bugün

Al birini sok ötekine.
ikisinin konuştuğu dili de çok iyi derecede biliyorum. Arapça ve kürtçe çok basit. Babamla kürtçe annemle arapça konuşuyorum. Zaten mardin de bir çok kesim iki dili de bilir.
(bkz: kırk katır mı Kırk satır mı)
Kürtler kuzey Mezopotamya'da yerleşmiş Pers asıllı olduğunu düşündüğüm bir ırktır. Fiziksel özellikleri Avrupalılara biraz daha benzer.

Araplar ise Arap yarımadasına yayılmış bir başka ırktır. Melezdirler, Arabistan yarım adasında çok farklı tiplerle karşılaşabilirsiniz.
Bizim kürtler yer arapları.
kobani'de bir birlerinin kafalarını kesip çocuklarının eline oynasınlar diye veren çok medeni iki ırk...
Allahın yarattığı iki insan ırkı. Neyseki biz kürtler faşist değiliz. Arapta, Türkte diğer ırklarda bizim kardeşimizdir. Faşistlik yapanlar hariç.
"ömrümde sevmezdim arap'ı, kürt'ü,
çekti çadırını karşıma kurdu."
birbirine bir anlamda çok benzeyen iki pis ırk, ancak arapların daha kör kütük cahil olduğunu söylemek mümkün.
kürtlere çok laf etmem, kürt olan çok iyi, samimi arkadaşlarım var. ama araplar için aynı şeyleri söyleyemem.

tam karar veremedim ben.
LOVE USA!
dünyanın en medeni iki ırkı versusudur. araplar kafa kesme fatalitysi ile karşılaşmayı alır.
bakınız.
(bkz: arap - kürt karisiminin sozlukteki anlami cono dur)
1 Arap 10 Kürt eder.
devlet kurma ve idare etme yeteneği hiç olmayan ile bu enerjiyi yitirmiş olanın karşılaştırılmasıdır.
tarihten bihabermiş gibi görünen ve buralarda hainin başına ne geldiğini bilmeyen ekrad kendi mezarını kazmaktadır, arab ise bunu zaten 20. yüzyılın başında yapmıştır.
görsel
al birini vur ötekine...
en uyumlu oldukları nokta; "eni kürdi, boyu arabi" biçimdedir.
Ben milliyetçi biri olarak soruyorum. Nerden geliyor bu ırkçılık? Hz.Muhammed S.A.V üstünlük takvadadır demiş siz ne anlamışınız. Türklere laf edene gerekli cevap verilir. Bu tür entrylerle tek yaptığınız gazlama.
türk yahudi alman ermeni... neyse arap ve kürte odur.
her ne kadar bizi asimile etmelerinden ve hem iç hem dış pisliklerinden dolayı araplar' ı Sevmesem de, tarihleri türkler kadar zengin bir millettir. üstelik kayıt tutmak gibi huyları olduğu için bizdeki gibi kafa karışıklıkları yoktur.

kürtler' le ilgili yorum yapmıcam.
Araplara katlanamıyorum. Kürtlerle iyi kötü ortak bir geçmişimiz, paylaştıklarımız var, bir yığın da arkadaşım var veya oldu. Yani kimin tarafımda olduğumun lafı bile olmaz.

Irkçılık mı bilmiyorum ama Arapların ikiyüzlülüğüne, pisliğine, yeri geldiğinde nasıl medeniyet yüzü görmemiş birer vahşiye dönüştüklerine, kurnazlıklarına; sonradan görmüşlüklerine, ihanetlerine, kendi vatandaşlarını ezerken ingiltere'de asansörlerde ilişkide olduğu gay korumasını öldüren prenslere bakıyorum da ...yok ya sevilecek bir şey göremiyorum adamlarda. Mısırlılar hariç, onlar nedense sempatik geliyor...
müslümanin milliyeti ırkçılıği olmaz.
Birisi Türkleri, bağımsızlık hayalleri ile satmıştır. Diğeri bu yollardan yeni geçiyor. Tek ortak noktaları, ikisi de batının gaza getirmesiyle bu hayalleri kurar.
Vs'nin her türlü sikerteceği versus.