bugün

Kurban Bayramından nefret eden erkekler.
Bazen utopik aşkların peşine düşüyoruz. Sonra da pesimizm yüzünden kadinları üzüyoruz. Ardindan kendimiz üzülüyoruz. Kimseye anlatmayıp kalp hastası oluyoruz.

Bizden bi yarraam olmaz bazen.

Ama ben başkayım gızlarr..
nefret ettiğim bir insan türü.
(bkz: ben)

adam gibi adamlardır, öncelikle sadıktır... bencil olduğumuzu derler ama, aşırı yardımseverizdir.
bencil değilim lan ben.
Dikkat edin toslamayim size.
(bkz: ben)

adam gibi adamlardır, öncelikle sadıktır... bencil olduğumuzu derler ama, aşırı yardım severiz.
iyi erkektir. Evet.
iyi erkeklerdir. Baya baya bir inat tiplerdir. Evet.
bilardo masası, duş ve mutfak severim.
inat , tutku , cesaret.
athos, porthos, aramis.
egosu tavan burç. her şeyi bilir. burnundan asla kıl aldırmaz. sevse bile aldırmaz. bunun dışında cömerttir, karizmatiktir, girdiği ortamda sevilir, sayılır. sevgilisine ilgisini göstermeyi çok sevmez, öyle ki kıskandığı halde bile bunu belli etmez. eğer yengeç burcu kadınıysanız, bu özellik yüzünden bile terk edebilirsiniz.
Ulan neymiş bu koç burcu. Bazen gırgırına gazetelerin astroloji sayfalarına bakar hassiktir lan der güler gecerdim yalnız bu koç burcunun özelliklerini okuduktan sonra noluyor amk dedim. Şimdi ben de bir koç burcu oluyorum olmasına da bu ne la boyle. Yok efendim burnundan kıl aldırmaz , aşırı yüksek ego, herşeyi ben bilirim havaları , liderlik vasıfları tavan yapmış, bitmek bilmez enerji , ışıltısıyla herkesin gözlerini kamaştırma vs... yok ulan öyle birşey. Hem de alakası yok. Olsa ben bilmem mi lan? Kendi halinde işinde gücünde maksat çorbamız kaynasin bir hayatı var koç erkeğinin. Yükselenim de kova oluyormuş az önce öğrendim. Belki benim o yüzden bir numara yoktur tabi o biraz muamma.
--spoiler--
Atar gider" yapmak onun için adeta bir hayat felsefesidir. -- bir koç burcu erkeği olarak kesinlikle içinde bulunduğum durum.

Koç burcu insanının üzerine "Dokunan yanar" yazılı bir uyarı levhası takılmalıdır; neye, ne zaman, ne sebeple ateş püsküreceği belli olmaz.

Hareketlerinin sonuçlarını düşünmez; bir an durup sakince düşünmek onun fıtratına adeta terstir. Her seferinde ettiğini bulur.

Öfkesini ulu orta göstermekten de çekinmez! -- karşımdaki kim olursa olsun, kıdem mevkii makam bakmadan tartışabilirim. evet defalarca yaptım, haa ne oldu, çok iyi dostluklar edindim.

Benlik algısı gelişmiştir; fakat her şeyi kişisel algılar. --- çok doğru. olaylar kişisel olmayabiliyor fakat ben kişiselmiş gibi algılarım her zaman ve bu duruma çok pis takarım.

Kavgalarda fiziksel saldırıya geçen ilk taraf her zaman Koç burcudur. --beni bulun beni çağırın, haklı olduğunuz sürece daima yanınızdayım. adalet peşinde.

Kaostan beslenir; bir kavgadan sonra üzülmek ya da pişman olmak onun kitabında yazmaz. O bir kavgadan sonra kendisini rahatlamış hisseder. --- kesinlikle durum bu.

Kavga etmek için başka insanlara ihtiyacı yoktur; kendi kendine de kavga edebilme yeteneğine sahiptir! -- geçen uçan tekme atarken ayakkabım fırladı lan, seke seke ayakkabıyı almaya gittim.

Bir Koç burcu ile trafiğe çıkmak mı? Yol boyunca şikayet dinlemeye ve bol bol kenara çekip kavgalara girişmeye hazır olun! -- en son bi taksiciye dalmıştım, sonra ne mi oldu, taksiciler minibüscüler ve bu şekilde iş yapan herkesin arkasında diğer bi taksici ve diğer bir minibüscü vardır. o yüzden bunları tenhada yakalayın, merkezi yerlerde yapmayın, sonra sıkıntı oluyor, ibneler 1 kişiye 25 kişi geliyolar.

Biriyle "kanka" olabilmesi için, önce o kişiyle kavga etmiş olması gerekir. Kavga etmek, Koç burcu için duyguları ifade etme şeklidir. -- evet bir sürü kankam var.

Unutkandır; öfkeyle söylediği sözleri, yaptığı hareketleri ertesi gün hatırlamaz ve bu yüzden özür dileme ihtiyacı da duymaz! --- özür dilemek mi, o da ne bu bir bitki çiçek böcek falan mı yoksa ha ne hı ?

Israrcıdır; istediği olana kadar her yolu dener! --- inatçıyız abi.

Cesurdur! Fakat bu cesaret biraz cahil cesareti tadında olur. -- öyle ama her zaman iyi olmuyor sonu. kontrollü olalım az.

Flörtözdür, herkese mavi boncuk dağıtır! -- çok doğru, o kadar çok kız arkadaş var ki hayatımda kimin ismi ne o neydi bu kimdi, bunun ismi neydi diye hatırlayamıyoruz ve sürekli pot kırıyorum. bir coder olarak bunun için bir program bile yazdım.

Yine de çok sağlam bir dosttur. Sizin için girmeyeceği kavga, koşmayacağı dava, yapmayacağı şey yoktur! - dayak nedir neden atılır ?

--spoiler--
--spoiler--
çevresinde akıllı, cesur, zeki insanların olmasından hoşlanırlar.. ama diyeceksiniz ki, herkes öyle insanlardan hoşlanır.. bu başka bir türdür efem.. o en akıllısını ister.. yani onun bir kadını sevip aşık olması için çok çok akıllı olması gerekir ve güçlü olmalı aynı zamanda. ekşi sözlükten bir koç yazar bunu ne güzel açılmıştır: 'hayatımda sadece bir kadına aşık oldum. o da üniversitede ders anlatan hocamdı. çok kültürlü, akıllı bir kadındı'... yani efenim.. anlayacağınız işiniz zor koç erkeğiyle.. onu seviyorsanız ve etkilemek istiyorsanız üniversitede hoca olmanızı tavsiye ederim...

ya da onun patronu olun. sevgili peygamberimiz boşuna güçlü, akıllı ve üstelik çok zengin olan 'patronu' hz.hatice ile evlenmemiş... güçlü kadın etkiler onu...

sonra samimi, dürüst , içten... insanları sever. yalan dolan, entrikacı insanlardan hiç hazzetmez. insanların çoğu elbette hazzetmez böyle insanlarda ama o 'aşırı sabırsız' olduğu için ya hemen o kişiye dürüst olmadığını söyleyecek ya da ondan uzaklaşacaktır... idare edeyim, politik davranayım, gün gelir belki bir faydası olur diye düşünmez... o nedenle bu koçlardan iyi siyasetçi olmaz azizim * anca işadamı olurlar... boş durmayın, kendinize iş kurun...

bu erkeği seviyorsanız ve dikkatini çekmek istiyorsanız biraz, yok pardon çok ama çok 'süslü' olmalısınız. havalı olmalısınız... fosfor yeşili mont, fostor turuncu şapka takmayı deneyebilirsiniz.. gösterişli olacaksınız kısaca.. öyle silik tipseniz ve dikkatini çekmek istiyorsanız 'yazık size'

belki hoşlandınız, dolaylı yoldan anlatayım, 'ima' edeyim, hissettireyim diyorsanız o da olmaz arkadaş.. bu adam imadan neyim anlamaz. (bir arkadaşım var koç burcu erkeği. bir kız, onun kitabının arasına bir 'aşk mektubu' bırakmış ama o hiç okumadan 'galiba bu mektup size ait, unutmuşsunuz diye geri vermiş... kız hüsran içinde kalmış tabii... o koç arkadaş diyor ki: niye gelip benimle açık açık konuşmadıysa... ne gereği var mektuba filan * ) özetle... karşısına geçip direkt söylemeniz lazım. onu uzun süre sevdiğinizi söylerseniz 'şaşıracaktır'. hiç fark etmediğini, sadece arkadaş olarak düşündüğünü söyler.. ama yine de itirafınızdan hoşlanır... kafasına bir çentik atmış olursunuz.. kapı aralar yani *

yapış yapış ısrarlardan hoşlanmaz fakat ilginizden hoşlanacaktır. belli bir mesafesi olan.. ne çok uzak ne çok yakın.. orta olacak arkadaş... çok uzak durursanız 'hemen soğur', çok yakın olursanız 'hemen sıkılır' zaman zaman özletip, zaman zaman ilgileneceksiniz...

hediyelere bayılır... kulağınıza küpe olsun.

sürprizlere bayılır.. o da küpe olsun..

yalanınızı yakalarsa sizden bir anda soğuyabilir ve bir daha da affetmeyebilir. dikkatli olun... dürüst olsanız bile, tüm hayatını anlatmayın bence. gerçeği öğrenmek istese bile 'acı' gerçeklere 'tahammül gücü' zayıftır. 'ya geçmiş gitmiş, artık biz bizeyiz' diyemez.. kafasına takar... bunu 'gurur' meselesi yapabilir..

gurur... onun en sevdiği kelimedir.. eğer onun 'gururunu okşayan' her şeyi sever. tatlı bir söz, bir başarı, pohpohlamak... onun elde ettiği başarıları övün, tekrar tekrar 'senle gurur duyuyorum' demekten çekinmeyin.. o duymaktan bıkmaz çünkü... çocuk gibi sevilmek ister..

ufakt tefek şeylere sinirlense bile siniri çabuk geçer.. çabuk öfkelenir, çabuk sakinleşir... sinirliyken pek üzerine gitmeyin ama.. cevap verirseniz kıvılcımlar koca bir 'yangın'a dönüşebilir...

güçsüz görünmeyin yanında... hep güçlü olmaya çalışın... çünkü o hep öyle yapar, yanında da öyle insanlar ister..

cömert.. zaman zaman da savurgan bir adamdır... canı bir şey mi çekti ya da çarşıda bi şi mi gördü.. hemen alır, tereddüt etmez.. para biriktireyim, yatırım yapayım...diye düşünmez.. belki yaşlanınca.. o da belki... *

yaptığı işin en iyisini yapmak ister, azimli, çalışkandır. hırslıdır ve rekabeti sever.
--spoiler--
Bu yazdıkların gerçekten burçlarla mı alakalı yoksa çoğu insanın bu şekilde oluşu ile ilgili bir analiz mi? Çünkü yazdıkların %98 beni tarif ediyor. Ancak bu yazını okuyanların çoğunluğunun bu şekilde kendisini tanımladığını düşünüyor da olabilir.

işbu entry kendisini silecektir.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla en kral , en baba burç koç oluyor. Hele koç erkeği abovvv. Yok böyle birşey. Son nokta. Nirvana.

Şimdi ben de bir koç erkeğiyim. Buradan bir hassiktir ulan çekmek istiyorum. Yok öyle bir şey. Bakınız yükselenim de kova ayni zamanda ama hiç bir numara yok yine de.
--spoiler--
21 mart-21 nisan tarihleri arasında doğan ve dişi olmayan kişilerin dahil olduğu burç grubundan olan er kişi.
ateş grubunun bu ateşli üyesi, yani koç burcu erkeği, seksi, ateşli, güçlü, atik, tetik, çevik vasıfları ile öne çıkar. uyum sağlayabildiği daha doğrusu ona uyum sağlayabilen her burcun dişisi ile iyi, tatminkar ve verimli ilişkilere girer. genellikle su grubu burçların (balık, yengeç ve akrep) dişileri ile anlaşamaz. toprak grubu ile nötr, hava grubu burçların dişileri ile müthiş ilişkileri olur. kendi grubu ile ilişkileri değişkendir. aslan kadınları ile anlaşır, koç kadınları ile hem anlaşır hem savaşır. koç burcu erkeğini zapt etmek zor, idare etmek kolaydır. idare etmek kolay derken öyle pek de kolay değildir tabii. çünkü koçlar lider, savaşçı, önde giden özellikleri ile ayak bağları istemezler. kendilerine itaat edilsin, uyulsun isterler. uyumsuzluk halinde sürtünme artar, ateş yükselir. bu durumda ölümüne savaş kaçınılmazdır. bu neden koç burcu erkeğini parmağında oynatmak isteyen (özellikle kadın) onun suyuna gitmeli, ona tabi olduğu hissini yaratmalıdır. dolduruşa kolay gelir, gücünü ve üstünlüğünün kabulünü memnuniyetle karşılar. ondan sonrasında, kararları sanki o almış gibi göstererek koç burcu erkeğine her şeyi yaptırabilirsiniz. maymuna bile döndürebilirsiniz. bu durumda çevresinde onu tanıyan ve bilenler, özellikle hışmına uğramış olanlar bu halini görünce hayretler içinde kalırlar.
koç burcu erkeği iyidir, hoştur. ama tersine gitmemek, öz güvenini incitmemek, yoluna ket vurmamak kaydıyla.
--spoiler--

aaa ben lan.

"kazı kazan"da uyuşmayan son numara gibi olan erkektir. şöyle bir heyecan duymanızı sağlayıp bir kaza süsüyle hayatınızdan çıkar.
--spoiler--
en önemli özellikleri gerçekçi olmalarıdır. bu durum bazen onların yararına bazen de zararınadır. herkesin bahsettiği özellikleri bu şablon altında irdelemek daha doğru olacaktır.

inatçıdır, kolay kolay pes etmez. kafasına koyduğu şeyi yapmak için bütün alternatifleri zorlar. birçok insanın, neyse olmuyorsa olmuyor uğraşmayalım dediği yerde, “elimizden gelen her şeyi daha yapmadık ki neden pes ediyoruz” diyen adamdır.

hayatı belli kalıplarda yaşar. onun için doğrular ve yanlışlar vardır, arası yoktur. genellikle insanları da bu değer baremi içerisinde yargılar. hayatın gerçeği bunlardan ibarettir ona göre. ihtiyacı olan bir insana yardım etmek doğrudur ve yalan söylemek yanlıştır. bunların muhakemesi olmaz.

hissiyatları kuvvetlidir. insanlar hakkında kısa sürede bir yargıya varırlar ve bu genelde doğrudur ancak bu asla bir önyargıya dönüşmez. karşısındaki kişi hakkında net bir izlenime sahip olmadan karar vermeyi o insana haksızlık olarak görürler.

olduğu gibi görünen, davranan insanları severler. bakımlı, güzel ve sempatik kadınlardan hoşlanırlar. kasıntı, suratında 40 kat fondoten bulunan kadın onlar için tam bir faciadır. doğal olmama durumu, yapmacıklık hayatta tahammül edemeyecekleri özelliklerdendir. bu nedenle; kahvaltı yapmak için bir cafe'ye basketbol şortu, tişört ve tiger giyerek gelmiş bir kıza aşık olabilirlerken, topuklu ayakkabı giyip makyaj yaparak oraya gelen kıza iğrenerek bakarlar.

çapkın olduğu düşünülür, değildir. etrafında çok ilgi çeker, kendini rahat ve mutlu hissettiği ortamda çok hareketli ve eğlencelidir. bu nedenle hemen hemen her girdiği bu tür ortamda mutlaka birisini kendisine aşık etmeyi başarır. ama bu demek değildir ki gönlünü hemen ona kaptırsın. zaten böyle bir ilişki de onun tarzı değildir.

aşık olduğu kişi onu flört döneminde peşinden koşturmalıdır. bu durumda koç burcu erkeğinin duyduğu aşkın içerisine artık inat da girmiştir. gecenin ikisinde arayıp şarkı dinletmeler mi dersin, msn-whatsapp’ta saatler süren konuşmanın ardından “ben uyuyorum da senin sesini duymadan uyumak istemedim” jestleri mi, gün içerisinde ufak-tefek sürprizler mi, gözlerinin içine bakarak en kallavi iltifatlar mı… karşısındakinin başını döndürür ilişkinin başında, yaptıklarının karşı tarafın hoşuna gittiğini anladığı zaman ise egosu hemen devreye girer. bu tarz şeyler yaptıkça, hem karşı tarafa olan bağlılığı artar hem de egosu okşanır. bildiğin kendi kendine egosunu okşar işte. istediğini elde ettikten sonra ise gerçekçilik hormonları depreşir. artık istediğini almıştır ama karşısındaki insan onun hayat görüşüne uygun mudur bunu anlamaya çalışır. derdi kızı yatağa atmak, gönül eğlendirmek falan değildir. biz olur muyuz diye düşünür ve bir noktadan sonra ya ilişkisini bitirir gider ya da devam etme kararı alır. gittiği zaman çok net gider, bir an bile o kişinin kim olduğunu hatırlamaz. kalbinde ya da beyninde o kişiye karşı tek bir düşünce kalmaz. devam etmeye karar verdiği andan itibaren ise, bambaşka bir adam rolüne bürünür. artık karşınızda sizi gerçekten seven, ölümüne sadık bir sevgili vardır. hani uzun ilişkilerde, sıvı gibi girdiğiniz kabın şeklini almanız gerekir ya, bu adam onun için en uygun kaptır. yeri geldiğinde o sizin gibi olur, yeri geldiğinde sizin onun gibi olmanıza yardım eder. duvarları yoktur, içi dışı birdir. hiçbir şey saklamaz, yalanı aklının ucundan bile geçirmez ve bu yüzden karşısındaki insanın güvenini kısa sürede kazanır. ciddi bir ilişki içerisindeyken başka bir kızın kendisiyle ilgilenmesine asla izin vermez ve hatta gelebilecek her türlü teklife de düşünmeden hayır der. çünkü bu tarz durumlar onun hayata duruşuna terstir.

zaman zaman ilişki sırasında bunalır ve en belirgin özelliklerinden birisi olan sinirli olma hali gün yüzüne çıkar. ilişki sırasında görebileceğiniz en kötü özelliği budur ama iq seviyeniz ayak numaranızdan büyükse ve gerçekten bu adamla birlikte olmak istiyorsanız, yapacağınız tek şey; olgunluk gösterip 15 dakika kadar bu içindeki çocuk asla ölmeyecek olan koç burcu erkeğininin mute tuşuna basmaktır. en fazla 15 dakika sonra, önce bütün siniri geçecek sonra neye sinirlendiğini hatırlamayacak ve en sonunda haklı olsa bile, ben ne için bu insana bu kadar sinirlenip tepki gösterdim diye kendine kızmaya başlayacaktır. bunun dışında uzun ilişkilerde iyidir. ilişkisine sahip çıkar, emek verir. öyle bir sahiplenir ki, kız babasından abisinden görmediği ilgi alakayı ondan görür. aynı şekilde sahiplenilmek ister. bu nedenle bencil insanlarla mutlu bir birliktelik yaşaması mümkün değildir. unutmadan, kıskançtır. etrafı iyi gözlemlediği ve realist bir dünyada yaşadığı için bu tarz rahatsızlıklar duyması normaldir. örneğin; okula ya da iş yerine kısa bir etekle gitmenize karışır. çünkü oradaki insanların size ne gözle bakacaklarını bilir ve bu durum onu rahatsız eder. ama aynı zihniyet, tanıdık bir ortamda ya da insanların sizin dekoltenize bakma kaygısı gütmediği bir yerde giydiğiniz hiçbir şeye karışmayacaktır. sevdiği zaman ilişkisinin bitmemesi için elinden geleni yapar, bitmiş olsa bile inatçı yönü nedeniyle aylarca geri dönmek için uğraşabilir. ayrıldıktan sonra onu süründürmek istiyorsanız seviyormuş numarası yapın, epeyce peşinizden koşturursunuz. ancak sevilmediğini, kullanıldığını ya da kandırıldığını anladığı anda öyle bir tersine döner ki bünyesi, charlize theron olsanız yüzünüze bakmaz.

dürüstlük, hayatının temel felsefesidir. sosyal çevresinde, iş yerinde ya da ilişkilerinde bu duruma çok özen gösterir. herkesi kendi gibi sandığından, hiç tanımadığı bir insana bile %80 güvenir. o insanı tanıdıkça bu oran onun için ya da %100 ya da %0 olur. dediğim gibi onlar için ara değer diye bir şey yoktur. eğer koç burcu erkeğine bir kere yalan söylemişseniz, artık size güvenmesini ondan beklemeniz büyük bir yanlıştır. güvenmek istese de, bunun için efor sarfetse bile bu mümkün değildir.

kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmaz. bu konuda filler falan halt yemiştir yanında. 3 yıl önce yaşadığı güzel ya da kötü bir anıyı tüm detaylarıyla oturup anlattığında ağzınız açık dinlersiniz. bu nedenle vefa duyguları da çok gelişmiştir. onun için önemli biriyseniz, en kötü zamanlarınızda mutlaka yanınızda o olacaktır. sevdiği insanlar için yapamayacağı şey yoktur. 40 derece ateşle yatıyorsanız, sabaha kadar başınızda bekler. moraliniz bozuksa onu düzeltmek için palyaço kıyafeti bile giyebilir. ancak, nankörlüğe gelemez. sizin için tüm fedakarlıkları yapıyor, içinde koç burcu olmanın getirdiği egosuna rağmen karakterine ters olan her şeye sizi üzmemek için anlayış gösteriyorken, karşısına geçip bir de pervasız bir şekilde nankörlük yaptığınızda onu net olarak kaybedeceğinizi bilmeniz gerekir. o an içinde bulunduğunuz durumu düşünerek bunu size hissettirmemeye çalışacaktır ancak bir çuval incir çoktan berbat olmuştur.

hayata karşı genel olarak sabırsızdırlar. 60 saniyelik trafik ışığı, devlet dairelerindeki anlamsız kuyruklar hatta atm’de 45 saniyeden daha fazla işlem yapan insanlar onları delirtmek için yeterli sebeplerdir. monotonluktan nefret ederler, hayatın akışından geri kalmak istemezler.

liderlik anlayışları, kendilerini çoban başkalarını da koyun olarak görmeyi ve onları gütmeyi içeren bir anlayış değildir. örneğin teknik direktör olarak çalışıyorlarsa, ilk 11’de kimin çıkacağına ve nasıl bir taktikle oynanacağına dair son sözü koç burcu erkeği söylemelidir. elbette yardımcılarının fikrini alabilir ama son kararı kendisi verecektir. eğer yardımcı antrenörlerinden biri gidip de kendinden habersiz bir değişiklik yapmaya kalkmış ya da başkana gidip “bence ilk 11’de ahmet yerine mehmet oynasa daha iyi” deme cesaretini kendinde bulmuşsa, delirir. bu durumu kendine saygısızlık olarak görür ve gazabı fena olur.

sanata, sinemaya, şiire ilgilidir. hemen hemen hepsinin gizli kapaklı yazdığı ya da okuduğu şiirler vardır. he bir de bunların yükseleni balık burcu olanları pek duygusal olur.

not: sene olmuş 2013 hâlâ burçlara inanan insanlar mı var diyordum ama okuduğum bunca şeyin tesadüfi olabileceği artık bana da pek mantıklı gelmiyor.
--spoiler--
yukarda ne yazıyorsa doğrudur. okumadım ama doğrudur.

üşengeç erkeklerdir.
Ne yaşıyorsa sosyal medya hesaplarında görebilirsiniz. Tüm hayatı canlı yayın gibidir.
--spoiler--
kendimden yola çıkarak analizler yapmak isterim. bu başlık altına girilmiş çoğu yazıyı okudum (bu bile ne kadar bencil ve kendimi beğenmiş bir insan olduğumun göstergesi aslında). çoğu da doğru şeyler buraya yazılanların. ha bu nasıl oluyor en ufak bir fikrim yok. doğum tarihimize göre nasıl şekillenir karakter? bence okuduklarımızdan çabuk etkileniyoruz. bir süre sonra ona göre davranmaya başlıyoruz.

neyse bu abidik gubidik başlangıçtan sonra; efendim koç burcu erkeği normal değildir. hep anormal insanlarız fark ettiyseniz. ilk defa girdiğiniz ortamda hemen fark edebileceğiniz tiplerdir. kendilerini zeki göstermeye çalışmaya bayılırlar. 23 yaşıma kadar herşeyi bilebileceğimi düşünürdüm ben mesela. ben ortamdayken ortada bir genel kültür sorusu varsa ben cevaplamalıydım. cevabı bilmem yetmezdi, önce ben cevaplamalı ve kendimi göstermeliydim. böyle sosyopatlık olur mu? oluyordu maalesef. entelektüel olarak kendimi kanıtladıktan sonra insanların bana saygı göstereceğini düşünürdüm. belli bir noktadan sonra her sorunun cevabı için gözler ister istemez size çevrili oluyor. işte koç burcu erkeğinin liderlik özelliği bu sosyopat davranışların altında gizlidir. tabi sadece entelektüel olarak sosyal bir ortamda ayakta kalmanız çok zordur. hele ki türkiye gibi artiz diye bir sıfatın olduğu saçma ülkelerde. zirveye çıkarsınız ama tutunamazsınız. ben mesela bunu "masanın komik çocukluğu"yla giderdim. mütevazi olmak, en azından öyleymiş gibi davranmak her zaman prim yapar ortadoğu çoğrafyasında. kendimle dalga geçmeye başladım. bazen gerçekten mütevazi olduğum için mi yapıyorum, yoksa "yok lan sen süpersin" desinler diye mi yapıyorum ben bile bilemiyorum. buradan bir diğer koç burcu özelliğine geçiyoruz: samimiyet. ulan koç burcu erkeği samimidir, ite it, göte göt diyecek kadar açıksözlüdür. iki yüzlü insanlardan nefret eder. ortamdan uzaklaşır. sessizce çekip gitmez ama dünyayı önce başlarına yıkar da gider. belli bir noktadan sonra; etrafınızda gerçekten insanlar iyi insanlar varsa sizin etrafınızda dönmeye başlarlar. bu da sorumluluk özelliğini geliştirir. herkese karşı kendini sorumlu hisseder. bu durumda her duruma balıklama atlama özelliğini getirir. sonucunu çok düşünmez. nasılsa gelecek daha yazılmadı. hesap adamı değildir anlayacağınız. çünkü her hesabın yanılma olasılığı vardır. öyle yaşar gider...

bir de ben ölümsüz olduğumu, bir gün dünyaya hükmedeceğimi falan düşünüyorum ama galiba bu benim şahsi sorunum. psikologa falan gideyim bari...
--spoiler--
Zodyakin ilk burcuna sahip erkek kisisi.

Anlaşamadigim ama aşık olmayı durduramadigim burç.
Entryleri sanki beni senelerdir tanıyan kişi yazmış hissine kapıldım iyi , kötü her özelliğine katılıyorum şok olucak derecede oha diğer koçlarda mı böyle demekten kendimi alamadım...
Genelde popüler olurlar , gördüğüm koç burcu erkekleri sadık olmakla birlikte çapkındırlar.Bir de gerçekten bencil oluyorlar ve bunun farkında bile değiller çoğu zaman.Hoş günümüzde kim bencil değilse?