bugün

birden fazla lisanı karıştırıp ana dili zannetmektir.
normal şartlar altında intihar sebebidir.
nasıl bir duygudur bilemiyorum.

ama şahsım adına japon olmaktan gurur duyarım, alman olmaktan, kübalı olmaktan, hatta ve hatta bir aborjin olsam da gurur duyarım.

ama kürt olsaydım söylemeye bile utanırdım.

not: nefret söylemi değil şahsi görüştür.
cinsiyet gibidir. seçme şansın yoktur. he önemli olan insan olmaktır.
insan olmaktır en başta.
Yedi ceddine kufrederler.
hiçbir şey olamadığın sefil hayatında bir ırkın mensubu olmayı maharet sanmaktır, üstelik bunun için doğmak dışında hiçbir şey yapmadığın halde arsızca bununla övünebilmektir, ve o ırkın ismi değişse bile bununla övünmenin ezikliğinin değişmeyeceği gerçeğidir.
pkk ya tavır göstermeyen kürtler varsa düşmandır. pkkya savaş açan kürtler ise canımız ciğerimizdir.
herzaman zannedildiği kadar dezavantajlı bir durum değildir.

şöyle düşünürsek; ben memleketime atama yaptırabilmek için bir sürü görev süresini falan doldurup, sınavlara girip, kadro açılmasını beklerken, bir kürt müdürüne söverek bile doğuya memleketine gidebilir. bak sen görüyon mu bu kürtleri. gene dört ayak üstüne düştüler valla!
önce Türk sonra kürt olduktan sonra bir sorun yok,bu topraklar hepimizin hepimiz kardeşiz,neyi paylaşamıyoruz.
üç beş tane kürt faşist ve üç beş tane türk faşişt yüzünden ezilmektir, suçlu ilan edilmektir.
PKK'lı olmasa bile öyle etiketlenmektir.
medeniyete yakın olup medeniyetten uzak olmaktır. boş otobüste ön kapıdan inmek için şoförle tartışmaktır. akrabaları toplayıp bir eve saldırmaktır. eğitim alıp eğitimsiz olmaktır.

Ek: "dövlet bie bahmir" demeyi 2 yaşında öğrenmektir. *
Küçükken sümük yemektir.
türk olmakla farkı yoktur. tek avantajı milliyetcilik yaptığında faşist damgası yemeyecek olandır.
Kendini bdp ye oy vermek mecburiyetinde sanan Türk asıllı kesim.
5000 bin yıllık tarihe sahip olmaktır.

(bkz: gökkürt devleti)
(bkz: kürt tigin)
(bkz: kürtşad)
(bkz: dövlet bize bahmiyir destanı)
ilk ateşi bulanlardır kürtler. molotof nası çıktı sanıyonuz lan!
Ne utanilacak, nede gurur duyulacak bir durumdur. Onemli olan turk kurt veya japon olunmasi degil, insan olunmasidir.
bölücü kürt olmaktan muhakkak daha iyidir. *
Kürt olmak gururlu olmaktır, onurlu olmaktır, hakkını aramaktır. Kürt olmak bir toplumda bağıra bağıra Kürdüm dememektir, diyememektir, denildiği zaman dışlanmaktır. Kürt olmak üvey evlat muamelesi görmektir kendi vatanında. Milli takım yenildiğinde sinirden uyuyamamaktır ama başkalarınca bir türlü vatansever olamamaktır Kürt olmak. Kürtçe şarkı söylemek istediği için sürgüne gönderilmektir, Ahmet kaya olmaktır suçu ileriyi görmektir, Kürtçe şarkı söylemenin Türkiye' yi bölmeyeceğini herkesten 10 yıl önce söylemektir Kürt olmak. Şivan Perwer dinlemek, Yılmaz Güney izlemektir Kürt olmak. Kürt olmak Kurtuluş Savaşı' nda omuz omuza savaşırken kardeş, eşitlik isteyince kalleş olmaktır. Kürt olmak yok olmaktır aslında, asimile olmaktır. Ana vatanı bilinen ilk yerleşim yeri olan Mezapotamya olmasına rağmen yok sayılmaktır Kürt olmak. Bu coğrafyada yaşarken Orta Asya' dan gelen Türklerin Anadolu' ya yerleşmesi için savaşlara asker yolladıktan yüzyıllar sonra sayesinde Anadolu' da yaşayan Türkler tarafından inkar edilmektir, yok sayılmaktır, hor görülmektir, asimile olmaya zorlanmaktır bir başka deyişle dağdan gelenler tarafından bağından kovulmaktır Kürt olmak. Kürt olmak baş kaldırmaktır, haksızlığa gelememektir ve edi bese(yeter artık) demektir. Kürt olmak farklı olmaktır bir başkadır, anlatılmaz yaşanır denir ya tamda odur işte. Kürt olmak şu satırları bile Türkçe yazmak ama rahatsız olmamaktır, başkalarının kendi dilinden rahatsız olmasına rağmen kin gütmemektir. Herşeye ve herkese rağmen başı dimdik yürümektir Kürt olmak.
tcye tepki olarak doğmaktır.
edit: eksileyen piçler yalansa yalan deyin lan.
çok önemli olmayan bir durum. önemli olan insan olabilmektir.
konuşması çok tatlı olmaktır.
seni sevdiğini bildiğin halde sırf ailesi ırkçı diye sevdiğin kızdan ret yemektir bazen. ulan hala bu kafada insanlar yaşıyo ya daha ne diyim.