bugün

(#19033070)

sus kurban olayım. ağzından küfür düşmez. ordan yapıştır burdan yapıştır vatan seveceksin pis ağzınla.

hey allahım.
Milliyetçi birine benzeyen yazar. Yeniyim ama gördüğüm kadarıyla tribünlere oynuyor gibi sanki.
allah korusundur. allah uzun ömürler nasip eder inşallah.
Beni sabah sabah gulduren yazar.
vazgeçtim senden. ufak bir ergen heyecanıydı benim bu halim. zaten aramızda uçurumlar var olmaz. *
bir rock grubudur. (bkz: küresel ıkınma)

--spoiler--
Küresel Ikınma, 2006 yılı başlarında Umut Karabay ve Turgut Raviş ' in tanışmasıyla birlikte temellerini attı. Bir süre sonra bateri de Serdar Özmen, vokalde Bora Par ve gitarda Aykut Karabay gruba dahil oldu.

Duygusal slow pop-rock tarzında parçalar yapan grup bestelerini bir süre sonra sanal ortama taşıdı. Kısa sürede birçok insanın dikkatini çekmeyi ve sevilen bir grup olmayı başardı.

Çeşitli festival ve mekanlarda konserler veren grup 2009 yılında ''Hadi Yine Sev Beni'' isimli şarkısını kaydetti ve ilk profesyonel klibini bu parçaya çekti.

Daha sonra grubun vokali Bora ve gitaristlerden Turgut askere gidince grup müziğe bir süre ara verdi. Bu süreçte Aykut Karabay müziği bırakma kararı aldı. Bora ve Turgut'un askerlik hizmetini tamamlamasının ardından tekrar bir arayat gelen grup 2011 başlarında gitarda Tarık Mabruk ve keman da ismail Gökhan Özyılmaz ile tekrar çalışmalara başladı.

Küresel Ikınma Rock Grubu ismini "ZEUGMA" olarak değiştirmiştir. http://www.facebook.com/zeugmarockgrubu
--spoiler--

yetenek sizsinize de katılmış hey gidi.
kalemi sağlam, yazıları okunası ve misslenesi, sohbeti hoş, vatansever dost yazar.
kuyruğa basan yazardır.
ek: sevmeyeni çok olduğuna goree doğru tespittir.
hıı evet öyle bi yazar da var,hıhı evet yazıyor aynı zamanda diye sınıftan arkadaşımla muhabbetini yaptığım yazar kişisi.
çok sıklıkla hakkındaki entryleri gördüğüm ama kendi entrylerini hiç göremediğim yazardır. nedir onu bu kadar konuşulan biri yapan gerçekten merak konusudur.
(#19054815) Güldürdü.*
bi kaç gün köşesine çekilip kafasını dinleyecek olan can yazar.

(bkz: #19056246)
40 yaşında hala daha verdiği ayarlar bunlar (#19054815) olan yazar işte, yazar yani. bu sözlükte buna yazar diyenler var amk.
üzülüyorum la, hakikaten üzülüyorum.

aponun asılmaması en çok buna yaradı.

söveee sövveeee vatanperver oldu.

aynı siteden atatürk anıları ile sözlüğün kemalist yazarlığı görevini kimselere kaptırmayan bu arkadaş, neredeyse anne olma yaşını geçmesine rağmen burda var olmaya çalışmaktan başka bir uğraş sahibi değil.

la ciğerini bilirim derler ya hani ciğerini, hakket bilirim. neyi ne amaçla yazmış anlarım, nedir ne değildir bana sorun bana... hele hele yeni yeni sözlüğe üye olup da tanımayanlar. sizin varya ben o "can yazardır." "sözlüğün en iyi kalemidir." "otudur, bokudur" diyen ağzınızın tavanına salıncak kurup sallana sallana sı.. neyse.

can yazardır ya. entrylerini okumadan güne falan başlanmaz. sabah ezanı gibi yemin ediyorum!
18 mart geldi mi seyit onbaşıyı, 10 kasım da atatürk'ü 6 mayıs da deniz gezmişi anar, kurban bayramında başörtüsünü takar, rakısını kenara bırakır ve sözlüğe bir müftü edası ile diyanet işlerinden yaptığı kopy paste entryleri döşer...

hadislerin başına, bir bilemedin iki kelimeden oluşan tanım gibi bişe girip spoiler içinde döşer koca yazıyı, eğer bir başlıkta bir troll e ayar verdiyse * gider o ayarı bakınız içinde verir, sonra da başlık açar, @2 olduğu entrysini refere eder. bakın bakıınnn, nasıl da koydum lafı! diye keyiflenir.

bi saldırı olsa bi kaç şehit versek daha haberler bitmeden sözlüğe koşar, hemen o başlığı açar ve açamazsa @2 olarak ilk küfürü edebilmek için bilgisayara doğru koşarken ayak serçe parmağını sandalyeye vurur ve başlar ağlamaya, o acıyla da giydirir de giydirir. gören okuyan da der ki, "la hatunun ne canı yanmış be?"
he yaa hee canı yanmış, o arada parmağı kan toplamış, tırnağı ise orduspor'dan beter düşme tehlikesi içindedir fakat o parmağına bakmaz. ben butonundan kimlerin ne oy verdiğine bakar.
eksi aldığında da yapıştırır edit i: orospu çocukları aramızda!

bu arada moderasyon ise uyku mahmuru oluğundan edit ile eksileyen yazarlara küfür etmenin bir sözlük kuralı ihlali olduğunu kestiremez. neyse la daha çokşey var anlatacağım da, ben ne kadar anlatsam kimse kulak asmıyor.
e madem kimse kulak asmıyor, sıçtım ağzınıza bana ne amk, ben bunun ciğerini biliyorum bana zaten bi bok yiyemez olan yine size olur. o yüzden sülalem raad panpa. ulan hiç kimse de sormuyor kendi kendine, herkese çarçarçar konuşan bu hatun nasıl oluyor da imam' a ağzını açmıyor! hiç kimsenin aklına gelmiyor demi anlattıklarımın yüzde yüz doğru olduğu?

neyse bu entry silinir de silinmeden bi kaç dakika okumaya çalışın, özellikle yeniler...
bu kadar üstüne gidilmesinin nedenini anlayamadığım yazardır. yalan mı pkk'nın yaptıkları. bunlara küfür etmek uçsa hepimiz suçluyuz amk.

kimseye aldırmasın yola devam etsin.
takip ettiğim kadarıyla inaçlı bir yazar. inançsızlarca hedef seçilmesine aldırmak anlamsızdır.
o dobra yazarsa imam dobroskidir.
sözde tetikçileri olan biri. sanırım bir hanımağa. (bkz: #19079053)

küresel çete'yi biliyorduk da şimdi bir de küresel ıkınma çıktı başımıza. allah sonumuzu hayretsin.

--spoiler--
tetikçilerinin kulağını çek apla...
--spoiler--
sözlükte şöhret olmak isteyenlerin nikaltına gelip uzuun uzuun cümle kurguları arasında saçmalamasını gördüğümüz değerli yazardır. Vatan sevgisi imandandır desturu gereği seyit onbaşı da olur, atatürkten vecizeler de dşöer, manevi günlerde o yönde mesajlar da yazar, rakısı kendisini ilgilendirir de, şişesini saçmalayanlara armağan eder yazar. Hayır anlaşılamayan şey kısa ve nettir. Burası sözlük, kim ne yazarsa yazar, sana ne yarrağım? ister yazar, ister çizer. saçmalamanın bile sınırının olmadığı güzide sözlükte çekememezliğin hat safhasını kuresel ikinmanikaltınDa PEK TABii görebilirsiniz.
Kişi kendinden bilirmiş marifetleri, cümle kurgusu içinde eleştiren zatı muhterem diyor ya hani "ben butonuna basıp kimler oy vermiş, hemen ona bakar bu yazar" hah işte, sözlükte dikkat çekmek isteyenlerin genelinin yaptığı şeydir, benim hiç aklıma gelmeyen durumun, zat-ı şahanelerinin aklına gelmesi kendinde olan haliyet-i ruhiyenin dışa vurumudur, üzülmemek gerekir. gün gelir kendisi de elbet sözlükte yakalamak istediği popüleriteyi kazanabilir, biraz daha çaba sarfetmesi bu uğurda yararına olacaktır. Keza popüleritesi olanlara yanaşma/yavşama faaliyeti sırf bu sebepledir. Ki apo ya sarfedilen küfürvari yorumları bile gün gelir eleştirebilir bile, sırf beklediği angajmanı yakalamak uğruna. Ne diyelim be sözlük hani yıllar evvel çok güzel söylemiş (kim söyledi şimdi aklıma gelmedi ama sanırım ziya paşa) Kalkın ey ehl-i vatan dediler ayağa kalktık, herkes oturdu biz ayakta kaldık. birilerinin ayakta kalıp, yerine oturanların kucağına düşmemeleri dileğiyle.
bu arada kuresel ikinmaya tavsiyemdir, sık sık sikimden aşşşaaa kasımpaşa tekerlemesini söylesin, zira bu lafı hakeden o kadar çok ki sözlükte.
(#19085517 ) (bkz: entry tip uyumu) o da olmazsa (bkz: nick entry uyumu).
başkalarına yaptıkları kendine yapılınca karı gibi ağlayan çakma komunist tarafından aynı kişi olduğumuz bir süredir söylenen kişi. eğer bunu inkar etmezse, doğru olmadığını söylemezse kendisini o çakma komunistten daha beter yapacağımı sözlüğün orta yerinden haykırıyorum.
sanırım hesabı patlatılmış yazar. bu o değil, geri geldikten sonra değişmiş gibi.
sözlüğün dobidiğidir kendileri.
sözlüğün en güzel kızıdır kendisi.
rivayet odur ki izel'in "kızımsızım" diyerek bahsettiği ve bizi hüzünlere gark ettiği kız kendisidir.
http://www.youtube.com/wa...uwR6w8o&feature=share parçayı armağan ettiğim değerli, dost yazar.