bugün

En az bir sezon daha devam etmesi gereken dizidir. Performans böyle devam ederse seneye de bu söz geçerlidir efendim. Türk dizi sektörüne hocalık yapmaktadır.
Dizide her an her şey olabiliyor ya onu çok seviyorum. Erdal bakkal müthiş tek kelimeyle. Komediyle duygusalı aynı anda yaşatan dizi.
güngören apaçileriyle batı apaçilerinin karşı karşıya gelmesi ve asıl apaçilerin liderinin karşıdakilerin hallerini görünce grubu dağıtması yine yarmıştır, yardırmıştır.
ismail abinin spartacusle kan ve kum muhabbeti peşinden çay demlemeleri güzeldi
aşilin topuğuna sıkmayı saymıyorum bile
bir de arkadaş o okçu nereden çıktı bir kişiyi vurdu sonra durdu diye soramıyorum o kadar şaşkın o kadar absürdüm.
hakkındaki bir yazıda dizinin 99 bölüm süreceğini ve 100. bölümün sinema filmi olacağını söylemişlerdi. hala bu fikir var mı bilmiyorum, lakin doğruysa büyük sona gerçekten yaklaşılmıştır.

daha fazlası için: http://www.gazete5.com/ha...-bitiyor-haber-210015.htm
Dizi biterse hayatımdan çok büyük bir şey eksilmiş olacaktır. Çünkü bu dizi her bölümüyle benim iç dünyama tercüman olan, duygularımı anlamlandırmada ve geçmişimi hatırlamamda büyük etkisi ve yardımı olan, diziden öte bir şey.
bitiyorsa bitsin dizisi. ismail abi gibi bir arkadaşa sahip olmadığımı gördükçe yaşadığım hayattan soğuyorum. çok kıskanıyorum hayali kişilikleri. e bu da pek normal birşey olmasa gerek.
--spoiler--

hasssssssssss reett olduu ayrılık oldu hüzünlere bölündü saatlerrr

--spoiler--

yavuz, güzel adamsın. ölme.
--spoiler--
umudunu yitirme çocuk elindeki taş senin herşeyin.
--spoiler--
kubilay'ın binlerce kez özür dilemesine hasta olduğum dizi.
Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı yayın hayatına 9 şubat 2011'de başlayan trt ekranlarında yayınlanan komedi dizisi.
dizinin 10 haziran 2013 te sezon arası verecek olması derin bir oh çektirmiştir.dizimiz 4. sezonuyla seneye de devam edecektir.

88. bölüme ait şu resimden sonra zaten isterse bin sezon daha devam etsindir.bu dizinin herşeyine alıştımda bu nedir allasen ? yarıldım ya.görsel

edit: yalnız o leymila değişecek arkadaş ben anlamam! aslı tandoğan'ı isterim. isterim de isterim .

edit2: leyla ile mecnunun gerçekten aşk yaşadıklarına dair ortalıkta haberler dolaşıyor. doğrumudur bi şeetseniz sayın ali atay ve melis birkan ?
yıl olmuş 2013 hala izlenen saçmalık.
çölde kaybolanların hiikayesidir. ismail Abiyle, Erdal Bakkalla bize her pazartesi güzel saatler yaşatır. yeri gelir ağlatır, ardından güldürür. gariptir ama bizdendir, candır.
eğer 4. sezon çekilecekse beni mutlu edecek hatta ve hatta kahkaha attıracak sanat eseridir.
çekiminde türkiyede sadece reklam ve bazı kaliteli filmlerde kullanılan arri ekipmanlarının kullanıldığı dizidir.yani bu kadar büyük para vermişiniz bari red epic falan olsaydı diyorum ayrıca slider var adamlarda eyw ama motorlu kullanın onu stage one galiba slider ama herif iteliyor. göörüntü yönetmeni renkleri biraz öğrenmeli aga tamam hiç kullnılmamış bir mekan bulmuşsun kireç burnu ,kaliteli lensler var elinde jiimmy falan var lan biraz daha yetenekli olsan o kadar sanatsal şeyler çıkardı ki ama yok baba sen burak aksağa güven yayıl kıçının üstüne. epic diyorum bak duy sesimi keskinlik kat biraz.
herifler 5d m2 ile sezon finali çekiyor (bkz: house 6 sezon son bölümü) sen arriflexle bok çekiyorsun.yuhh.
87. bölüm arkeonoglar arkeonoglar, ismail abi'nin söylemiyle tabi.

---spoiler---

yaviz'in rüyalarında eylül'ün ölümünü görmesiyle başlamış, rüyalar tersine çıkar klişesi ile yaviz'in kalbine saplanan ok ile son bulmuştur. erdal baggal'ın gittikçe yabançakallığından uzaklaştığını görmekteyiz. yoksa o kumpasa düşecek baggal mıydı o!

spartaküs-ismail abi kapışmasında, ismail abi'nin 'kan ve kum olmasaydı hacı' göndermesi, spartaküs ile oturup çay demlemesi ve spartaküs'ün hala kölelik var mı sorusuna ismail abi'nin cevabı.

büyük iskenderler'in kapışması, aşil'in topuğu, apaçilerin isyanı, amazonların altyazılı leyla'ya mağlup olmaları...

ne zaman ismail abi'nin genlerinde arkeolog çıkacak diye beklerken, beni hayal kırıklığına uğratmaları hiç hoş bi davranış olmadı. daha farklı bir şeyler bekliyordum. en azından bi filaşbek falan, yok olmadı. ismail abi de ben de arkeolog olmak istiyordum geyiğine bağladı. fırça ile esere ulaşma olayını güzel sundular. bi de 'ben şimdi arkeonog oldum ya top sakal ve gözlük takmam gerekiyo mu?' sorusu bitirdi beni.

yaviz ölecek mi? aksakallı d. d. geri tamamiyle geri dönecek mi? mecnun öcün alacak mı? imdi eylül çıldırır!

---spoiler---
başlamasına son 10 dakika olan dizidir. takılmayın efendim buralarda gidin çayınızı demleyin oturun diziyi izleyindir.
87. bölümde erdal bakkal'ı satın alan cüce adam 60. bölümde erdal'ın kabusunda kendisinin yerine geçen kişidir.

bu 60. bölüm:

görsel

bu da 87. bölüm:

görsel
Aslı tandoğan'ın leyla rolüne daha çok yakışacağı dizi. Hem daha güzel hem mecnun'un yanına daha uygun görünüyor. O olsa idi kendimi mecnun'un yerine koymuş olabilirdim. Tam aşık olunası bir güzelliği var. Uzun zamandır izlemiyordum, bu bölüm iyi başladı.
yavuz yoğun bakımdayken başında bekleyenlerin geyiği ve o andaki olaylar bütün komedi dizlerine örnek olmalıdır. o nasıl bir karambol lan!!
hidayetin deveye diken, insanı sıkıntıya sokan demesi yarmıştır.
elanur karakterinin kalıcı olmadığı biricik dizimiz. ama kız çok güzel be!
an itibariyle yaran dizidir.
uzun bir aradan sonra bölüme hızlı giriş yapmış dizidir. Cüce bakkal'ın hidayet'e kızmaları yarmıştır.