bugün

tüm dünyanın suçudur. bölgede rusya ve çin'in hamle yapmasını engellemek için onlara yakın olabilecek rejimleri darmadağın etmek isteyen abd'nin ve müttefiklerinin, bölgede kendine tehdit olabilecek her türlü rejimi yıkmak için her türlü yolu deneyecek israil'in, bölge de tahakküm kurmak için ve var olan gücünü korumak için hareket eden iran'ın, rusya'nın ve çin'in ve de kendilerini osmanlı torunu zanneden onların hüküm sürdüğü alanlarda yeniden hüküm sürmek için her hıyarım var diyene tuz alıp koşan akp hükümetinin suçudur bu.

ülkesini yıllardır demir yumrukla yöneten esad'ın, kendileri gelseler esad'dan farklı olamayacak olan öso ve benzerlerinin. ta ebesinin amından gelip yine bir savaşın içine eden sözde mücahidlerin suçudur.

evet tüm dünya bu çocuk ölsün diye el birliği iş birliği etmiştir.

akp'nin her hareketini umarsızca yalayan köpeklerin suçudur. o köpeklerden biri bile diyemedi yahu bu insanları alıyoruz lakin nasıl barındıyoruz diye sormadı. akp yeni osmanlı ecdat diye sayıkladı yallarını yiyen köpekler.
ne idüğü belirsiz politikaları nedeniyle ne idüğü belirsiz siyasetçinin koltuğa daha fazla yapışma

oyunlarının kurbanı olmuş yüzlerceden sadece görülebileni. saraylarda daha fazla keyif çatabilmek

katakullilerini uzun zaman daha sürdürebilmek için verilmiş ufak bir zayiat.

olsun adamlar namaz kılıyor.
"insan" olan herkesin; fotoğrafa gözü takıldığı anda iç burkup, yürek sızlatıp, uzun bir süre hafızasından silmemesi gerektiği kare..

siz rahat edeceksiniz diye cehenneme çevirdiniz dünyayı.. kendi yarattığınız cennetinizde, bu ve buna benzer karelerden yüreği sızlayanlar sizi rahat ettirmeyecek, ettirmemeliyiz!!
(bkz: akp ye verilen her oyun çocuk cesedine dönüşmesi)
bu dramdan bile hala türklere suç atan orospu çocuğudur. naptık biz amk? biz mi öldürdük bebeği? ulan ciddi ciddi demiş birisi bu çocuk evinizin zilini çalsa kaçınız bir gün boyunca evinde bakar diye. bre be davar, sen kaç suriyeliyi evinde ağırladın da bizlere laf sokmaya çalışıyorsun? hani o taptığınız puştlar kaç tane bebek öldürdü haberin var mı? şimdi gelmişsin burada insanlık kasmaya çalışıyorsun. ha siktir diyorum sizlere. böyle bir olaydan bile prim yapmaya çalışıyorsunuz. bu vahşetin tek suçlusu savaş bitene kadar suriyelileri kamplarda tutamayan devlettir. uzatmanın manası yok.

not: bu entry cihangir solcularına ithafen yazılmıştır.
lanet olası emperyalizmin gerçek yüzünü gösteren, lanet olası emperyalistlerin "demokrasi getireceğiz" bahanesiyle ortadoğu ülkelerini ne hale getirdiğini kanıtlayan cansız bedendir.
hala birileri kıyamet alametleri ararken, kıyametin koptuğunu görmeyenler var, öyle bir ceset işte. insanlık ve tüm değerlerin aslında ne kadar içinin boşaldığını, her tür kavramı tıpkı bir cep telefonu şarjı gibi hızla bitirdiğimiz bu çağda, insanın yüzüne tokat gibi vuran gerçekleri bize canıyla ödeterek, iç burkan bir özet sunmuş ceset. çocukların öldüğü değil, fakat öldürüldüğü bir dünyada ne yazsak boş, ne desek nafile.

bazı arkadaşlar balinalar ile kıyaslamış. tıpkı, bu ülkede bir şeye tepki gösterildiğinde bazıların "şehitlere bu kadar tepki gösterilmedi" demek gibi. alakasız kıyaslamalar, mantıksız yaklaşımlar biraz garip kaçıyor nezdimde.
yazık olmuştur. ancak, suçlu anası ve babasıdır. başkası değil. boşuna insanlığa sövüp durmayın. şimdi bu olay yüzünden memleketteki suriyelilere de laf ettirmez hümanistçikler. insanların ait oldukları yer ülkeleridir. bu insanlar da ülkelerini terk etmeselerdi başlarına bu kadar fenalık gelmeyecekti. memleketlerine geri dönmeleri şarttır.
--spoiler--

bütün kayıplar acıtır bilirsiniz
ve siz göz kapattınız
kaybettiklerime umarsızca
bir tespihin boncukları gibi saçıldı hayallerim
toplamaya yürek isterdi
yürek’sizdiniz
beceremediniz.
--spoiler--
o çocuk yaşarken kapınıza gelse çoğunuz tekme tokat kovardınız amk. kalkmış burada sağduyu kasıyorsunuz. garibanın ölümü bunlara yarıyor işte.
günümüz dünyasinin üzücü bir karesi.

fotografa ayri üzüldüm yapilan bir takim vicdansiz yorumlara ayri üzüldüm.
su lanet olasi irkcilar, neden suriyelilerin sanki severek ülkelerini terk ettigini saniyor anlamiyorum.
sizin berbat hayatiniz, bir baltaya sap olmamayisiniz sebebi suriyeliler degil, sizsiniz igrenc pislikler.
orda yatan ufacik bir bebek, balina degil.! nasil bu kadar orospu cocugu olabiliyorsunuz ben anlamiyorum.

böyle piskopatlarin yarin bir gün kendi cocuklari olur, ya da vardir. allah size yavru nasip etmesin. böyle serefsizlerden evebeyn olmaz.
adi it köpekler.
Kim gitmek ister lan evini köyünü bırakıp, dilini dahi bilmediğiin bir ülkeye. Açlığa, sefalete , sokakta yaşamaya.
Yüzme dahi bilmeden 5 metrelik şişme botla başka bir kıtaya geçmeye çalışmak , kesin ekmek elden su gölden yaşamak için almışlardır bu riski. Can yelekleri bile yok çoğunun.

Kim ister lan çocuğuna bişey olsun ? Hadi anne baba değilsiniz anlayamıyorsunuz ,anneniz babanızda mı olmadı. Görmediniz mi nasıl bakıyorlar gözlerinize. Nasıl bir ruhsuz canlısınız, keşke siz ölseydiniz o çocuğun yerine.
Anlamazsınız ama ben söyleyeyim ,bir insan o şişme bota sadece başka çaresi olmadığı için biner. Çocuğunun geleceği için biner.

Allah kimseye savaş yaşatmasın

Bırakın gelsinler lan ülkemize , bırakın ölmesinler.
2,5 yaşında oğlum var , yatağında yatsa öyle yüzüstü üzülürüm raha edemez diye.
utanan çıksın beyler (!)
kasıyor!!!
Suriyeli ve kürtleri sevmem doğrudur onların ülkemde yaşaması da beni çok mutlu etmiyor haklisiniz.
Ancak bütün bunlara rağmen bir çocuğun ölümüne sevinebilecegimizi oh oh iyi olmuş diyebilecegimizi ciddi ciddi düşünen tek hücreli arkadaşlara sunu söylemek istiyorum : sevgili kardeşim ben suriyelileri istemiyorum derken olaya siyasi bir sorun açısından bakıyorum. Yani akp hükümetinin bir çıkar oyunu, politik yaklaşımı, iyilik olsun diye alınmış değiller. Yollarda dileniyorlar berbat yasam koşulları var ve evet zaten su kaos ortamında nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde yaşamaları bu kadar kalabalık olmaya başlamaları rahatsız edici. Bunlar genel bir bakisla kimsenin inkar etmeyeceği şeyler. Bunları düşünüyorum. Ancak daha hayatımda hicbir Suriyeli çocuğu dovmedim sizin iddia ettiğiniz gibi dovmedim zarar vermedim.elimden geldiğince yardim etmeye çalıştım.çünkü beni rahatsız eden çoluk çocuk değil onların bu hale düşmesini sağlayan şeref yoksunu diktatorlerdi. Üzüldüm hep düştükleri su hale. Ne biliyim su fotoğrafı görünce de içim yandı açıkçası.
Gerçekten üzücü bir durum. Dünyanın birçok yerinde birçok çocuk ölüyor, oyun oynaması gereken zamanda. Bunların farkındayız uzuluyoruz hele karşımıza direkt tokat gibi çıkınca gerçekler, misal bu fotoğraf, daha bi üzülüyoruz.
çocuk!

belkide iyiki öldüm diyeceksin.
kaçtığın yerde sana oyuncaklarınla oynama fırsatı vermediler bu yaşında mermi sıktılar üzerine. gelmek istediğin yerde de seni istemiyorlardı sana oyuncaklarınla oynama fırsatı vermeyeceklerdi.
kıyısında yüz üstü yattığın topraklarda hiç musibet görmemiş insanlıktan zerre kadar nasibini almamış o kadar canavar ruhlu vardı ki senin içini acıtacaktı. keşke diyecektin mermiler altında ölseydim de müslüman dediğimiz ülkede kardeşlerim diye beklediklerim sırtımdan vurmasaydı diyecektin. hep vicdanın sızlayacaktı.
belki de iyiki öldüm diyeceksin çocuk. ama ölen sen olmayacaksın bu ufacık yaşında zerre kadar suçun yokken. ölen seni istemeyen, seni kardeş olarak görmeyen kardeşlerindi. seni orda rahat bırakmayıp kaçmaya zorlayanlardı.
elbet allahın da bir hesabı vardır sen rahat uyu çocuk. rabbim mekanını cennet etsin.
ne güzel özetlemiş, "bu fotoğraf insanlığın kıyametidir."
http://onedio.com/haber/b...ligin-kiyametidir--578393
Dünyanın çok kötü bir yer olduğunu bize gösteren içler acısı fotoğraf.
''ülkelerinde kalsalarmış da vatanı savunsalarmış abi , biz yedi düvelden kaçtık mı kurtuluş savaşında abi ? '' diyen ırkçıları , dünyadaki hiçbir canlıya ' sözde özgürlük savaşçısı direnişçi bir kürt ' kadar değer vermeyecek riyakar solcuları ve müslümanlığı sadece kendine olan yobaz dincileri hiç mi hiç üzmeyen vasat cesed.

bu cesedin tek farkı kıyıya vurması. binlercesi belki daha feci şekilde ölüyor. insanlık ayıbı.
tabi ateş düştüğü yeri yakar.
Nedir bir fotoğrafa takılmak bu kadar, ya çevreniz farkında olmadığınız mendil satan evsiz çocuklar ? Ya Türkiyede açlıktan ölen her yıl 200 insan ? Onlar için neden kimsenin sesi çıkmıyor da elin suriyelisi için insanlar burayı ağlama duvarına çeviriyor ? Tabi onların fotorafları çekilip böyle paylaşılmıyor diye. Türk türk için üzülmüyor bile mk.

(bkz: tüik)
(bkz: dünyalılardan tiskiniyorum)
cesedi değil, cesetleridir. 4 çocuk hayatını kaybetmiştir.

ve kim bilir daha niceleri vardır.

savaş isteyenlerin bir kere daha bakması gerekiyor onların fotoğraflarına.
Gerçekten nasıl anlatılır böyle bir olay bilmiyorum ama şöyle betimlemek isterim. Mesela uzaylılar gelse şu görüntüyü görse bizim hakkımızda düşünecekleri şeyleri bilmek isterim. insanoğlu öyle bir canavar olmuş ki ne sözler ne başka bir şey bizi anlatmaya yetmez. içeriden bakmakla bile bu denli anlamlar çıkabiliyorsa birde dışarıdan bakın bu olaya. Ama yok yurtdışından veya savaşa en uzak yerden bakmak farkettirmez. Hepimiz aynı varlığız malesef. Kötülük, bencillik, fesatlık bilhassa ruhumuzda var ve hepimiz bu illetin içindeyiz. 1 sigara fazla içmek için veya 1 kilometre fazla gezmek için birinin ölümünü seyretmeye razıyız ama bunu kendimize söylemeye korkuyoruz neden çünkü kendimizi hala soyutlayıp bu olayların dışında günahsızmış gibi düşünüyoruz. Bu suç malesef hepimizin ve benliğimizin içinde yer alıyor. Velhasıl kelam insan bu evren için yaratılmış bir baş belasından öte değil. Umarım kendi pisliğimizde boğuluruz.
Bizde insanız diye geçiniyoruz burda uzun uzun cümleler yazmıyacagim ama kusura bakmayın suriyelilere fazlalık gözüyle bakıp onlari dışlayan yardım etmeyen insan musveddeleri bu çocuğu görünce üzülüyorlar şimdiye kadar aklınız nerdeydi amk daha iki gün önce buraya suriyeliler diye başlık yazsak hangi entrynin daha kötü olduğunu seçemezdik açıkçası ben fotoğrafa baktığımda bir çocuk cesedi görmüyorum kıyıya vuran insanlık cesedi.
dünya çok acımasız.
Bu fotoğraf tanrıyı öldürmüş diyen şerefsizler hakikatten şerefsizsiniz her şeyi dine bağlamazsanız bir taraflarıniz ekşilir de mi insanları dışlayın insanlık görevinizi yapmayin kendi suçunuzu tanrıya yükleyin elbet tanrı o sabinin hesabını sizin gibi köpeklere soracak.