bugün

Musa Anter' in çok doğru bir tespitidir. kürtler tırnaktır, uzadıkça kesilirler şeklinde devam eder.
çok doğru sözdür.
ancak bazen de etin hangisi olduğunu bilmek gerekiyor...
insanlar birbirine çok uzaktır. sen bile kendine uzaksındır.
ya hep bu yuzden kaybediyoruz kardeslik et tirnak derken uzadi gitti. en iyisi sevgili olmak.
doğruluğu tartışılan önermedir. şahsen inanmıyorum. doğru olduğunu farzetsek bile bazen tırnak ete batar. o tırnağı çekmek gerekir.
kürt ve türk ırklarının ayrılmaz bir olduğudur.
mhp zihniyetine göre olmayandır.

onlara göre önce türkler yaratılmış sonra müslümanlık sonra asya kıtası oluşmuş ondan sonra avrupa ondan sonra afrika derken avustralya sonra abd. hatta abd yi türkler şekil vermiş kıta böyle olsun da dünya nın karizmatik şekli olsun diye.

not: ben has be has türküm ve dünyadaki tüm insanlar bana göre eşittir. hiç bir etnik köken diğerinden üstün veya geri değildir. ama aslı türk olmayanlar bile mhp zihniyetiyle bunu lekeliyor.
Etle tırnak gibidir derler ya Kürtler ve Türkler!

Bence de öyledir.

Ama Kürt hep tırnaktır bu sahnede.

Et Türk sistemden beslenir enerjiyi alır değerlidir kıymeti bilinir.

Tırnak Kürt pislik diye görülür uzadıkça kesilir değer görmez,

Kürt bu duruma isyan edip, ete batınca adı hastalık olur terör olur.

işte bu et ve tırnak ilişkisi budur.
Araplarla da öyledir.
Türk Arapsız yapamaz.
Arap kürtsüz yapamaz.
Kürt türksüz yapamaz.
Kurt ile eşek nasıl aynı hayvan değilse bu da öyledir.

(bkz: Etini tırnağını sikeyim)
sürekli sivilimizi öldürüyorlar. sürekli biz ölüyoruz. istemiyorum abi öyle kardeş. iyisiyle kötüsüyle kürt sevmiyorum. kardeşim de değiller. allah allah ya
musa anter'den sonrasını okumadım.

istanbul'a kürdistan olacak diyen bir gavattı. ateşi bol olsun
Tırnak makası lazım , tırnak makası .

Edit : Bir gün bi türk de canlı bomba eylemi yapsaydı o zaman tırnak olurduk .

Edit 2 : Tırnak makası tırnağın gereksiz kısmını keser . Bilmeyenlere duyurulur .
"tabii et ile tırnak gibiler!

nedense hep et türk, tırnak ise kürt olur.

kürtler herhangi bir haklarını talep etmeyi görsün hemen tırnak gibi kesilir ama kimsenin sesi çıkmaz. ama türk'e bir şey olunca can çok yanar ve seste çok çıkar." bak bak bak

ulan ben mi türk sivili patlattım dün ankarada. 1 gün geçmemiş. kapa ağzını yoksa kapatırlar
(bkz: batık tırnak çekilir).
Et ve tırnak ülkeyi bir arada tutmak için kullanılan bir slogan, ama öyle olduğunu düşünmüyorum. Çanakkale'de savaşan asli unsur ve ülkeyi ayakta tutan her zaman Türkler olmuştur. Kürtlerin beraberliği sadece islam kardeşliğine dayanıyordu. Şimdi ekseriyeti komünist, ateist pkk'nın peşine takılmış. islam yoksa kardeşlikte yok. Bu ülkeyi seven ve bölücü köpekleri desteklemeyen az da olsa Kürtler yine de bizimledir.
buna ancak gerizekalı hümanistler inanır dediğim beyandır. akıllı olan her insan bu ülkede kürtlerin yok edilmesi gerektiğini anlayacaktır.

görün artık şunu. bu yaratıklarla aynı yerde yaşanamaz. katledilmeleri gerek. bunu biliyorsunuz ama dile getirmek zor geliyor. bu ayıp değil sizi de kötü insan yapmaz. bu algıyı kırın özgürleşin istemiyoruz işte o kadar
Kürtlerin Türkleri uyutmak için uydurduğu palavradır. Türkler kardeş kardeş der ama Kürtler hiç kardeşlikten bahsetmez, genelde kalleşlikle meşguldür. Kürdü bombalayan Türk yok ama Türk'ü bombalayan kürdün haddi hesabını dahi tutamaz olduk.
Sürekli ete batan tırnaği kökünden sökmek gerekir.
ırkçı veya cahilce bir söylem. ümmet birliğinin mezhepçiliğin bir halta yaramadığı görüldü politikada laik çizgiyi dolayısıyla mantığı kaybedince neler olduğu ortada.
(bkz: böyle kardeşliği sikerler)
Sizler bizi tırnağın ucu gibi görüyorsunuz.. Sürekli kesip yaralıyorsunuz. Sonra bu döngü böyle gidiyor..
O zaman rahat dursunlar tirnaklari kesmeyelim.
Doğruluğu merak edilen konudur.
Daha önce Türkler ile Ermeniler de birlikte yaşıyordu. O zaman onlarlan da et ile tırnak gibiydik peki şimdi?