bugün

'Kürt' isminin kaynağı tarihsel olarak binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bazı araştırmacılara göre Kürt teriminin temelinde ''KUR'' yatmakta olup Sümer Kökenlidir. Sümer dilinde '' Kur'' dağ demektir. Ti eki aidiyeti ifade eder. Böylelikle ''KURTi'' Dağın Halkı anlamına gelmektedir. Kürdistan coğrafyası dağlık bir bölgedir. O çağlarda insanlara coğrafyalarıyla veya yaşam tarzlarıyla bağlantılı isimler verilirdi. Kürtlerinde bu dağlık coğrafyada yaşamasından ötürü bu ismi aldıkları söylenmektedir. Sümer dilindeki ''Kurti'' ismi, Greeklerde 2500 yıl önce ''Kardukya'' daha sonraları ise ''Kurdienne''(Kürt Memleketi) diye geçmiştir.
Ait olduğum için gururlandığım milletimdir.
tapılası ırk.
insanlığı öğrenmeleri gerek.
son 25 yılda devlet eli ile kontrollü olarak ateizm ve ne idüğü belirsiz milliyetçi ekolojik feminik sosyalizm batağına sürüklenmiş bir halk.
sebep olanların allah belasını versin.
Yıllarca islamla yoğrulmuş bir millet olan,Selahaddin Eyyübiler,Said Nursiler,Şeyh Saidler,Molla Sadreddinler yetiştiren bir milletin evlatlarının son zamanlarda sosyalizme,Marksizme kayması beni ciddi ciddi üzüyor.benim de anam Kürt ama bu Kürtlerden kendisi de uzak. Bir an önce islama yönelmesi gereken ırk. PKK’ya da maddi manevi desteği bir an önce kesmeleri gerekir.( çoğunluğu vermiyor tabi bir kısmı sadece )
Namazda torpilli sadece farz kiliyor safiileri
Ceryanda torpilli odemiyorlar
Suda torpilli odemiyorlar
Hatunda torpilli iki uc tane aliyorlar
Ondan sonra dovlet bize bakmiy
Nefret ettiğim etnik topluluk.
Ermeni kırığı.
Hiç iyi çağrışım yaratmayan küfür gibi kelime.
Fars kusmuğu.
ite bakıp fikir sahibi olan ermenilerin şükür nedenidir. *
Sevgili Kürt Kardeşim Burası Türkiye Cumhuriyeti. Kanunlara uyduğun sürece bu ülkede doktor, öğretmen, polis, asker, savcı, hakim, emniyet müdürü, jandarma genel komutanı, kaymakam, vali, milletvekili, bakan, başbakan hatta cumhurbaşkanı olabiliyorsun ve oldun. Gelecekte de olmaman için hiçbir engel yok. Ve benden sahip olduğum her şeyi iste; ekmeğimi, suyumu, aşımı.. Hepsini seve seve paylaşırım. Ama bir gün Yahudi ve Ermenilerin gazına gelip benden toprak istersen; merak etme bencillik etmem, onu da paylaşırım. ALTI SENiN OLUR ÜSTÜ BENiM.

açık ve net evet.
Kıllı ve çirkin oluyor birçoğu.. hödük ve kaba ayrıca. Genlerine işlemiş sanıyorum. Olmayanlar da var ama genelde böyle..
Buradaki yorumlar, henüz azılı bir ırkçıyla yüz yüze gelmeden nasıl baş edeceğimi öğretti. Teşekkür ediyorum, benden nefret ediyorsunuz fakat sayenizde güç kazandım. Komik bile olsa.

Saygı göstermesini bilmeyen saygı da göremez. Sizin gibi ırkçı Kürtler de böyle konuşuyor. Birbirinizden böyle nefret ederken birbirinize benzemeye başlıyorsunuz.

Medeniyet, ırkta aranmaz. Türkiye'nin neresinde medeniyet var? Orası da tartışılır(!). Bugün kitap okumayan, bir enstrüman çalmayan, sorgulamayan, düşünmeyen, sürekli küfür eden, doğaya ve hayvanlara zarar veren ve sizin kadar saygısız olan sadece Kürtler değil.

görsel
Türkiye neden bölünme tehlikesi altında ve neden Türkiye'de Kürt sorunu var sorusuna cevap olan yazıları barındırıyor burada yazılanlar.

aynı zamanda nasıl insanlık düşmanı bir ırkçı olunabilir, bunun da cevabını.

t: Türkiye'nin doğusu, Suriye ve Irak'ın kuzeyinde yoğun olarak varlık gösteren millet.
81 ilde de bulunur. En çok doğu tarafında vardır. Kürt olsun kalbi temiz olsun yeter. iyi geceler
üç üstümdeki şahsa göre türkiye'deki hükümetler yıllardır kürtlere sistematik olarak işkence katliam yapmamış, sindirme politikası izlememiş.

bak bakalım 1978-1980 arası pkk'nın gücüne -daha doğrusu güçsüzlüğüne- ve 1980'den sonraki pkk'nın güçlülüğüne.

yok canım bunun kenan evran yönetimindeki faşist cunta ile alakası yok, allah'ın işi pkk etkisini iki yılda arşa çıkarıyor bak sen..

t: bir ırk.
istiklâl marşı okumaktan kaçınıp abd,israil bayrağını sevgiyle sallayana kürt denir

Türkiyede 12 milyon kürdün rahat 8 milyonu teröristtir.
Harflerin yerlerini değiştirdiğinde bile türk yazar, türk ve kürt kardeştir lakin terör destekçilerinin götünde g3 ateşlenir. Buna da karşı çıkan varsa o da terörist ve haindir.
en iyisi ölü olandır.
şanslarını kadınlarda denemek yerinde hayvanlarda denemeyi tercih ederler.
Türk'e insanlık ögretecek halkmış lan siz önce eşekleri sikmeyi bırakmayı kadınlara,kızlara insan gibi davranmayı öğrenin aq. daha geçen erkek çocuk degil diye hamile karısını dövmüş bizim k*rt komşu.
http://www.youtube.com/watch?v=hY69fS8nmFc
görsel