bugün

iki dağ çizerdim ve o iki dağın ortasından geçen nehir yapmaya çalışırdım ama başaramazdım.

hadi hepsini geçtimde nehrin ortasında o çöp adamın ne işi olurdu, yaş geldi bilmem kaça ben hala bunu arada düşünür dururum.

ha bir de yapılan evin önüne küçük bir yol çizerdim neye benzediğini kimse anlamazdı.

kuşları v şeklinde çizerdim. öyle kuş çizmesinide annem öğretmişti bana, resim yeteneğim sıfırdı her sene zorla zorla ya 3 ya da 4 düşerdi, 5 düştüğünü hatırlamıyorum.

bir de güneş çizerdim ki sormayın. kağıdın kenarına yarım sanki gün yeniden başlıyormuş gibi gözüken güneş. hadi hepsini geçtim o güneşin üzerine gülen surat ifadesi çizerdim. tabi ki de bu teletabininin etkilerinden kaynaklanan bir durum.
çiçek çocuk ve evin aynı boyda olması bazen çocuk evi geçebiliyo bile.
M harfi mübarekti mesela; m den dağ, m den martı, m den dalga falan. Bir de güneş var ama aynı zamanda baca tüter. Gerçi kim bilir kış güneşidir, hava soğuktur. Şimdi düşünebildim, olabilirmiş de he!
bulutları maviye boyamak.
havanın hep güneşli olması.
ağaçlarla adamların bir boyda olması. bir de çocuk elini uzatsa güneşe değecek o derece.
Apartmanın boyunda ağaç çizmek.
-dağların birbirini takip eden V şeklinde olması.
-nesneler arasındaki büyüklük küçüklük ilişkisinin olmaması.
-güneşteki gözlük.
-güneşin her zaman köşede olması.
olur öyle şeyler: http://www.iambetterthanyourkids.com/
yaz kış bacadan duman çıkması.
insanlarla evler aynı boyda olurdu.
hava günlük güneşlik olurdu ama evin bacası da tüterdi hani.
kızların Ayakları üçgen şeklindeki eteğin alt köşelerine mutlaka bitişik olurdu. Sürekli bacakları 90 derece açık dururdu.
anasınıfına başladığımda ilk çizdiğim resmi hatırlıyorum gövde diye bir kavram yoktu. ama bence gayet güzeldi yahu. neyi var ki ayakları kafasından çıkıyorsa.
olmayan hatalardır.çünkü hata yoktur, mutlu kazalar vardır.

(bkz: bob ross)
çizilen insan resimlerinde penis ya da vajina ayrıntısının atlanması, kızlar çıplak oldukları halde hiç bişey görünmüyordu...
martıları m ile çizmek.
boyun detayının atlanması. *
- evlerle çiçek, ağaç ve insanların aynı boyutta olması.
-sıra arkadaşının 2 ayaklı kırmızı inek çizmesi.
Kolların ve bacakların kafadan çıkması.
Bulutlara ve güneşe çizilen gülen yüz.
adamın başının götünde olması.
evle aynı boyda olan insanlar.
insanların burunlarını çizmemek.
evlerin hepsi sobalı ve bacalı çizilir. doğalgaz ve kalorifer yoktur. klima zaten icat olunmamış.
derenin boyuna yakın çizilen ev. yani 10 20 kmlik bir ev pardon malikane oldu sanırım o*