92. bölüm sergilemiş dizimiz. *
2. Sezon finalini de az evvel bitirdiğim ve günde iki bölümünü ardarda iizlediğinizde sizi sıkmayacak tek dizi. Beni ömrümde bu kadar bağlayan bir dizi olmamıştı. Mükemmel olmuş.
televizyonun en kral dizisidir.
ama en son diziye ayşen gruda teyzemiz dahil olmuş. hiç oldu mu o şimdi? tamam severiz kendisini.. ama abicim diğer mahalle dizilerine döndü iyice, girenin, çıkanın haddi hesabı yok. o kadar yeniliğe kalp dayanmıyor, alışamıyor insan. az yavaş ol sayın burak aksak.
http://www.youtube.com/watch?v=Ip5n069ic2Q
Ne anassının gözü diziymiş. Tek bir karakterin yokluğu hissedilir. Bir de karakterleri tanımayan için "bu ne ..." tarzındadır !
değişik sahneler ve espri anlayışına sahip dizi. ince ayarlar vardır. bir de nereden geldiği bilinmeyen bir at takıntısı.
sıkıntıya bire birdir. sol freme de görüldüğünde entry girmemek dokunur.
görsel
görsel
ismail abi vs spartacus ile güldürmüştür yetmez gibi bir de düşündürmüştür.
iyi , hoş , kaliteli bir dizi. her hafta izlerim. ama ara ara yaptığı ateizm propagadansından vazgeçmeliler artık ! son bölümde yani 92.bölümde bir çok göndermede bulundular. senaristin dini bizi ilgilendirmez ama kendi görüşünü diziye yansıtması çok yanlış !
türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en akıllı işidir. bu dizinin ardından insanlık L&M anlayanlar ve anlamayanlar olmak uzere ikiye ayrıldı.
pazartesilerimizi çekilir hale getiren dizimizdir. yalnız benim bu diziyle ilgili gözüme çarpan, üç sezonda da tekrarlanan bir çekim açısı var ki binevi sezonların özeti olarak da görülebilir.

birinci sezon: http://galeri.uludagsozlu.../leyla-ile-mecnun-421048/

ikinci sezon: http://galeri.uludagsozlu.../leyla-ile-mecnun-421049/

üçüncü sezon: http://galeri.uludagsozlu.../leyla-ile-mecnun-421050/

ya gerçekten özenilen bir şey ya da benim kuruntum ama bu özelliği benim gözümde bu diziyi daha da değerli yapıyor. aslında leyla ile mecnun, leyla ile mecnun'un hikayesinden ziyade ikisinin de dışında kalanların hikayesidir.
Türkiye'de yapılan en baba dizilerden birisidir.
90. bölümü an itibariyle izlenen dizi. club 27 sahnesi çok sağlamdı.

zaten genel anlamda, 1985 li olması dolayısıyla, burak aksak ın 27 yaş ı, üzerinde özellikle duruluyor.
söylemeden olmaz dosto nun sevgi ve aşk üzerine ince ayarlar verdiği dizidir.
dizinin 53. dakika nın 40. saniyesinde duygusal tema , nisan ile birlikte hüzünlendirmişdir. zaten bence yavuz la nisan çok yakışıyo süper ikili olurlardı, ee güzel hatunda. dizide en güzel hatun nisandır.net. şunu da söylemeden edemicem, yavuzu eylül de değilde nisan hakediyor. eylül yavuz için bi tane fedakarlık göstermemiştir, ayrıca hiç doğal değildir.
o değilde arkadaş ya hiç güzel hatun yok dizide. hep soğuk yapmacık tavırlar. eski leyla yı özledik arkadaş, sadece bundan önce ki leyla yı özledik arkadaş. eylül ile leyla yı toplasan bir leyla yapmıyorlar işte.

erdal bakkal' ın hapishane sahnesi de ayrı bir güzeldir.

hidayet ve mecnun sahnesi de güldürmüştür.
..
mecnun: bu kaba görüntünün altında, kim bilir ne güzellik saklı.
.
mecnun kaçış sahneleri 10 numara bunu da belirtmek lazım.
ilk kez eylül ün ağzı laf yapmıştır. 'belki bi yerlerde bizi daha çok sevicek olabilecek birileri vardır.'

01:18:54. saniyesinde hüzünlendirmiş dizidir. (ulan mecnun taş plak nedir arkadaş)

son sahnesinde yine hüzün olan dizi. ali atay, osman sonant, serkan keskin ve onur ünlü ve leyla the band.

(bkz: yokluğunda)

kaybet bu öfkeni,
içinde sakladığın.
terk et o derdini,
benden almadığın.

sabret sonu aynı değil!
söylüyorum.
dinle, rüyaların her gün aynı,
olmayacak!

şimdi vazgeçersen geriye döneceksin,
gitme! Kaybedince daha çok seveceksin
biliyorum, hiç bir anlamı yok:

yokluğunda, yokluğunda, yokluğunda ...

kaybet bu öfkeni
içinde sakladığın
terk et o derdini
benden almadığın

sabret sonu aynı değil
söylüyorum
dinle, rüyaların her gün aynı
olmayacak

şimdi vazgeçersen geriye döneceksin
gitme! Kaybedince daha çok seveceksin
biliyorum, hiç bir anlamı yok
yokluğunda, yokluğunda, yokluğunda...

eylül e ilk kez hak verdiğim dizidir, nedenine gelince, 'belki bi yerlerde bizi daha çok sevicek olabilecek birileri vardır. ' söylemidir. sevgi, fedakarlıktır kimi zaman nerden baktığına bağlı tabi ki ama. o mutlu olsundur..

dosto, yavuz, mecnun sevdiceklerinin arasında sıkışıp kalmıştır.
erdal bakkal kaan ı kurtarmış olmanın gururu içinde bakkalın geleceği için yine çıkarına oynamıştır.

ve sonunda, dosto, makalelerine, mecnun ismail abi ye kaan, erdal bakkalın yanına, yavuz da mecnun ve ismail abi nin yanına gidip el sallamıştır. ve son olarak gözlerden yaş getirmiş dizidir.
Yeni bölümü şimdi Başlamak üzere olan dizi.
aha başlayan dizi.
daha 91. bölümü izlenmediği için şimdiki bölümü izlenmeyecek olan dizi. erdal bakkal a selam söyleyin. *
pazartesi gecelerimize tat katan dizidir.
izlenebilen ender türk dizilerindendir.
asansörde yiyişen dayılar'a selamı çakmış dizidir.
mecnunun asansörde yiyişen dayilara selam çaktığı dizi.

--spoiler--
mecnun: konuşan teyzelerin arkasında mi kaldın yavuz abi?
yavuz: evet
mecnun: teyzelerin arkasında kalacağına, asansörde iki dayı ile kalsaydın.
--spoiler--
ilk dakikadan bitimine kadar karın kası yaptırdı. göndermelerin hepsi aklımda değil ama asansör de yiyişen dayılar a gönderme yapması çok iyiydi.
birde
mete o gözlükle giriyor musun nete

ha birde
erdal bakkalın taksinin önüne yattığı sahne bombaydı.
uzun zaman sonra tekrardan eski performansına kavuşan ve bizi mutlu eden dizi.. özlemişiz..