bugün

hoş gelmiş antepli yazar, koştursun bakalım. *
bir dönem cidden keyifliydi. şimdilerde fazlasıyla durgun..
meydan sözlük olarak yayın hayatına devam etmektedir.
lafmacun klasında olmayan yeni adı tutmamış sözlük.
gelmiş geçmiş en aptal yönetici ve yazar grubunun oluşturduğu internet sitesi ayrıca yeni adınızı sikeyim meydanmış, meydan ne lan meydan.
(bkz: isim değiştirerek sözlük canlandırmak)
meydan sözlük olan org.
yeni adresi:
http://www.meydansozluk.com
kapatılmadı, yakında yeniden aramızda olacak(mış). *
fontlar aynı ve ikisi de ekşi duyuru'ya reklam vermiş.

(bkz: meydan sözlük)
(bkz: lafmacun org un kapatılması)
ilk sözlüğümdü, kapandı sanırım yazık olmuş.
ne kadar düşünmüştüm nick bulabilmek için, en sonunda seçmiştim bir tane söylenmesi zor ama bir duyulduğunda kahkahalara boğan gibicibicisi. lan o kadar emeğim var benim o sözlük üstünde, o kadar yazmışlığım var... sen git kapat sözlüğü, hemde bana sormadan.parasında pulunda değiim ama noldu şimdi benim entarilerime, bileydim alırdım yazdıklarımı geri yada silerdim ne bileyim bırakmazdım o zalimlere.
yeni bir soluk yeni bir heyecan peşindeler mi yoksa galatasaray gibi kadro revizyonunu yapamayanlardan mıdır bilinmez ama sözlük dünyasına adım attığım o yer olan lafmacun'da; bugün bile benim hatırlamadığım anlar var ki; sözlüğe girince gelen güvercinler sana hepsini hatırlatır.
hayır, nostalji derdinde değilim.
ama şunu unutmamak lazım; lafmacun'un kapasitesi o kadar.
para verip yazar getirtsen de (ki real madrid'i oynamak?) marka açısından bilinirliği düşük olan bir sitenin kendi içindeki yapısı gereği ondan kopmayan ya da koptuğunu sanan, gidemeyen yazarlarla doludur.
Ekşiden ulu'dan atılanlarla falan dolup taşan bir yer değil.
herkesin neredeyse birbirini tanıdığı bir kasaba diyorum ben oraya.
bugünlerde insanların da özlediği bu değil miydi?
yoksa ben kendimi 80 lerin çocuklarının yaşlanma belirtilerinde mi görüyorum?
yoo, hayır!

Binlerce entry, güvercin... lafbot'ların sildiği entrylerin silik güvercinlerini de yaralı yaralı kalbimde tutuyorum. ayrıcana belirteyim dedim. arz ederim.
Yavaş yavaş hareketlenmeye ve eski formunu yakalamaya başlamışken kapatılan sözlük.
bitti lan sonunda. Bu sabah lafmacuna girdiğimde; "sonunda lafmacun yenildi, inançsızlar neşeye büründü. Ancak herşey bitmedi" yazıyordu. ilk göz ağrımdı be. içim acıyo amk. 2 milyon küsür entrye mi yanayım, kendi 700 entryme mi yoksa sözlükten ayarladığım kızın msn ya da tel'ini alamadığıma mı? Çok acı lan. Ağlıyorum şu anda.
uzun süredir terkedilmiş şehir havasındaydı, korkarım sonu birebir sözlük ve private sözlük gibi olacak, belki de oldu bile.
ya tamamen kapattılar, ya da bir şeyler olacak.
bu şekilde bitmemeli idi be ahmet.
kapanmış ya da eksantrik bişiler oluyor.

bilemedim ben onu. nölüyo lan?

'' Sonunda lafmacun yenildi, inançsızlar neşeye büründü, ancak her şey bitmemişti...

-lafmacun kitabından 8:29 - ''
en güzel arayüze sahip sözlük..
sırf nickimi değiştirmiyorlar diye kullanmıyorum*
bir zamanlar efsane idi. gerçekten kalite yazarları çoğunlukta idi. bitirmişler koskoca sözlüğü.

interaktif sözlükler içerisinde belki en kullanışlısı. laflog u, laflink i var. böyle bir sözlüğün tükenmesi; çok beceriksiz ya da adaletsiz olmakla açıklanır herhalde.

müslüman yazarların ahı tutmuş olmalı.
dün gece başlayıp hala süren bir arıza ile karşı karşıyadır. entry girmek ya da çeşitli aparatları kullanmak mümkün değil. ayrıca profil resmi de kayıp.
dün gece 00:00'dan beri işlevsiz olan sözlük.
yazar girişine izin vermekle beraber, herhangi bir entry ve/veya mesaj* yazımı mümkün değil.
sözlük içinde entry aradığınızda "böyle bir entry yok", yazar aradığınızda da "böyle bir üye yok" mesajı çıkıyor.
o eski halinden eser yok şimdi.
1 nisanı şakasız ve buruk şekilde geçiren sözlük.