bugün

"tekrar bağlantı kuruluyor" sorununu nasıl çözebileceğimi merak ettiğim oyun. sözlük yazarlarında yardım bekliyorum yoksa çıldırıcam
edit: internette her hangi bir sıkıntı yok ama bu hatayı veriyor ekranı yumruklayacam.
ev arkadaşım olacak geriz zekalı varlığın 3 gün işemek için hariç bilgisayarın başından hiç kalkmadan oynadığı online oyun. geri zekalı, bu oyun yüzünden tekrar sınıfta kaldı hatta. 3 yıldır 1. sınıfı geçemedi.
Dereceli oyuna girersin daha takim seciminde baslar kavgalar. Mid or afk, top or feed yazilari arasinda usulca jungle alirsin bari adamlarin gotunu toplayim diye. Topa gidersin ilk kani verirsin mide gidersin middeki adama 2 kill aldirirsin karsi takimin junglin canavarlari calar level kasmasini engellersin.bottaki adc farm kasmaktan acizdir takim savaslarinda kimse pozisyon alamaz ve o oyun kaybedilir. Bi ton kufur yersin jungle mal diye. isin kotusu oyun icinde o kufurleri yemissen ve bi ara yalan yanlis atilan reportlar yuzuden ban yemissen. Sana soylenenlere cevap veremessin ya o koyar.
Yaklaşık 1 haftadır oynuyorum. Arada güzel oyunlar yaşansa da genellikle oyun tabiriyle feeder,afk,nooblara rastgeliyorsunuz. Hani laf da dinlemiyorlar düzgünce anlatıyoruz şunu yap bunu yap diye. 1 haftalık oyuncu olarak ben anlatıyorum, hallerini düşünün artık. Noldu sonunda? Şimdi gördüm uyarı almışım hakaretten. Eee adama 20 dk anlatmaya çalışıyorsun adam gene aynı, oyunda gitmiş oluyor zaten son 20 dk'da adama saydırıyorsun elde değil. ilk Westte açmıştım hesap, sonra kuzenin ısrarıyla Tr sunucularında oynamaya karar verdim. Dereceli oyunlarda sıkıntı olmuyor diyor kuzen bakalım göreceğiz 10 lvl'im şuan. Eğer hala sıkıntı varsa hiç düşünmem weste geçerim. Dotayla kıyas konusunda da ikisi de oynanabilir şahsen yok lol bebek oyunu,dota eskide kaldı muhabbetinden ziyade. Hepsinin zevki ayrı. Hepsini de oynarım.*
6 veya 7 aydır oyunu oynuyorum. ranked atamıyorum ki siz de iyi bilirsiniz afk ve feederler çok. oyunun geniş olarak duyulması ortalama yaşı 15 'e kadar çekmiştir . gündüz saatlerinde hep aram atılması gereken , gece 4 veya 5 den sonra sihirdar vadisi atılması gereken oyundur. Kışın her türlü oyunu atabilirsiniz
iki takımda denk güçte olduğu zaman müthiş eğlenceli çekişmeli dakikalar geçirten ama bir tane noob troll çıkarsa insanı sinirden kanser eden bir oyun. biraz önce çok dengeli giden bir oyundaydım dakika 34 falandı ve skorlar 36-34 bizim lehimize idi tam bir takım üstünlük sağlayacakken internete girmek isteyen misafir yüzünden oyundan çıkmak zorunda kaldım. oyunun ortasında çıkıp gidenlere çok fena söverdim ama bundan sonra biraz temkinli olacağım belki onlarda mecburiyetten çıkmak zorunda kalıyorlardı.
Tr serverlarında yaşadığım bir olayı paylaşayım kısa bir şey. Pick menüsündeyken annie alıp ben ortaya geçiyorum yazdım. Adam ona orta denmez mid denir sen oyunu bilmiyorsun galiba öğren yazdı. Bunun üzerine annie de almadım mide de geçmedim. Türk serverındayız türkçe yazayım dedim Türklüğümden utanacak bir pozisyona soktular beni. Böyle bir yer işte TR sunucusu.
Edo: O lafları söyleyene adam demişim ama belli ki cafeden giren çocuklardan.
garip bir oyun.

oyuna yeni kaydoldum botla oynadığım 1 maçı saymazsak ilk maçımda 20 level birini yendim.
Nasıl oluyo lan bu?
profesyonel olduğum ve kazanmaktan sıkıldığım oyun.
koduğum oyunu. tüm oyun camiasına sıçmış durumda. hangi oyun tartışma platformunda olursam daima gelip bundan bahseden tiplerle doluşuyor ortalık. arkadaşlar tanıdıklar herkes bu oyuna sarmış durumda. anlamadım ne iş. yoksa bir büyü var da benim mi bağışıklılığım var bu lanete?
en sevdiğim oyunlardan biridir ...
strateji oyunudur bir çok hero vardır . her heronun ayrı bir özelliği vardır . (bkz: Tavsiye ederim ama işsizlere)
türkiye serverında artık gerçekten çekilmeyen oyun.

bugün oynayayım dedim. ilk oyunda teemo aldım, solo top dedim, jungle almadılar, pantheonla birlikte gittik. karşıda da dariusla fiora var. önce pantheonu öldürdüler, ardından rahat bir şekilde beni aldılar ki teemonun oyun başında kaç gıdım canı var zaten. neyse sonra pantheon beni o ikisine karşı bırakıp bırakıp merkeze ya da başka lanelere gitmeye başladı. lan az ileri gidip minyon kesemiyorum adam çekiveriyo diye beni. anlaşılacağı üzere hiç kasamadım. adamlar hayvan oldu. en son 0 5 falan oynuyodum teemoyla ki baya da iyi oynarım onunla. adım feedera çıktı. ve hani olayı anlatınca da anlamıyorlar. yani atıyorum flaşı kullandım kaçtım bir kere, ikincisinde olmuyor ki o. napayım yani, saldırsam iki adama karşı o da fayda etmiyor.

sonra buna karşı olan sinirim biraz dinince tekrar gireyim dedim. sup kaldı bana, lux aldım. adc de caitlyn. bizde yine jungle yok. neyse karşıda da karmayla cait var yine. bizim caitlyn sürekli ölüyor, oyuna bakmıyor. öyle olunca iyice delirdim. adam minyonların arasında duruyo çünkü, cait karma vi geliyoken geri çekilmiyor. sonra "lag var .s.s.s." sonra sup kötü.

her oyunda bir bokluk çıkıyor yani. kesinlikle tanıdıklarla girmek gerekiyor oyunlara. takımla falan. böyle kanser olursunuz maazallah.
basit olması ve haliyle oynayanının çok olması nedeniyle güzelim dota yı bitme noktasına getiren boktan oyun.. bu oyunu oynayan ya ağır zekasızdır ya da sırf turnuvalara katılıp para kazanma peşindedir. zaten nadiren gerçekleşen dota turnuvalarını da yok etti. Amına koduğumun oyunu.
dota'yı tahtında sikip atan oyundur. Evet.
aslında çok da basit olmayan, dotadan daha çok oyuncusu var diye de kin kusulmayı kesinlikle hak etmeyen oyun. her şeyden önce oyunla güzel ilgileniyorlar abicim, güzel bir hizmet vermeye çalışıyorlar ve kaliteli bir oyun. knight online gibi oyuncuları sömürme-soyma amacı da taşımıyor. ayrıca beceri, strateji, dikkat, sabır, odak pekçok şey gerektirir bu oyun. bir adc oynamak o kadar kolay değil, nerede duracağın, reflekslerin, kaçışların hepsini hızlı bir şekilde düşünerek yapmalısın. ayrıca gayet hoş efektleri vardır, canlı da bir oyundur sürekli bir hareket halindesinizdir. ne bileyim ahri, lux gibi görsel efektleri çok hoş olan karakterlere sahiptir. oynanmadan kin kusulmaması gereken bir oyundur, oynaması o kadar kolay olsa her oyunda bol bol feeder görmeyiz ayrıca.
dotada ezilen takım arkadaşıma tavsiye ettiğim oyun.
Veletlerin doluştuğu, basit, kasanın kazandığı, herkesin aynı heroyu, aynı büyüyü kasmadan kazanamadığı, alamadığı oyundur.

Sırf dota serverlarıyla ilgilenemediği için bu oyun yerini kapmıştır.

Bunu da bir uo cu olarak söylüyorum. ( Bkz : ultima online )
ilk çıktığı zamandan beri oynadığım oyundur. dota'dan sonra grafikleri biraz garip de gelse passive'leri, summoner skill'leri falan gibi mikro ayarları ile çok çekici gelmişti. bir süre sonra her yeni gelen champion'un op olması ve iki hafta sonra nerf'lenmesi sinir bozmaya başladı. her turnuva'da göz önüne serildiği üzere o anki buff/nerf durumlarına göre belli hero'ların bariz üstünlüğü var ve her patch ile oyunun dengesinin değişip durması biraz can sıkıcı bana kalırsa, tamam dengelemek için de yıllardır dengelenen bir adam göremedim ki oyunda.

meta gaming olayı da bana kalırsa biraz fazla kısıtlayıcı; oyunun öyle bir mekaniği var ki iyi oynayan iki takım düzgün pickler yaptığı taktirde bu stratejiyi izlemeden kazanmak imkansız gibi, dolayısı ile rol dağılımı çok kısıtlayıcı, stratejiye yaratıcılığa pek yer yok.

daha sonra türkçe server'a geçildi, oyun birbirinin annesine bacısına küfretmeden oyun oynamayan adamlarla doldu ve bir kaç ay önce lol benim için bitti. her oyun "amına kodumun" diye birbiriyle konuşan adam duymak zorunda mıyım lan? ignore listem doldu taştı sırf sinirlerim gerilmesin diye. eskiden en fazla "fuck, idiot, retard" falan olurdu, bunlarda ok, doz aşımı yok, sik kadar veletler size "koçum" diye hitap edemiyordu. zorla türkiye server'ında oynatmak ne lan?

sonra geçen hafta dota 2'nin beta'sının bittiğini duydum yükledim ve "hoşçakal lol" diyorum. dota ile aynı hero'lar, skiller'de ufak değişiklikler var. görüntüsüne alışmam lol'den sonra bir kaç gün aldı ama şu an alıştım ve karakter tasarımları, görüntüleri kesinlikle çok iyi. metamsı bir şey var ama tam olarak değil, turnuva'da her takım, her maç farklı strateji uyguluyor. bazıları belli taktiklerde üstünlük gösterse de her hero kasıldığında ölümcül olabiliyor. çok fazla sayıda aktif item var, örümcek gibi oluyorsunuz bir süre sonra. düşünmek yapmak için çok şeyiniz var. çoğu kişi zaten biliyordur ama ben kendi adıma unutmuştum yıllardır oynamayalı. lol başarılı idi, ticari atılımları sayesinde şu an dünyanın moba lideri. ancak bana sorarsanız dota 2 şu an lol'e basar. kaç tane velet'in oynadığı, kaç para ödül verdiği umrumda değil, dota 2 gerçek bir moba veriyor.
türkiye turnuvası final serisi dün akşam cnn türk te yayınlanan oyun. Dark passage, tt blue'yu 3-0 yenerek şampiyon oldu. Dp naru yu falan görünce şaşırdım epey. Wepla da kankaydık adamla.*
Yuksek eloda başlayıp mmr ımın oyun başından beri düşük olmasindan mütevellit, bronze 3
lere kadar düştüğüm oyun. Oynadigim lane de, ki bot lane oyuncusuyum, kazanma oranim bir hayli yuksek oluyor, fakat her oyun mid lane ve ya top lane 0-9 gittigi icin elo dusmeye devam ediyorum.
Şahane suplarım, bir o kadar da ad Carry tecrubem var, bot lane veya jungler,mid olarak duo girebilecek yazarlar inbox u aydinlatirsa çok minnettar olurum.
Id : In bal nox , server eu west.
Dota klonu diyen kişilerin, yapımcıların bir kısmının dota'nında yapımcısı olduğundan bi haber olduğu oyun.
west sunucusunda diamond 3 liginde bulunduğum oyundur. pek giremiyorum artık. haftada 2-3 maç anca.
tr serverinde haftanın indirimlerin ziggs blitzcrank koymaları ile birlikte ipini koparanın sonsuz uçurum oynayacağını hissettiren oyun. dur la bende iki el atam.
west sunucusunu da, diamond 3 liginide siktiğim oyunudur. amını siktiğim memleketinde sağdan soldan lol muhabbeti fışkırıyor. ya bir siktirin gidin afedersiniz şurada kafa ıslatıyoruz biraz. ben böyle salak gerizekalı oyunu görmedim arkadaş.
bekleyin lan. bu kodumun oyunu da kolbastı felaketi gibi bir anda sönüp kaybolacak. o gün benim zaferimdir.