bugün

kürt siki severler hızla çogalıyor, o evleri bir an önce alın derim. 1 e 10 kazanırsınız. düşün o semtde bir evin var ve sen mahallenin moturusun. sana ne ev fiyatından. *ötünü siktir gez.
Ucuzdur.
Bu yüzden suriyeli ler Bu mahalleleri tercih ederler.
Örneğin Bursa'nın doğusunda kalan yavuz selim, arabayatagi
Gibi Mahalleler kürt ve suriyeli istilası altındadır.

Bizim gibi normal insanların oturduğu Mahalleler genelde Kürtleri kabul etmez. Zira kürt giren mahalle iflah olmaz. Bir Kürt ailenin oturduğu apartmanda daire fiyatları otomatikman yüzde 25-30 düşer.
Şaka maka doğrudur. Bunun ırkçılıkla alakası yok. Türkler olsaydı yine söylerdim aynısını.
Hatta söyleyeyim köyden inme şehre türkler de bu kürtlere yakın kafada olur bir süre.
Fakat sadece kürt de değildir. Mesela cono, elekçi vs. denen güruhun olduğu yerlerde de bu böyledir.
Bilmediğimizden kaldık bir yıl "ucuz " diye.
Hiç hümanist pıtırcık olmaya gerek yok.
mesela konya nin doğanlar ı. aslinda k*rt - cingen karisimi bi seydir buralar. yeminle altinda arabayla girersin, donsuz cikarsin boyle yerden. ha bir de yenimahalle var orasi daha beter. gece fenerle dolasip uyusturucu satan dayilar var derlerdi hep..
adanada kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgeler pek tercih edilmediği için evler genellikle ucuz olur. bunun nedeni anadolu, 19 mayıs, dağlıoğlu, hürriyet gibi birçok mahallenin gettolaşmış bölgeler olmasıdır. bu tip bölgelerde genellikle orta ve düşük gelirli aileler ikamet etmektedir. adanada urfalı araplarla kürtlerin iç içe olduğu bölgeler kürtlerle türklerin iç içe olduğu bölgelerden daha kötüdür. zira urfalı arapların çoğunun eğitim seviyesi kürtlerden daha düşüktür. kürtlerle türklerin iç içe yaşadığı semtlerden biri olan kiremithanenin serinevler ve dadaloğlu mahallelerinde yeni yapılan apartman inşaatları nedeniyle ev fiyatları gittikçe pahalılaşmaktadır. şu an serinevlerde birçok daire 200.000 tl`den aşağı fiyatlarda satılmıyor.
400 tl'ye 1+1 ev önerin de ben de gidip oturayım. kürtlerle problemim yok, hatta oradaki mahalle kültürünü istanbul'da bulmak da imkansızdır.