bugün

Bir sorunsal.

Elbette kötü değil canım benim, arada evcilleştirilmiş olanları var. Kısırlaştırma ümidiyle...

Kötü ulan işte. Polise kaza oldu deyip silah çeken bunlar. Berdel yapan bunlar.
hepsi değilse de büyük çoğunluğu kötüdür.

şimdi neden ırkçılık yapıyorsun vesaire diye soracaksınız.

beyler normal zamanda "ben kürdüm ama terörist değilim" diyenlerin,

terörist kampları bombalanınca,

terörist itler öldürülmeye başlanınca,

nasıl polisle askerle vs. çatışmaya başladığını görmedik mi?

kusura bakmayın ama azınlık olan ırkçılık yapınca göze batmıyor,

siz söyleyince söz oluyor.

bırakın şimdi dostluk kardeşlik mavralarını,

madem öyle safını belli et,

türk-kürt demeden meydan oku teröre,

sonra terörist leşleri bir bir gelmeye başlayınca da götün başın ayrı oynamasın.
Değil ama odun. Bazıları kuru bazıları ise Kurunun yanında yanacak yaş odun. Umarım böyle olmaz çünkü çok sevdiğim Kürtler var.
siyasete girmem. o yüzden bu soruyu cevaplandıracak olan da ben değilim!

başkalarının cevaplandırması gereken soru.
sakin arkadaşlar lütfen.

k rtlerin iyiside vardır.

ve hatta birşey daha söyliyim, kürtler çok eşittirler, bütün insanlar eşittirler kürtler daha çok eşittirler.

tabi yav hatta o iyi k rtler dünyayı ayakta tutuyor onlar ölse tanrı dünyayı yok eder, tabi.

neyse sözlerime büyük k rt ulusu hakkında yazılmış sözlerle son bulayım.

tanrı k rt ü korusun. -(3. william, alman prensi)

k rtler çok iyi, çok da güzel iyi. -(hiç kimsenin hayatına kimse karışamaz diyen adam)

k rt milleti yapıştırıcı niteliği taşıyan yüce bir ulustur, uhu gibidirler, bulunduğu ülkeyi birleştirip bütünleştirirler. (vladimir putin)

o sebeple k rtlerin bölücü olması, bir iftiradır.

pkk da türklerin örgütü zaten, ve bu iyi k rtler o kadar iyiki kendilerini öldürmek isteyen, türk örgütü pkk ya yardım ediyorlar.

tabi, bunun başka açıklaması olamaz, yanı diyeceğim şu;

bütün k rtler kötü derken 2 defa düşünün.
en iyi kürt, kükürt!
hiç düşünmediğim bir soru. çünkü en yakın arkadaşım kürt. babası koruyucu şehit olmuş, dedesi koruyucu şehit olmuş, amcası koruyucu şehit olmuş. dünde almış albayrağı sırtına. kahrolsun pkk diyordu. şimdi bu adam mı terörist?
Tabi ki hayır. Bu konuda genelleme yapmak yobazlıktır. Mesela ben ölü kürtlerin bir zararını görmedim. Ölseler iyi ırklar aslında.
hava şartları ve bir takım güvenlik konusundaki tereddütler dahilinde dağlıca'da çatışma ortamında bırakılmış 16 şehit cenazesine ulaşmak için valiliğe başvuran 200 kişilik yöre halkı bu sorunun muhatabı olmadıkları gibi aynı zamanda cevabı niteliğindedir. yörenin coğrafi konumuna hakim olan bu topluluk şehit cenazelerine ilk ulaşan ve tahliyesi konusunda muazzam yardımları bulunan topluluktur. hepsine minnettarız.
Bu zamana kadar üç tane kürt arkadaşa sahip oldum. ikisi teröre lanet okudu, biri de açık açık oy topladı.
Teröristlerden bizimkiler diye bahsetti.
Buna göre her kürt terörist değildir bence.
Biri kapı kapı dolaşıp oy toplarken diğer iki arkadaşım lanet okuyarak namaz kılarlardı.
Artık insanların iyi veya kötü olarak tasnif etmeye gerek duymadığı şeydir.
bu ne saçma bi başlık arkadaş?! türklerin hepsi iyi mi? türküm ama sapla samanı birbirine karıştırmayalım! ırkçılık PKK ya güç katar, halkı böler! en zor günler, sabırla ve soğuk kanlılıkla davranalım!
kötü olan bir durum varsa bu genellemeyi yapabilmektir. bunu savunmaktır.
Elbette değil. Ama kötü olanları aralarında bekledikleri için genele vuruyoruz bu durumu.

Küçükken hatırlarım ufuk diye bir arkadaşım vardı. Kürt. Dedesi türkçe bilmezdi. Ama evlerinin salonunda boyumdan büyük Türk bayrağı hep asılı dururdu. O çocuk sayesinde üstteki yorumu yapabiliyorum zaten.
Çoğu kötü.
%98.7'si. hepsi değil. rahmetli annem değildi. ama dayılarım falan beş para etmez.