bugün

manyaktır yahu.hala çözemedim üstelik,neden illa neon renklerde yani bunlar,hep cırlatk yeşil turuncu sarı ya da pembe.
ilk alındığında kıymetli olur (bkz: yazarın kendisi),sanki sınıf atladın anasını satıyım.çocuk işte.
tabi sonra kaybolan yüzlerce silginin yanına giderdi zamanla...
bütün ilkokul çağındaki çocukların başına gelen bir hastalıktır sanırım kokulu silgi almak. küçükkene nedense onlar bi çekici geliyor. zaten üç kuruş harçlığın var gidip onunla kokulu silgi alıyorsun bide iki gün sonra kaybediyorsun. yada okullarda silgi çeteleri var zira silgiler hiç bir zaman bitmez her zaman kaybolur. bide o silgiler bağımlılık yapıyor kaybettikçe alıyorsun. hastalık işte
çiçek şeklinde olanı ve üstünde arı maya olanı vardır ilkokulda boyunda taşınması gereken silgi budur mis gibi kokar ders dinletmez bağımlılık yapar çocuk bünyesinde kafa da yapar. artık yok malesef.
ilkokulda bazı angutlar meyve sanıp yediği için öğretmenimizin almamıza izin vermediği hede.
derste karnım acıktığında yiyesim gelirdi, ah ne günlerdi.
kanserojen madde içerir ama ben dahil kimse bunu düşünmeden koklar (silgi asla silmez).
özlenendir.bugün olsa çocukların umrunda olmayacak şeydir...çoğu şey gibi o da kanserojendir.
insanın yiyesi gelen yemese bile bir ısırık aldığı tatlı şey.
ilkokul yillarinin statu sembolu, ışıklı ayakkabinin kardesi.
mis gibi kanser kokar.
yanlışı güzel gösterme çabasıdır.
Üzerinde arı maya resmi olanlarını hatırlıyorum hayal meyal. Çilekli ve yeşil elmalı türleri vardı. Sarı renklisi de vardı ama onu hatırlamıyorum kayısı mıydı acaba?
siyah önlük, beyaz yaka, kara tahta gibi bir ilkokul vazgeçilmezidir.
En sevdiğimdir, ders boyunca koklayıp durduğum, kaybettiğimde ise çok üzüldüğüm silgi.
Hiç kokulu silgim olmadı yeşil beyaz çizgili pelikan kullanırdık çünkü en ucuzu oydu.
Çok güzel bir yazar kardeşimiz. Allah sahibine bağışlasın.
80li neslin niye böyle dingil olduğunun cevabı olan silgidir.

Bak çevrendeki 80lerde doğanlara hepsi eblek, köyün delisi gibi ortalarda geziyorlar.

Aha müsebbibi bu silgidir, güzel kokuyor diye hep yediler bu silgileri sonra böyle oldular.
Tadi berbattir.
Tadı kokusu kadar güzel olmayan silgi. Evet.