bugün

ateistlerin hiç sevmediği bayram. 19 mayıs, 29 ekim, 10 kasım, 23 nisan vb. günleri hiç kaçırmazlar ama dini bayram deyince bu atayistlara bir şeyler oluyor ne oluyor bilmiyorum.
dünyanın bir kaç gün içinde en kilo aldırıcı bayramı ilan edilmiştir. dini bayramdır.
akrabaları bir araya getiren bir bayramdır. şahsım adına konuşmak gerekirse kaç aydır görmediğim 200 metre ileride olan akrabalarımı görmüş bulunmaktayım.
kurban, kan vesaire tartışılır. ama zile basıp şeker isteyen çocukların yüzündeki mutluluk dünyalara değer.*
--spoiler--
Bayramlar bayram ola

Bayram yaklaştıkça benim hep yüreğim burkulur.

Alır başımı, geçmiş günlere giderim...

Rengarenk geçmiş günler... Tadlısından acısı daha çok geçmişin...

Şiirlerle ifadeye çalışmışım yaşadığımız bayramları:

ibiş'in sayei himmetlerinde

Çamura okurduk bir bayram arttı.

Kinler halay çekti bayram yerinde

Beş bayram yitirdik bir bayram arttı...

O günleri hatırladıkça aklıma sosyal demokratlar, demokratik solcu etiketli bizden fersah fersah ötedekiler gelir...

Mübarek bayram gününde şarap şişesini köküne kadar yudumlayan, geğiren ve dayı dayı ahkam kesenler...

AKGÜNLER düzeni zindan görünür

Vatanın örtüsü kandan görünür

Başkentte saklanan siyasi pislik

Muğla'dan, Sinop'tan, Van'dan görünür...

Maalesef o kanlı, kinli günlere özlem duyanlar el'an etrafımızda yaşamakta, ukalalıklarıyla taşları çamura kestirmektedirler...

Kimi isteyerek-severek, kimi ne olduğunu bilmeden, kimi kendini göstermek için yıldönümü kutlarlar, dizboyu pisliklerin karanlıklarında dolaşır dururlar...

Düştü can evime dördüncü cemre

Dünyayı üçüncü gözümle gördüm.

Dörtyüz seksenbeş gün çekti her sene

On altıncı aya takvimsiz girdim.

27 Mayıs darbesinin ismini Hürriyet Bayramı koyan korkak, pısırık, kendinden ve geçmişinden habersiz sapısiliklere az mı öfkelendim ki?

Amma hiçbir faydası olmadı...

Senede bir gelen Ramazan Bayramımızı Şeker Bayramı diye değiştiren haydutları baş tacı ettiğimiz günleri hatırlarım... Şu anda bile daha seviyeli bir toplum inşa edemedikse, suç muarızlarımızın değil, bizimdir, bizim zannettiğimiz tenekelerindir...

Acemi tavlar ekeler/bedeni yuttu lekeler/başımızda tenekeler/Taç değil mi gardaş? TAÇ...

Namaz kılmak yasak amma/Paşa girer eyler dua/Kim laiklik derse buna/P... değil mi gardaş?/P..ç.

Ben ömrüm boyunca risk almış bir insanım... Hukuk var diyoruz ya, çok öncelerde bugünküne bakarak vardı o mübarek...

Bazı çok tanınmış, eh... biraz da mason ise, uçan kuşu, düşünen başı mahkemeye veriyor... Ne yazık ki kazanıyor da...

Kim nasıl bayram yapsın? Söyler misiniz?

Aydo'nun ücretli uşakları adalete karşı duruyor, hakkaniyete karşı çıkıyor, muhtemelen iki bayramımız var onları da yok sayacaklar yeterse güçleri...

Yürüyün BODRUM'a gidelim...

Bodrum, gerçek Müslümanların itibar etmedikleri bir mekândır... Lakin civcivi tüylenen her kesimden zibidi fırsat bulursa gidip gayrimüslim usullere göre tatilini yapar, bayram der nasıl bayramsa...

Her halükârda bu bayram bizim bayramımızdır...

Kurban kesseniz de, kesmeseniz de eğer Müslümansanız bu bayram sizin bayramınızdır...

Allah (c.c.) bayramınızı hayırlı-uğurlu eylesin...

Daha doğrusu bayramlar bayram olsun...

Siyonist parmağı değmemiş, mason gölgesi düşmemiş, modernlikten uzak, aslına sadık bayramlarınızı tebrik ediyorum..

Rabbım dünyevi sahiplerinize insaf ihsan eylesin... Tabii sizlere de akıl/izan-feraset...

Ölürsen de hak yedirme, hak yeme

Ak'a kara, karaya da ak deme

Adaletten ayrılırsa mahkeme

Bir hakime, bir de kanuna tükür...

Elimden bir şey gelmediği için dilimden gelen bir şiir dörtlüğünü herkese hediye ediyorum...

Selamünaleyküm...

==================

Kimi tatile gider, kelle çeker, bayram der

Kimi sırtta kızakla dağa çıkar, bayram der

Kimi kurban keser ve kiminin yetmez gücü

Kimi Arafat'ta gözyaşı döker, bayram der.

--spoiler--
bu kez,tatili uzun uzadıya, uzatmış bayram.*
kıyamet kurban gününe benzer; mü 'minlere bayram, öküzlere ise helâk olma günü.
işin din kısmını geçtim, bu günler özeldir, güzeldir, mutlu edicidir be abi. e tabi 5. günde yine fakir ve mutsuz yaşamakta soğutur bayramdan.
oluşumunu tamamlayamamış, ahlaksız, sapkın, karaktersiz-ama müslüman- adamların "aileniz ile nice mutlu allah kurban dostluk hede hö amin" gibi iyilik dolu kutlama mesajları atmasına vesile olan bir başka bayramdır.
kesilen kurbanların etlerini hemen kavurma veyahutta mangal yaparak tüketen bir toplum olduğumuzdan dolayı "kürdan bayramı" olarak adlandırdığım kutsal gün.

lan biraz sabredin, et dinlensin. ondan sonra ne kadar yerseniz yiyin.
sert oluyor arkadaş.
eskiyi aratan bayram. efendim eskiden kesilen kurbanın sakatatları toprağa gömülüp üzeri kapatılırdı. şimdi ise çöp konteynerlarının önüne doğru savrulur olmuş. hadi bir yerde desem neyse de hemen hemen her çöp konteynerinin yanı başında bu rezalet söz konusu. hem çevre için sağlıksız hem çocuklar için. biraz daha dikkat edelim.
olmazsa olmaz. gerçekten de evine bayramdan bayrama et giren insan olduğunu hatırlatan bayram.
paylaşmaktır. sevgi, saygı, dostluk, samimiyettir.
ateistleri ve hayvan severleri fena halde tahrik eden bayramdır.
görsel
ateistler, dadaistler ve kübistler dahil herkesinki kutlu olmalıdır.
kimi gerzeklerin, kimi kokoşların, kimi kemalistlerin katliam olarak gördüğü lakin tarifi imkansız bir ibadettir.
ülkenin %30'unun yurtdışına kaçma, %50'sinin evde yatma, geri kalanının daha önce görüşülmemiş akrabalarla el öpüşme ve harçlık alışverişi faslı.

bir deist olarak daha güzel geçmesini, insanların geleneklerine bağlı kalarak bir şeyler yapmasını isterdim ben. gerçekten fakir olan insanlar et yiyebilse, onların sevindiklerini görebilsek, üstü başı kirlenmiş çocuklar "lan harbi et yiyoz olm!" diyebilseler, hayvanlar "insan" gibi kesilse, akrabalık ilişkileri kuvvetlense...

lan ne yalan söyleyeyim, son madde beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. en son 6 sene önce gördüğüm bir insanla ayıp olmasın diye bayramlaştım, elini falan öptüm. tanımam etmem. sonra neymiş, bayram aile içi bilmem neyi artırırmış, iyiymiş güzelmiş... he anam he. tatilden 1 ay önce küba'ya, fransa'ya uçak bileti ayarlıyor adam. ondan sonra bayram çok güzel. amacına uygun yaşayın lan bazı şeyleri.

heh bir de tüm müslümanların kurban bayramını kutlarım. çocukların önünde kurban kesmesinler, etleri fakirlere dağıtsınlar, kapıya gelen çocuklara şeker vermesinler. eheuheh.
uzun tatil amaçlı kullanılan dini bayramdır.nerede o eski bayramlar?
bize her gün bayram(!)
canını kurtarmak için kaçan bir hayvan, onu kesmeye çalışan insanlar tarafından, pompalı tüfekle; iki el ateş edilerek vuruldu ve yere düştüğü anda üzerine çullanılarak oracıkta boğazı kesildi ya o hayvancağızın, ben de bunu televizyonlardan izledim ya, daha da hiç bir şey demiyorum.

nasıl?

herkese hayırlı bayramlar.
en büyük ibadetin, bir hayvanı boğazlamak olduğunu kabul eden islam dini ve bahçelerinde besledikleri kuzuları gözlerinin önünde kesile kesile büyüyen ve böylece cennete gideceklerine inandırılan çocuklar.. durum çok vahim.
ata sporu * adı altında, bir boğayı şişleyerek ve acı çektirerek öldüren ve bunu çok matah bir şeymiş gibi tüm dünyaya pazarlayabilen avrupalıların ve bizim avrupa hayranı zavallı insancıklarımızın asla algılayayacakları bayram.

bu dinde, ameller niyetlere göredir canım kardeşim, nasıl bakarsan öyle görürsün. sana göre vahşet olan kurban bayramı bana göre ibadettir. bana göre vahşet olan boğa güreşi sana göre spordur.

o yüzden hiç kasma anlamak için, zira anlayamazsın...
güzelim koçlar, boğalar, kuzular; topyekün kesilirken bizler bayram eyliyoruz, ne acı.
tüm islam aleminin kurban bayramını kutlarım.

[null http://www.sifaliotlar.ne...ten/images/okuz_large.jpg]