bugün

mavi tenli erdal bakkal yarmış, yardırmıştır.
şirinler ile güldürmüştür. burak aksak ellerine sağlık.
şirince'nin üzümü bek hoş olur.
şu anda yarım yarım yardırıyor şirinler geyiğiyle. ayrıca şirin babaya "inna sabirin" dedirterek sesli güldürmüştür.
şirin bakkal, şirin baba ve şirine ile yarmış geçmiştir gönül isterdi ki ismail abi'yi de şirin şirin mavi mavi görelim.

edit: mithat körler iyi hoş da, adama şarkı söyletince dizide şarkı söyleten diziler kervanına katılmıştır.
(bkz: allahın şah damarı)
--spoiler--

japon mu ortaç.

--spoiler--

asdfghjk'dir.
mecnun un odasında ki serdar ortaç, ismail yk ve ajdar posterleri gece gece yarmıştır.
paralel evren muhabbetiyle yardıran dizi.

Başta biraz beyin fırtınası da yaratmadı değil. Noluyoz aq derken film koptu*.Gülmekten çene kaslarım ağrıdı amk bu ne ya. Efsane bir bölüm oldu şerefsizim*.
herkes gittiği evrende kendini mutlu olarak gördüğü evrende kalmak istemiştir. umutlar, hayaller.. yavuz yine içimizi burkmuştur..
mecnun ile iskender arasında geçen diyaloglara bayıldığım dizidir.
(bkz: kalmışım yaban evrenlerde)
mithat körler eylülün babası olarak konuk koyuncu olmuştur. pek bir manidar.*
--spoiler--
yamulmuyorsam başladığından beri reklam girmemiştir.
--spoiler--
Erdal bakkal ile mecnunun boyuna sarilmali dansi yarilma sebebidir.
1 saat 20 dk reklam vermediler sanırım. altımıza mı edelim bunu mu istiyorsunuz?

bu arada at esprisi neydi anlayan varsa bir zahmet.

edit: avrupada gezen masum kivircik sağolsun.
tabuları yıkan dizidir. arkadaş bir dizi nasıl olur da bir insana pazartesi günlerini sevdirebilir?
--spoiler--
Mithat bey, Mithat amca.. Mithatbaş! Bizim oralarda hep severek beğeniyoruz çok.
--spoiler--
--spoiler--
ben kestane istiyorum ama at kestanesi istiyorum saçlarımı, kaşlarıma uygun..
--spoiler--
bu akşam buram buram at kokan dizimizdir.
arkadaş bu akşamki bölümü yazmak için nasıl bir kafası vardıysa bu adamın, atlar mı tepiştiyse kafasında demek ki.
vay arkadaş.

dünya tarihinin en özel dizisidir, ben size söyleyeyim hacılar.

--spoiler--
bu arada, öbür evrendeki mutsuz iskender baba'ya ağlamayan da bizden değildir. içimiz cızır cızır etti.
--spoiler--
(bkz: kaidesine neft yağı sürülmüş)
son sahnesiyle yine mahvetmiş dizidir.
nilgün marmara'nın kuş koysunlar yoluna şiirini yavuz bir başka okumuştur. acıtmıştır yine..

--spoiler--
bir karga bir kediyi öldüresiye bir oyuna davet ediyordu. hep böyle mi bu?
bir şeyden kaçıyorum bir şeyden, kendimi bulamıyorum dönup gelip kendime yerleşemiyorum,
kendime bir yer edinemiyorum, kendime bir yer...

kafatasımın içini, bir küçük huzur adına aynalarla kaplattım, ölü ben'im kendini izlesin her yandan, o tuhaf sır içinden! paniğini kukla yapmış hasta bir çocuğum ben. oyuncağı panik olan hasta bir çocuğum ben. oyuncağı panik olan sayın yalnızlık kendi kendine nasıl da eğlenir..

niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına
niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına
niye kimseler izin vermez yollarıma kuş konmasına?

''öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna'' bir çocuk demiş.
--spoiler--

Şair 29 yaşında intihar etmiş bu arada…

ayrıca dedenin fazla zamanımız kalmadı demesi düşüncelere sevk etmiştir. yoksa??
kuaför ismi olarak ceyhun adının kullanıldığı dizidir. Müthiş bir tespit, bir kuaförün adı için zannımca da en uygun isim ceyhun'dur.

Edit: ahanda kuaför ceyhun eksiledi.