bugün

lefter;

86 yıllık koca çınar, zaten zorlanıyoruz ordinaryüs, zaten boğazımız düğüm düğüm, başkan yazdığın mektupla da nasıl dağıttın bizi.. Allah ömür versin sağlık versin..
aziz yıldırım'a yazdığı mektubundaki ''yanına gelemiyorum ama sana torunum özlem’le bir resmimi ve mektubumu gönderiyorum. benim için yaptıklarını unutamam asla. ne kadar ömrüm kaldı bilemem. hakkını helal et yeter benim için.'' bölümü iç sızlatmıştır.
aziz yıldırım'a yazdığı mektupla duygulandırmış efsane. o mektubu okurken aziz yıldırım dağılmıştır sanırım. cezaevinde kim böyle bir mektup alsa ağlamadan duramaz.
uğruna amerikan hastanesi kapısında -değil bir gece- ömürce sabahanacak efsanemiz. aziz yıldırım'a yazdığı mektup boğazıma düğüm oldu, böylesi derdi yutamıyorum. allah ömrümden alsın, ömrüne katsın.
an itibari ile kaybettiğimiz efsane.
elbette kendisi bütün efsaneler gibi ölümsüzdür...
toprağı bol olsun. fenerbahçe'min başı sağolsun.
tanım: büyük insan, büyük oyuncu.
fenerbahçe'nin en büyük efsanelerindendir. ezeli rakibi büyük yapanlardandır,büyük futbolcu, renklere aşık büyük bir sporcuydu... gitmeden önce herkesten helallik almıştır.

umarım yukarıda melekleri çalımlarken mutlu kahkahalar atıyorsundur. allah rahmet eylesin, ezeli rakibin asili...
allah taksiratını affeylesin.
geçenlerde aziz yıldırım'a yazdığı mektup gelince akla akşam akşam gözleri doldurmuştur. allah rahmet eylesin. toprağı bol olsun.
toprağı bol olsun. fenerbahçe taraftarlarının başı sağ olsun.

edit: tabii hepimizin başı sağ olsun ama onlar bi başka hissederler.
allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, ailesinin, sevenlerinin ve fenerbahçe camiasının başı sağolsun.
hayatını bugün kaybeden fenerbahçenin efsane futbolcusu.
azraile de bi çalım atacağına inandığımız efsane.
fenerbahçe ve türk futbolunun başı sağolsun.
mekanı cennet olsun.Rahmetli çok iyi gol atardı.
'ölmüş olamaz' dediğim büyük usta. hayır ya, hayır, olamaz.
onun dönemine denk gelmedim. fenerbahçeli de değilim ancak lefter'e saygım sonsuz. türk futbolunun efsanelerindendi. toprağı bol olsun yazmak düşer bizlere...
akşam akşam acı haberi gelen efsane. allah rahmet eylesin.
işte tam bugün gözyaşıdır, sessiz sessiz ağlamaktır.
başımız sağolsun, mekanı cennet olsun.
camiamızın ve futbol dünyasının başı sağolsun.

tribünler söyledi binlerce kere
ver lefter'e yazsın deftere
bitti kalem doldu defter
bu alemde kral lefter!
ağlamak istiyorum, boğazımda bir düğüm..
erkekler ağlamaz..
işte düğüm düğüm... bir tarih gibisin... kaç kişi senin için Fenerbahçe'li olmuştur...

bitti kalem doldu defter, diyorsun lefter...

mekanın cennet olsun ordinaryus...
futbol efsanesi, bugün hayatını kaybetti.

ben beşiktaşlıyım, sen galatasaraylı, bir başkası fenerli, ne fark eder bugün hangi takımı tuttuğumuzun, çocukluğumda büyüklerimden çok hikayelerini dinledim yaşım 33, canlı izleme fırsatı bulamadım, bir çok sözlük yazarı gibi,
ama herkes onun ne büyük futbolcu olduğunu kitaplardan tv programlarından gazetelerden izlemiştir.
günümüz futbolu içerisinde bulunan yıldızlardan çok farklıydı, bir dönemi arkasından sürüklemek dışında eğlenmesinin sebebi fenerbahçeli olmasının sebebi olmuştur, futbol tarihimize adını altın harflerle yazdırmış büyük bir çınar, toprağın bol mekanın cennet olsun, futbolun bu kadar kirlenmediği dönemlerin temiz neferi.
yüreğimiz sızladı. içimiz yandı. büyük insan gittiğin yerlerde yolun açık, alnın ak olsun. bize fenerbahçeli olmanın onurunu yaşattığın için çok teşekkürler!