bugün

(bkz: kürtler iskandinavyalı iddiası)
ayrıca bazıları pembe sıçıyomuş. öyle diyolla yani.
kars ve etrafinda olan kürtlerin sarisin ve mavi gözlü olduklarini iddia edenler cikmis simdi de, ki bu da pek karsli kürt görmediklerini, dogulu herkesi kürt sandiklarina delalet eder.
kürt görmek isteyen buyursun

(bkz: digor) a gitsin.

kac tane sarisin mavi gözlü kürt görecektir, bulacaktir, merak ediyorum. ben gittigimde pek göremedim, bulamadim.
karstaki mavi gözlü, sarisin veya kumral insanlarin cogunlugu terekemedir, urumdur, hatta alman kökenlidir.
evet kars'ta daha 15-20 sene evveline kadar hatiri sayilir bir alman nufusu vardi. sarisin mavi gözlü malakanlara hic deginmiyorum bile.
kars'in kürtleri arasinda renkli gözlüler ciksada, oranlari terekemeler karsisinda cok cok azdir ve bölgede yasayan yogun kürt-türk karma evliliklerden cikma ihtimali yüksektir. zaten karstaki kürt nufusu pek azdir.
kaldiki kars cok kozmopilit bir kenttir. icinde yaklasik 90 sene evvelinde trabzondan göcmüs ve bölgeye yerlesmis bir sürü sarisin ve mavi gözlü insan var.
her doguluyu kürt sanmak iste böyle sacma sonuclara yol aciyor.
Ne yani gündelik hayatta karşılaştığımız milyonlarca esmer + siyah gözlü kürt aslında birer halüsinasyon mu? biri bana bunun şaka olduğunu söylesin.
tunceli ve bingöl'den sarı saçlı mavi gözlü kürt arkadaşlarım olmasına dayanarak belli bir yere kadar doğru olan önerme.lakin hepsini de sarı saçlı mavi gözlü olarak lanse etmek doğru değildir, ki genelde kürtler kara kaşlı, kara gözlü olurlar.
(bkz: yok artık)
(bkz: yok artık ebesinin amı ali sami).
hakikaten lan.
kutup ayılarıda afrikada yaşar zaten.
(bkz: kürtler türklerden daha avrupalıdır)
zaza kürtleri için doğru olabilecek bir durum. ama kırmançilerde pek sanmıyorum.
(bkz: göreni de görmedim)
öyledir, arkadaşımdan biliyorum.
öyledir, arkadaşımın babasından biliyorum. bildiğin sarışındır ama yeşil gözleri vardır. sapına kadar da kürttür. ki tarih kitaplarını araştırdığınızda anlayacaksınız saf ırklarının ne olduğunu.
(bkz: araplar aslında beyazdır)
Şimdi açık ve net konuşuyorum. Geçersiz bir söylemdir çünkü; Saf kürt diye bir şey kalmamıştır. Bildiğiniz üzere ermeni arap ve kürtler aynı topraklar altında uzun dönem yaşamışlardır. Ve doğuya gelip yaşlı başlı insanlarla konuşursanız hepsi bir zamanlar kürtler arasında ermeni kızı almanın moda olduğunu size söyleyecektir. Yani şu anki kürtlerin bir çoğunun bir tarafı ermenidir. Hali hazırda bile bakın annesi-ninesi ermeni olan çok tanıdığım var.
benim anlamadığım sarışın ve mavi gözlü olmak bir ayrıcalık mıdır? ukrayna'da olsan kovarlar adamı.*
zenciler aslında beyaz ve çekik gözlüdür.
(bkz: algıda seçicilik)
hakkari'de, diyarbakır'da, erbil'de doğrulanamayan tez. belki de hepimiz renk körüyüz.
kürt nüfusunun ağırlığını oluşturan kara kuru tipler nereden geliyor peki, kürtler sarışın ve mavi gözlü ise? sorusunu akıllara getiren başlık.
önemi olmayan mevzularda polemik meydana getiren gerkesiz başlılardan biri daha, anlayamıyormusunuz?
akıllara paşayı getiren fiziksel özelliklerdir.
evet vardır, esmer olup mavi gözlü olanı bile görülmüştür, kimbilir bahar aylarında batıdan esen rüzgârlar, yada arılar vs. o taraflara taşımışlardır bu polenleri.
ruslarda zenci zaten.
çok yalnış bir önermedir ispat ise sülalemdir efendim. sarışın mavi gözlü bir akrabam çıksın bileklerimi keserim oniki kuşak dedelerim saf kürt hepsi de esmerdir.