bugün

karadeniz türkçesi değildir. ayrı bir dildir. sanki kürtçeye bile benziyor denilebilr.
Büyük anneannem yaşarken çok konuşuyordu bu dili anneannemler. o ölünce bizim ailedeki lazcada öldü adeta. Oysa çok severek kelimeler öğrenirdim.
Kafkas dilleri sen birisidir.
Mask'ani, ma na megaoropasenşi itimali maoropu.
(bkz: çonaşkimi)
Dünyanın en güzel insanından en güzel kelimelerini öğrendiğim dil!

Şurişkimi, oropa, skanişeni mevolam!

https://m.youtube.com/watch?v=4FDwbFRhJus
vamişkun. ;)
Olmayan dil.
iber-kafkas dil ailesinin iber (güney kafkas) koluna mensup bir dil.
gürcü dile ile aynıdır. Bu lazlar zaten tuhaf insanlar.
muç'ore uşaklar?
haçan ben yatirum da.
Televizyondaki karadeniz dizilerinde konuşulduğu sanılan bir dil değildir.
Gittigidiyor.
lazcayı uy haçan celiysun cidiysun sananlara lazcayı anlatmaktan yo rul dum ya.
pedaliza eşittir kelebek demek. bildiğim tek lazca kelime bu.
Linç edilmek gibi olmasın ama kuş diliyle aynı statüde olan dildir benim gözümde.

Ciddiye alamıyorum.
Gramer açışından oldukça zor bir dildir. Sınırlarını belirlemek pek mümkün değildir. Fiillerin ön planda olduğu bu dilde fazlaca Lehçe vardır ve Lehçeler birbirinden bağımsızdır. Ayrıca dil , fiillerin başında kullanılan -hepsi çok sık kullanılmamakla birlikte- elliye yakın ön takıya sahiptir.
gürcüce gibi kart dilleri grubuna mensup bir dil.
Bazı angutlar Lazların türkçe konuştuklarında şivesini * lazca sanıyorlar. Boşverin sevin onları siz.

Laz ırkına mensup kişilerin konuştukları dildir.
Güney kafkas dillerindendir gürcüce, swanca ve megrelce ile çok benziyormuş laz değilim yanı öyle okudum.
ailemin ve benim mensubu olduğumuz laz ırkının * arada canı sıkılınca gülmek veya etrafında başkası var iken dedikodu yapmak amacı ile kullandığı aslında asimile edilmesek şu an itibari ile cilt cilt ansiklopediler yazacağımız güzelim dilimizdir.

bu dil ile enteresan bir olay var.

var yok demek.

ciddi manada bana bir soru sordunuz lazca diyelim ben var der isem yok anlamına geliyor türkçe.

ya olum bizim oralıları çok seviyorum amk. başka hangi etnik kimlikte bu kadar absürt bir şey olabilir.
(bkz: lazuri)
gürcüce gibi bir dil.
laz dili.