bugün

işaret parmağı ile orta parmağı kullanarak yürüme hareketi yapıp böcük böcük dendiğinde hem güldürülür hem ilgisi çekilir. yapmayı bıraktığınız zaman da tekrar yapmanızı bekler. 5-6 yaşına kadar her çocuğun ilgisini çeker. çok ufak olup da çevreyle fazla ilgi kuramayan bebişler hariç tabi. ama oturmaya başladıktan itibaren olabilir.
kuzenim daha 6 yaşında;

-abi sen komedyen olsana
+niye abicim?
-çok güldürüyosun. ne demeli canım yeğenim.
çocuk sesini taklit ederek kolayca yapılabilir.
insanın üstünden bütün yorgunluğunu bir anda silip atabilen yegane şeylerden biridir. hayat enerjinize yeniden kavuşursunuz.
samimiyseniz dünyanın en kolay işi, değilseniz mümkün olmayandır.

ayrıca tüm yaşama amacım, tek isteğim.
benim için ultra kolay olan eylemdir.
çok güzel va yapılması çok keyiflidir. dünyanın en masumane ugrasidir.
ne güzeldir. çok da basittir size inandıysa.

bir gün ben otobüsteydim, küçük sarışın çok tatlı bir kız çocuğu duraktaydı. otobüs durunca göz göze geldik. o kadar tatlıydı ki gülümsedim el salladım. 2 saniye kadar baktı bana, ne yaptığımı anlamaya çalıştı sanırım. sonra gülümsedi el salladı o da. o anki huzurun tasviri yoktu.
gulumsedikten sonra dile gelip herseyimi istese tereddut etmeden verecegim cocuktur. o kadar mutlu eder insani.
http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctid=428
moral yerlerdeyken bile insanı bir anda inanılmaz neşelendiren eylem.
"ben bakkala gidiyorum kim benimle gelecek? şşt sen gelsene" denildiğinde karşılaşılacak durum.
ters zamanına gelirseniz zor.
Bugün cafedeki çocuğa yaptigim şey.

Beni o kadar sevdi ki, hatıra olsun diye eşya bile verdi. Giderken ağlamaklı oldu.

Eğer biraz ilgilenirseniz, zaten gülüyorlar...
Olmadıysa; (bkz: gıdıklamak)
uğrunda nice otoriter dedelerin heba olduğu eylemdir.
sanki tüm insanlığı güldürmek gibi.
tanıyorsanız çok kolay olabilir.