bugün

Her görüldüğünde insanın içinden bunların başaına gelen Küçük Emrah'ın başına gelmiyor dedirten dizi. *
bir ilkokul velediyle, 30 yaşında ve hamile olan bir kadının "hamilelik ve çocuk aldırma" üzerine sohbetler ettiği dizi.

ilkokula giden kız:
"banyoda hamilelik testi gördüm. iki çizgi olunca hamile olduğun anlamına geliyordu di mi?"

şimdiki çocuklar her şeyi biliyorlar maşallah. bilmiyorlarsa da, artık dizilerdeki hamilelik testleri sayesinde öğrenmişlerdir.
romanı ve ilk çekilen filmi şahanedir.bitmesin hep devam etsin bu sıcak öykü dedirten cinstendir.
ve türk versiyonu her uyarlama gibi başarısızlık örneğidir.
gürcü dilinde ; "patarebi kalişvilis" anlamına gelen 2 sözcüktür...
annem yuzunden zorla izledigim sonrada düşmanoldugum senaristinin yeni mezun olmuş bi liseli oldugunu düşündügüm dizidir.
o kücük kız sokakta karşıma cıksa cocukları seven biri olsam bile kesin öldürürüm..
hele kafası büyük en büyük abla yı işkenceyle öldürürüm.
bütün kızların kaşar olduğu dizidir. biri onlara dur demelidir.
arminin ağlarken güldüğü dizidir. iğrenç ötesi rol yapmaktadır kendileri... yani yapamamaktadır. o nasıl bir ağlamaktır yarabbim !
buna verdim. buna da verdim. e bu kaldı buna da vereyim. lan buna vermezsem olmaz ki. buna vermezsem ölürüm.

dizi bundan ibaret.
(bkz: küçük orospular)
Gına getirmiş kanal d ekranlarında yer alan dizi.insanın ya arkadaş herşey mi bu kızları buluyor diyesi geliyor be.
azalarak değil hemen bitmesini istediğim na-bayeste dizi. artık duygusal sömürü dizileri değil; supernatural, lost gibi zeka gerektiren diziler istiyoruz yahu. bir avrupa yakası vardı eskiden, o da zaten türk televizyon tarihinin gördüğü en kaliteli dizi olmuş olacak ki (gerçi onu da amerikan yapımlarıyla kıyasladığımızda en fazla sex and the city'ye denk gelir ama) yine de beş-altı sezon gitti, daha da devam etse ederdi.
satın aldığımız bu yabancı yapım diziler gibi biz de kendi dizilerimizi ihraç etsek yemin ediyorum rezil kepaze oluruz. neymiş? küçük kadınlar. konusu ne? e işte hayat mücadelesi veren, sürekli ağlayan birkaç kızın hikayesi.
yok yok, bence biz bu küçük emrah'tan süre gelen ajitasyon olayını hala atamamışız bünyeden. gelecek nesil de büyük ihtimalle bu küçük kadınlar'la bilmem nelerle dalga geçecek, ama kendileri de dalga geçtiği şeyin formatında yeni diziler üretmeye devam edecek.****
ilk başlarda gördüğümde böyle dizimi olur dediğim ama bir iki bölümünü seyrettiğimde konusunu güzel bulduğum ve reytinglerindende görüldüğü üzere çoğu kişinin sevdiği dizi.
star'a transfer olmuş kötü dizi.
başlarda izlerken üzüldüğüm fakat son zamanlarda suyunu çıkarttıklarını düşündüğüm kanal d'nin reyting rekorlarını kıran dizisi. artık star'a transfer oldu fakat demem o ki gerçekten suyu çıktı. peki neden?
orda bir durum vardı; anne ve baba ölmüş çocuklar perişan hayat kavgasında. fakat artık kimin eli kimin cebinde belli değil.
hobbit kadınlarıdır.
bokunu çıkartmış dizidir. tahminimce amacından sapmıştır senaryo değiştirilmiştir. eee artık geneleve düşseler de kurtulsak diyoruz. salaklıklarına kimsenin tahamülü kalmadı artık. o birine küser, kendini yollara vurur. tam barıştılar derken bu sefer diğeri ufağına kızar, o da evden kaçar. tam eve döner diğeri niye bana söylemedin der o evden gider bu sefer şeklinde sürekli olarak birbirlerine kızmaktadırlar.
yayın günü cumartesiye alınmış olan dizimsi.
bu aralar star' ı ne zaman açsam karşıma çıkan kadınlar. saçma sapan senaryolar işte böyle dayatmalarla milletin hafızasına kazınıp izlettiriliyor. ulan aydın doğan sen işin biliyorsun .

(bkz: küçük sensin kadınlarda sana girsin)
little women adlı hikaye kitabını gördüğümde yarıldım. ''adına kadar'' bunu da mı arakladınız ya? ayrıca yaprak dökümüyle de karıştırıyorum. zira batan aile tablosunda yaprak dökümüne taş çıkarıyor.
zoraki değil sözlük saçma olduğunu bile bile izliyorum üstelik annemin en sevdiği dizide değil izleyeceksin lan diye dayatmıyorda ama izliyorum işte.
ciddi ciddi böyle bir dizi var ; daha acısı bu diziyi izleyenler var.
her hafta kardeşlerden birinin başına bir şeylerin geldiği dizi. tecavüze uğrayan, kaçırılan, öldürülen, sarhoş olup yatakta çıplak uyanan. önümüzdeki bölümde birinin başına bir iş gelmezse kendimi s.kicem.
Dizinin gelecek bölümünün fragmanında karakterlerin doğalgazdan zehirlendiklerini görünce "herkes ölecek, dizi bitecek" sanıp bir an için sevindiğim dizidir.
her hafta bir action durumu olan dizidir. yahu her haftamı kaza olur tecavüz olur yaralanma olur çarpışma olur biraz soluklanın kuzum.
bi' türlü büyüyemeyen vitaminsizler topluluğudur.