bugün

Hamdolsun operasyondan sonra 3. Günü de geçirdiğim hastalık. Agrilar bugun yari yariya azaldı sanki.

5.gün duş alabilecegim.. duşumu alıp ilk kontrolüm icin doktora gideceğim. Insallah her şey yolundadir. Amin.
Olan biri varmı hic.
2 sene once bir aciyla kalktim yataktan evet kil donmesiydim dogru doktora gittik doktor apseyi aldi(biraz aciyor). Kendiliginden gecme ihtimali az da olsa var dedi tabi ki cok dusuk bir ihtimal oldugu icin 2 yil gectikten sonra izdirap siken dayanilmaz bir aciyla tekrar apse yapti neyse bu apseyide aldirdik ama ameliyat farz olmustu artik. Mikrosinusektomi, fenol yontemi falan gibi ameliyatsiz yok lazerle gibi sallamasyon yontemlerin (olayin cok cok basindaysaniz ise yarayabilme durumu var) yemedigi tecrubeli prof.dr lar tarafindan ve engin google arastirmalarim sonucu ortaya cikinca bicak altina yattik. Ameliyat sirasinda ve sonrasinda agri yok yalnizca 10 15 gun oturamamak egilememek cok sikintili. Benim oldugum gibi flep yontemleri nispeten daha basarilidir ve agrisi yoktur. Acik birakma denilen ilkel yonemtemle 6 ay kicinizda yarayla gezersiniz aman diyim uzak durun. Ameliyat korkunuz varsa spinal yani belden igneli uyusturmayi secmeyin hem cisiniz gelirde yapamazsaniz sonda takarlar:) genel anestezi olun misil misil uyurken ne oldugunu anlamadan uyanirsiniz ertesi gun eve gonderilirsiniz. Kuyruk gibi bir hortum takilir(dren) bundan korkmayiniz fazla biriken kani almasi icin konulur 3 4 gun sonra alinir. Not: flap yontemi icin konusuyorum ameliyat esnasinda ve sonrasinda drenin alinmasi da dahil aci yok korkmayin yalnizca 15 gun zaman calar hayatinizdan.
Bizim müezzinin başına gelen olay , adam 13 cumadir hep ayakta.
Nereye dönüyor hep merak etmişimdir.

Duyduklarıma göre baya acı veriyormus. Aman allah korusun.
Bir kıl neden döner Ne anlatmak istemektedir?
Götüm de çıktı. Babanın düşmanlarını sikim yok böyle bir acı.
Oturmaktan götü koltuğa yapıştı deyiminin karşılığıdır. Masa başı ya da şoförlük işlerini yapanlarda daha sık görülür.
Götümde değilde dün maçtan sonra duştayken farkettim bacağımda 2-3 tane böyle siyah nokta var. Belirgin batırdım acıyorda, yeni görüyorum. Allah allaa deyip duşu tamamladım.
Neyse, kurulanınca oturdum iyice baktım içinde bir şey var gibi, küçüklükten beri kendimi iğne iplikle dikme alışkanlığım olduğu için enjektörlerin birinin iğnesi ile girdim içeri, üstteki deriyi yırtınca kanadı biraz, ama nedense fazla acımadı sonra içerden 2-3 tane kıl yukarı doğru kafalarını çıkardı, telefon feneriyle ameliyat yaptım anasını satayım. Neyse bu böyle olunca diğerine de daldım, onda da 2 tane çıktı, bende tuttum cımbızla çektim tamamını, bir ara doktora gideceğim bunun için,
Vücudunuzu iyi tanıyın o iki siyah noktayı bu yaşıma kadar görmemişim ben yeni mi çıktı?
genellikle kuyruk sokumunda görülür bu bölgede biriken tüy-kılların deri altına nüfus etmesiyle topaç haline gelen bölgenin iltihaplanmasıdır. sinsice başlar hemen fark etmezsiniz. eğer kuyruk sokumunuz terliyor-ıslanıyor- kokuyorsa mutlaka kontrol ediniz. ayrıca tüysüz olsanız bile kuyruk sokumu bölgesini sürekli temizleyiniz. kıllıysanız kıllarınızı kesiniz. (bkz: hamam otu tozu)
görsel
Bir hasmının arkasını dönmesi ile eşdeğerdir.
Olacak olan arkadaşlara söyleyim 3 ay oldu gayet rahatım acı yanı eğer ki öyle bir şikayetiniz varsa krem, masaj vs. bir işe yaramıyor ameliyat tek çağre tavsiyem çoktur olacak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim lütfen küçümsemeyin bir an önce olun.
''bir şeyin yok, iyisin'' mesajı verir. ikiyüzlü bir hastalıktır. en kısa zamanda gerekli operasyon yapılmalıdır. aksi durumda oluştuğu yerin bir kısmını alıp götürür.
ameliyatlı, ameliyatsız ya da ilaçla tedavileri mevcuttur. bu illet geçmiş zamanda başıma geldi. doktorum pc başında bir işte çalıştığımdan ve koltuğumun sert olmasından kaynaklanabileceğini söyledi. tedavim bittikten sonra ilk işim patrona adam akıllı koltuk aldırmak oldu. tabi yaşadığım o süreci allah düşmanıma vermesin. kıl dönmesi için daha fazla bilgi için yazıya göz atın derim.
Geçen kulakta kıl dönmesi çıkarılması videosu izledim. Aman allahım. O hale gelene kadar nerdesiniz?
görsel
sözlükteki fetö'cülerin buhar olup başka bir şekilde çıkmalarıdır. biz ona kıl dönmesi diyoruz.
Cımbızla al.
Bu ameliyatı olan birinin hasta ziyaretine giderken meyve suyu alın.
Eli boş geldi demesinler en azından.
Kendimde olan bir durumdur, ameliyata niyetlenilmiş ancak canlı canlı p.sinüs ameliyatına seyirci olarak katılınca tırstığım durum. iltihaplanmaması için götüme gözüm gibi bakıyorum. Bu durumdan müzdarip olup ayrıntılı bilgi isteyenler dm atabilir.
2003 yılında yavaş yavaş gelişen kuyruksokumu sancısı yaşamaya başladım ve önemsemedim. Sonra bir gece öyle şiddetli bir ağrı başladı ki dayanmak mümkün değil. Kuyruk sokumum ise taş gibi sert ve kocaman bir tepecik oluşturmuştu. Doktora gittim kıl dönmesi teşhisi koydu ve bir kaç merhem ve antibiyotik verdi şutladı beni. Bir kaç gün daha dayanılmaz acılar çektikten sonra bu tepecik sivrildi ve kendiliğinden patladı. Kahverengi ve sarımtırak bir sıvı neredeyse çay bardağı dolusu fışkırdı ve fışkırdıkça çıkan O koku, nasıl iğrenç bir koku anlatamam yalnız Sonra yerinde bir kibrit çöpü kalınlığında delik bıraktı.

Tabi ki ameliyata gitmedim ve üç dört aya bir iltihaplanma, şişkinlik ve acı çekmeye devam ettim. Yalnız bu acılar ilki kadar şiddetli olmadı hiç bir zaman ve şişkinliklerin gelişme süresi her defasında uzadı. Ve ben tabi yine ameliyat olmadım.

2007 yılı 31 aralıkta sigarayı çaaat diye bir defa da bıraktım ve o günden sonra ne kıl dönmesi ağrısını, ne akıntısını ne de şişliğini yaşadım. Yıl 2018 ve ben hala ameliyat olmadım. Kuyruk sokumumda bir kibrit çöpü kalınlığında delikçikle yaşıyorum. Sanırım sigara ile ilişkili bir durum olabilir çünkü en son şişlik ve iltihabi gelişim sigarayı bırakmadan bir hafta önce olmuştu.
Bacağım da her çıktığında cerrahi yöntemle aldığım donektir. Bacak benim kıl benim.
Ameliyat olmaktan korkmayıp ameliyatla tedavi edilmesi gereken hastalıktır.
Kıldır bu döner .