bugün

iticidir. Yapmamalıdır. Kız dediğin küfür mü edermiş.
küfür edilen kişinin, yerin ve zamanın durumuna göre anlayışla karşılanabilecek kızdır.
görsel
Hoş değildir bence.
nasıl ki bir erkeğe yakıştıramıyorsanız küfrü de bu kadar doğallaştırmamalıyız anaya bacıya küfretmek bir erdem değil aksine zavallılıktır ataerkil toplumun dayattığı s.kmek gibi kelimeler ana kavramını kadın kavramını düşüren kavramlardır bunu sen bir kız olarak kullanıyorsan kendini küçültüyorsundur.
uzak durulmasi gereken hatundur.
dünyada ki nimetlerin en kötüsü, en iticisidir.
güzel ise bir daha söyle diye yakarılabilir.
iticidir. net.
sevimsizdir.
muhtemelen bulunduğu ortamda onu yanlış anlamayacak olan ve bu davranışının sadece o ana özgü olduğunun farkında olan insanlar olduğunu düşündüğü için rahat davranan kızdır. iticidir, çekicidir, delicidir falan filan meselesine gelinceee... birilerine çekici görünme derdinde olmadığı kesindir küfreden kızın. daha çok sinirlidir, öfkelidir ve tepki doludur. o anda onun bu öfkesini anlamak yerine kendi hazlarını ne kadar tatmin edebileceğini onu çekicilik derecesini sadece o anki tavrına göre ölçüp biçen erkek kendi insaniyetinden şüphe etmelidir.
cinsiyetçi yaklaşımın ürünü

- ''küfreden kız''dır.
bazen iticidir.
çok itici oluyorlar erkek gibi küfretmek senin neyine lan öyle biriyle çıkmak istesem asker arkadaşımla çıkarım en azından maç muhabbeti falan da yaparız. accık zarif olun.
değişik versiyonlarını büyükada'da gördüğüm kızdır. içince mi sapıtıyor, yoksa rahatsız ediliyor diye mi böyle yapıyor anlayamıyorum ama gün geçmiyor ki ada'da hem de tükürüklüsünden küfür eden genç bir kızımıza rastlamayayım. bazen soruyorum, gençlik nereye gidiyor diyorum ama bir cevap bulamıyorum. bu sefer bu soruyu içimden sormayayım dedim. halka sorayım ve bizzat bir cevap alayım dedim. tarihi dondurmacıda çalışan delikanlıya sordum, "ey dondurmacı" dedim, gençlik nereye gidiyor? "vapura gidiyorlar abi" dedi. yalan da değildi hani. "sen felsefeci olmalısın evlat" dedim. "nedenmiş?" dedi. "doğru söylüyorsun ama bir boka yaramıyor" dedim.

"ananısikimorospuçocuğuçekillanyolumdan" diye bir ses ile irkildim. kız bana da küfür etmişti. hem de tükürüklüsünden. korktum, başımı eğdim ve eve gittim.
ankaranın yerli kızlarında çok sık rastlanan durumdur. kolu jiletli kızlar azer bülbül şarkıları eşliğinde ortalığın amına koyar biz de öğüre öğüre olay yerinden uzaklaşırız.
nadiren ağzına yakışanının görülebildiği kızdır. genellikle gayet itici olurlar.
kız ya da erkek olarak değil de insan olarak iticidir.
samimidir, candır yanınızda ise kaybetmeyin.
(bkz: ilk kez günaha gireceklere tavsiyeler)
kezbandır. o ne la öyle erkeklerin yanında mına koyim falan diyecek.
bir polyanna değildir. her şeyin farkında olan, sövülecek bir dünyada yaşadığını bilen realist kızdır.
Nasıl ettiğiyle alakalıdır bir ana avrat düz gitmek var birde samimiyetle etmek var iki arasında ciddi bir durum farki bulunmakta. Edilir fakat doğru yerde caddenin irta yerinde hay a.ina koyayım derse hos olmaz itici tiksinc olur.
En az Küfür bilmeyen kız kadar iticidir.
Pes oynayan kız candır, rakı ıcen candır, lahmacun yıyen canımın ıcı kızdır dıye dıye kızları adeta bır huseyın efendıme soyleyeyım hayrıye cevırdınız kufredınce auuuu oldu. Ne beklıyosun asıl turk erkegı, ne ıstıyosun artık bı karar ver. Normal kızdır efendım. En asıl duyguların ınsanıdır.