bugün

Dizi olarak Leyla ile Mecnun son zamanlarda birazcık saçmalasa da her bölümde farklı film ve karakterlere yaptığı göndermelerle hoş bir yere sahip.
Füzuli: sende mecnunluk istidadı yok mecnun olmak için ne yaptın?
bugün 22.40 ta başlayarak kendi geç başlama rekorunu kıracak dizimizdir.
Neden çok geç başlıyor dediğimiz dizimiz. Daha erken bir saate alınmalı...
Mecnun'un M.s. 4000 yılına gittiği dizi.

Edit: imla.
--spoiler--
sezailer.
--spoiler--
An itibariyle en kral bilim kurgu filmlerinde görülmeyecek sahneler izlediğimiz dizimiz. Yok böyle birşey!
an itibariyle sezailer ile yardıran dizi.

--spoiler--
- sezailer mi? o nemiş ya?
+ sezailer bundan yüzyıllar önce gölgeye ilk "isyaaan" diye bağıran topluluk.
--spoiler--
Bankaların mabede dönüştüğünü çok güzel bir şekilde yansıtan dizi. ismail abi'nin bin yıllık imzasıyla!..
Mecnun ismail abi nin 2000 yıl önce yazdığı tablete ulaşmıştır.
Mecnun'un kurtarıcıyı tarif ederken adnan oktar'a selam çaktığı dizi.
izleyicilerinin bazıları buraya heyecanla yazıyor, içlerini döküyorlar. eyvallah tutkunuzu anlıyoruz biz de leyla ile mecnun kafasının bir parçasıyız ama lütfen;

--spoiler--
kullanın lan şu zipoyler uyarısını.
--spoiler--

kaçıran var, sonra izleyecek olan var. var oğlu var.
Esprileriyle, göndermeleriyle, sosyal mesajlarıyla, hepsinden öte, müthiş kurgusuyla bugüne kadar en güzel bölümünün bu gece yayınlandığı dizi. Zaten diğer dizilerden açık ara çok daha iyi olan dizimiz her bölüm kendiyle yarışıyor, her hafta kendini aşıyor. Bundan sonra da leyla ile mecnun daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
92. Bölümü kaçıranların çok şey kaçırdığı bir dizi. Dizimiz.
Gecen bolumlerde yeni dunya duzeni hakkinda illuminati propogandasi yapmis gizli orgutlerin sozum ona gizli sosyolojik diasporalarini dolayli yoldan anlatmis dizidir. izlemeye devam edin bu dizileri adam olursunuz her seyi gectim trt nasil bunu yapar sasiyorum.
leyla ile mecnun ilk bölümünden itibaren, benim için dizi olmaktan çıktı, eksik olan yanlarımı dolduran pazartesi ritüeli haline geldi.

izlerken rahatlatan, gülümseten, duygulandıran, kahkahaya boğan, ağlatan, içimi ısıtan, bana ben olduğumu, bazılarına insan olduğunu hatırlatan tek şey l&m dır. bitince insanın yüzüne hüzn dolu gülümseme konduran hikayedir. bazen kendinizi göz yaşlarınızı silerken, bazen de gülmekten yüz kaslarınızın ağrıdığını farkederken bulursunuz. işte böyle bir şeydir leyla ile mecnun ..
mecnunun sorduğu şapkasız kaleci (bkz: Raimond Aumann)'dır.

Edit: ulan şu entryi eksileyen manyaklar var amk. neyin kafasını yaşıyosunuz?
bu hafta yine vasatın altında kaldı. darda kalınca daya zaman makinasını, dünyanın sonunu getir, oh mis.

biraz daha özen... biraz daha.
bu hafta tat vermeyen dizi

--spoiler--
ismail abi ile lastikçi ömer arasındaki daldın mı muhabbeti güzeldi. zamanda yolculuk, kötü hidayet ve çığırtkan leyla pek açmadı
--spoiler--

genel bir eleştiri yapacak olursam daha önce çokça yazılmış olan leyla'nın oturmaması ve dizideki kötü adam eksikliği derim.

zaten yeni leyla yeniliği pek kalmamış olmasına rağmen senaryoda bile oturmadı. diğer sezonlara baktığımızda ilk sezon ile zaten kıyaslamayalım ama ikinci sezonda iki leyla olmasına rağmen mecnun-sedef ilişkisi belli bir düzene sahipti. bu sezon bir küsüyorlar bir barışıyorlar. zar zor bölüm sonunda el ele görüyoruz. sürekli gidilen kafeye bir iki defa ancak gittiler. erdal bakkal'da vakit geçirmediler. yani demem o ki bence burak aksak'ın bile içine sinmedi bu leyla. evet kendi yarattığı karakter kendi içine sinmedi adamın. iki bölüm arası leyla değiştiremeyecekleri için de sezon sonu bekleniyor büyük ihtimalle bu leyla'nın gönderilmesi için.

yeni sezon olursa daha iyi bir leyla seçilmeli. hiç bir şey yapamıyorlarsa sedef ile şirini geri getirsinler. bir de yeni kötü karakter bulamıyorlarsa ellerindeki cevheri kullansınlar (bkz: benjamin)
bi kaç haftadır, hayatın meşgaliyetleri yüzünden izleme fırsatı edinilemeyen dizi, an itibariyle 90. bölümünün izlenmeye başladığı dizi.
http://www.youtube.com/watch?v=X2sVQIrMmr8
bir arap masalı.
bölüm ne kadar dandirik olursa olsun erdal bakkalı değişmeyen dizidir. erdal bakkal güldürür o cepte.

--spoiler--
- ben alete dokundurmam kimseyi. geleceğimle oynatmam arkadaş.
- hiç biz geleceğe gidiyoruz sen de geliyor musun diye soran yok.
- ben zaten gelecektim. allah allah ya gelecek sizin geleceğiniz mi ?
- bakın kendi çocuklarını konuştular gittiler. bizim yavrimizi konuşan yok.
--spoiler--

yavri diyişi yeter.
şuanda tekrarı yayınlanmakta olan dizi.
Ayşen gruda yı kadrosuna katmış olan dizimiz. Hayırlı olur ınşallah.