bugün

cesur ve dobra insan. çoğu kişinin duygularına tercüman olmuş.
sosyalist enternasyonal toplantısında sesimiz olmuş sanatçımızdır.

çoğunluğun azınlığa yaptığı baskıyı, muhalif sanatçılara uygulanan linci, ülkenin gidişatını ve bunun doğurduğu gezi olaylarının sebeplerini tek tek anlatmıştır.

hayatımızı nasıl, hangi ahlak kuralları çerçevesinde, hangi inanca bağlı olarak sürdürmemizi işaret edenler anlar mı bilinmez ama, çoğumuzun ortak şikayetlerini dile getirmiştir.

ağzına sağlık levent üzümcü.
ibb şehir tiyatrolarının başarılı ve bir o kadar da duyarlı olan oyuncusu.
peygamberle dalga geçti ya, sosyalist enternasyonel de sesimiz olur.

bu ülkede işler böyle işler, ermeni soykırımını kabul edersiniz nobel alırsınız.
hiç bir yeteneğiniz olmamasına rağmen, ne oyunculuk ne başka bir şey iki tabulara saldırıp, iki evrimi savunun direk dikkat çekersiniz.

kısaca levent üzümcü kimdir ya?
iq seviyesi en yüksek türkiyeli olduğu tescilli olan tiyatrocu.

hani 'kimmiş ya' deniyor ya, o sebepledir bu giri. çapınızın farkına varın da öyle yazın diye. kapiş ergen?
kendisini solun reizi ilan ettim. ccc üzümcü reiz ccc.
not : izleyin la malakus hülloğus angutuslar.
http://video.sozcu.com.tr...syal-medyayi-salladi.html
söylenmek istenenleri bir kez daha çok güzel ifade etmiştir.
konuşmanın metni: http://www.haberraporu.co...-uzumcunun-sosyalist.html
avrupa yakasındaki kalitesiz oynuyla meşhur olmuş tiyatrocu.
Yol sorduğu taksicinin Gezi direnişine katıldığı için yolu tarif etmediğini anlatan tiyatro sanatçısıdır.
Benim için hala küçük ibo'nun amcası'dır.

Söylemleri samimiyetsiz, ilgi çekmek isteyen bir tavrı ve duruşu var. Twitter'da da çok net belli oluyor bu.

Edit : Amcası değilmiş. işte bu beni biraz üzdü.
ilgi çekmek isteyen bir tavrı varmış!! tam da bu zamanda, geçer akçe iktidarla cankuş olup popüler ve zengin olmakken, her koşulda ve platformda iktidara giydirerek ilgi çekmeye çalışıyormuş.

işsiz kalıp, soruşturmalarla mahkeme salonlarına taşınıp, kamuoyu önünde küçük düşürülmek için medyanın eline verilerek "ilgi çekileceğini" sananlar var hala demek. peh...
sol partilerin başına böyle adamlar gelmeli ki oy alabilsinler.
şu an chp'nin başındakiler bu kadar beceriksiz olduğu için ampüller istedikleri gibi at koşturuyor.

bir levent üzümcü'nün konuşmasını dinleyin bir de siyasilerin.
arada dağlar denizler ve seviye farkı var.
tiyatro oyuncusu. akp için söyledikleri tamamen doğrudur. ancak bu kendisini sosyalist yapmaz. kendisi kemalisttir. sosyalist olamaz. sosyalist düşünceli bir insanın
--spoiler--
Ordunun devlet yönetiminden elini çektiği daha demokratik bir Türkiye imajına sizlerin arasında bile inanmış olanlar vardır.
--spoiler--
cümlesini sarfetmesi ve özellikle "...sizlerin arasında bile..." kelimelerini kullanması hala askeri bir çözüm olarak görmesi demek değil midir? sonra da "..80 darbesi solcuları yok etti..darbeler çok kötü.." demek kendisiyle çelişmek değil midir? uzatmaya gerek yok. akp karşıtlığı onu asla sosyalist yapmaz.
bağırıp çağırarak, gezi sempatizanlarını sosyalist olarak kafalama eylemindeki sol şakirttir. başbakanı sevmem ama adam 3 çocuğu zorunlu mu kıldı ki sen bundan kıllanıyorsun be adam? akplilerin mecliste 2 çocuklu bir yığın elemanı var , hangisi bunu emir telakki etti de sen "diktatör çocuk sayısı dayatıyor" diyorsun ? bırak bu ucuz kafalama numaralarını , oyunculuğundan ne gördük ki sosyalistliğinden görelim. tayyip 3 çocuk yap diyince yaşam koçluğu oluyormuş , rahatsız oluyormuş. dinleme o zaman amk , ben senin karının trtde yaptığı yaşam koçluğu programını izliyor muyum mesela ? hayır. sen de tayyibin yaşamla ilgili tavsiyelerini dinlemezsin olur biter. haa ayrıca madem bu ülkeyi diktatör yönetiyor, o zaman eşin de diktatörün kanalında program yapıp malı götürmesin. azıcık omurgalı olun lan azıcık.

büdüth: vokta & nirgül
bugüne kadar söylediklerimizden farklı bir şey ortaya koymamış isim.

tekerleği yeniden keşfetmeye gerek yok.

akpnin faşist olduğunu biliyorduk zaten.
sikmiştir... tıpkı bir süre önce şafak pavey'in siktiği gibi ama dinleyen kim yobazlar fallafoş oldu be levendim.
iyi ayar vermiştir. yalnız böylesine sert konuşmaların kağıda bakılarak yapılması bana çok antipatik geliyor.
gezi olayları ve gündeme dair söyledikleriyle çok beğendiğim aktivist yazar ve oyuncu.
yalan havuzuna düşmemiş, çizgisini bozmamış, doğruları söylemekten çekinmeyen cesur sanatçı.
sosyal enternasyonal deki konusmasi cok guzel ve iz birakti.{{[new]}}{{[new]}}efenime soyleyim soyle dedi;{{[new]}}{{[new]}} 1980 sonbahar sonrasiydi askeri darbenin bi kac hafta sonra, mahallede oyuyordum babam benim yanima geldi..{{[new]}}{{[new]}}- oglum levent eger biri babani sorarsa , nerde oturdugunuzu soraran olursa sakin söyleme!. {{[new]}}{{[new]}}80 darbesi türk solunun uzerinden bir cilindir gibi gecti.{{[new]}}bu cografyada zor yetisen sol dusunce birdaha kendini toparlayamadi.{{[new]}}80 darbesi kucuk cocuklarin yaslari buyutulup asilan bir askeri cuntadir.{{[new]}}bati medeniyeti icin 80ler kapitalizmin demokrasiyle kol kola dansi idi.{{[new]}}köprunun altindan onca sular akti... artik dansin sonu geliyor!.{{[new]}}kapitalizmin kazanma hirsinin insanin gözlerini kör ettigi.. dogayi hizli bir bicimde kemiriyor.{{[new]}}{{[new]}}bugun turkiyede bizim payimiza düsen ise oylarla secilmis kimselerin vahsice geecek yuzunu ortaya cikarmasinin korkunc gercegidir.{{[new]}}siyasetin ticaret haline geldigi.. örgutlu cehaletin ve örgutlu fasizimin faliyete gectigi..{{[new]}}komsunun muhbir hale getirildigi.. muhalif insanlarin hayatlar gözlenmesi takip edilmesi dinlenmesi normal hale getirilmektedir.{{[new]}}{{[new]}}taksim gezi parki eylemleri kendisi tarafindan köruklendigi provake etigi butun sehiri karistirdigi bir eylemdir. bu hasta psikolojisinin klonlari sokakta ellerinde palalarla , polisleri göz yasartici gaz ve tazyikli su ile bizi yakin mesafeden öldurmek göz cikartmak sakat birakmak icin sokaga dökuldu. biz ise kucucuk bir parka tutulduk.{{[new]}}{{[new]}}kendimizin basbakan olarak sectigimiz kisin her birimizin hayatina yasam kocu olarak mudale etmektedir.{{[new]}}insanlarin ne icecegine, kac cocuk yapacagina, evlerde ogrencilerin kim kim oturacagina, mizahi nasil yapacagina, kimin namuslu olduguna kendine vazife olarak tanimasidir. {{[new]}}{{[new]}}yil 2013 oldu ve 1980den sonra cok sey degisti..{{[new]}}gezi direnisinden sonra parkta oynayan oglumun yanina gittin.{{[new]}}{{[new]}}oglum ada.. eger birisi baban kim diye sorarsa..{{[new]}}nerde oturdugunuzu sorarsa...{{[new]}}{{[new]}}sakin söyleme! .
not: bide seni seviyoruz. muhalif adam!
kimilerine göre kahraman, kimilerine göre düşman olan oyuncu. ben ortadayım fazla karışmıyorum iktidar için bazen doğru laflar ediyor ancak bazen saçma sapan konuştuğu da olmuyor değil hani, siyaset ile ilgili konuşuyorsun sanatçı duyarlılığı falan diyoruz tamam ama mesela evrimi savunmak yaptığı en büyük yanlışlardan biriydi bana göre.
tek başına yüzde ellilik sütü bozuklara bedeldir.
sosyalist enternasyonal'deki konuşmasını hepimiz ayakta alkışladık ama ben diyorum ki abicim;
günümüz Türkiye'si - sistem adamı olmayan evrensel ve diyalektik bakış açısına sahip bütün geçek sanatçılara yaptığı gibi - seni de kabullenemez. böyle bir ihtimalin olmadığını hepimiz biliyoruz. tarihte defalarca yaşandı yurdumuzda. sadece ''yurdumuz'' ile alakalı da değil dünya tarihi bu şekilde örnekleri bir kilimin desenleri gibi öz görmüştür kendisine. bu nedenle belki ölümünden sonra belki önce hiç bilinmez. ama emin ol duruşunla edindiğin saygınlığı göreceksin. hep bu çizgide kalmak ve daha ileri gitmek kaydıyla.
yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek *
satın alınamamıs sanatcılardan bırıdır.