bugün

Tükürme huyu olmasa iyi hayvan aslında.
Sevimli de.
Lamaları konu edinen bir belgesel izlemiştim. Ondan sonra aşık oldum ben bu hayvanlara. Keşke kediler gibi bizim sokaklarda dolaşabilen bir hayvan olsaydı da az şu karmaşanın içinde yüzümüz gülseydi.

Neyse, öğrendiğim kadarıyla lamalar çok alıngan hayvanlarmış. Örneğin her gün kendisini besleyen bakıcılarının yanında başka birini gördüklerinde hem o kişinin hem de bakıcılarının suratlarına tükürüyor ve asabileşiyorlarmış. (Bu şey değil mi ya, ben.) Sonracığıma, o bakıcı bunların gönüllerini günlerce almaya çalışıyormuş anca affediyorlarmış. Aynı zamanda da kincilermiş. Kendilerine bir şey yapana gördükleri yerde tükürüp, "tükürüğümde geber, sefil seni" bakışı atarak yanından uzaklaşıyormuş. (Bak valla ben bu.) Ve tabi bu hayvanların en tatlı yanı da, küçüğünün de büyüğünün de, aynı kuzuların zıplayarak koşması gibi zıp zıp koşmaları. Öyle tatlı koşuyorlar ki, sırf onlar için insanın ülke değiştirip, çiftlik açıp, lama sahiplenesi geliyor. Ben deliyim yaparım. Ama param yok. O yüzden belgesel izliyor, kendi kendime böyle entry giriyorum işte. Neyse, sonuç olarak lamalar, bu dünyanın başına gelmiş en tatlı hayvanlardan biri.
tüküren manyak.
görsel
görsel
ingiltere başkanına benzeyen heyvan.
görsel
görsel
görsel
görsel
tüküren hayvan.
görsel
görsel
deveyle ceylan arasi bir hayvan. guney amerika'da yasar. lamalar kizdiklari kisiye balgamli bi tukuruk savururlar. bunlarin tibet'te yasayanlarina dalaylama denir.
görsel
(bkz: alpaka)
görsel
(bkz: Dalay lama)
bazı kötü esprilere konu olmuş hayvandır.
Ankara çıkışlı yeni karikatür dergisi. Genç girişimci ruhların kendilerini ve emeklerini ortaya koyup güzel işler yapmak isteyen bir grup insanın çıkardığı mizah dergisi. Henüz altı sayı çıkarmış olup Ankara'daki ayın 17'sine kadar devam edecek olan kitap fuarında tüm dergilerini 5 tl gibi komik bir fiyata alıp mütevazı bi şekilde gülebilirsiniz. Not: normalde tek dergi fiyatı 3 tl'dir. Umarım sonu hüsranla bitmez. Malum Türkiye'de dergi kültürü yok denecek kadar az.

Lama: tükürmeden konuşamayan mizah dergisi.
( aha da sloganları )
çelik çeşididir.Uzun ve yassı olup soğuk çekme demir işlemi ile bu hali alır.kullanım alanları geniştir;tren rayları,elektrik hattı çekimi,stator çemberleri,fan koruma plakaları olarak çoğaltılabilir.
Resme gidelim;
(img:#694602)
tükürme sendromuna yakalanmama neden olan hayvan.
(bkz: dallama)
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: raul meireles)
sokaklara tükürenlere karşı yapılabilecek bir tasvir.
görsel
tükürülesi hayvandır.