bugün

bağımlılık yapan bir mmoprg oyunu. Oyunun delileri vardır. birde oyundaki karakter çok gelişmişse 5bin tlye falan satıldığını söylerler. (şahsen inanmıyorum bu fiyata)
işbu oyunun bağımlılık yapan en büyük unsuru :

http://www.youtube.com/watch?v=_TDJ-UxjIzY
Knight online üniversiteden mezun bir çocuk tarafından yapılmış strateji oyunudur. Oyunda El Morad ve Karus olmak üzere iki ırk vardır. Aynı zamanda Savaşçı, Büyücü , Suikast ve Rahip olmak üzere 4 karakter vardır. Oyunda amaç karakterlerin seviyesini yükseltip, zırh ve silahları kuşanarak karşı ırk ile savaşmaktır. Oyun gayet iyi tasarlanmış ve ince ayrıntıları sık olan bir oyundur.
Üniversiteyi altı senede bitirmeme neden olan oyundur kendisi. Altın çağını 2005-2008 yılları arasında koxplar çıkmadan önce yaşamıştır. Yakın zamanlarda el değiştirmiş, hızı artmıştır.
görüntü bakımından minecraft'tan bir gömlek üstündür. buna bağımlı olan nesil var bir de, sonra türkiye neden gelişmiyor.
okul uzattıran, bazen ev geçindirten saçma oyun.

bundan ekmek kazananlar var.
illegal programların bitirdiği oyun. oynanmaz durumdadır şu sıralar muhtemelen.
arkadaşımın bu oyun üzerinden 2007 yılında 3 milyar kazandığını hatırladığım oyundur.benim de 2 yıl kadar oynamışlığım vardır, Allah tekrar başlayacaklara sabır versin.
birçok kullanıcının "kınayt" diye telaffuz ettiği online oyundur.
yazla birlikte özellikle pvpleri müthiş para kıran oyun.
kim ne derse desin o basit dandik görüntüsüne rağmen hala kendini oynatan oyundur.
ilk zamanlardaki zevki alacağımı bilsem hiç düşünmeden başlayacağım oyun. bir zamanların efsanesi.
tanıdığım birçok insanın hayatını siken oyun.
mmorpg türü bir oyun. temelleri frp geleneğine dayanır. biraz* eksik olsada konusunu falan frplerden temel almıştır. az çok bahsedecek olursak. sıfırla hayata başlamış bir karakter kestiği canavarlar vasıtasıyla gelişerek iki ırk** arasındaki savaşta yerini almaya çalışır. çeşitli joblar ve bu joblar içinde çeşitli skill dağılımları sunar. bağımlılık yaptığı falan söylenir doğrudur da kısmen. şöyle ki oyun içi sosyallik vardır. evde otururken arkadaşlarınızın arayıp gezmeye muhabbet etmeye çağırması gibi oyun içinde de arkadaşlarınız tarafından on-line olmanız beklenir. oynuyor muyum hayır. gayet gereksiz bir oyun.*
eski günlerin hatrına wow'a bir ara verip eğlencesine başlamayı düşündüğüm oyun. arkadaşlar manyak falan diyor ama...
nayt diye telaffuz edilmesi gerekir. " combo yapmak doğuştan gelen bir yetenektir" sözlerini akıllara getirir. ilkokul 5.sınıfta başlayıpta hala oynayan arkadaşlarım var. Sakın beyler sakın bağımlılığa müsait bir kişiliğiniz varsa başlamayın.
hakkında şöyle bir hikaye geçtiğini söylenilen oyun.

çocuk internet cafeye gelir:

ç: abi kınigt var mı?
a: lan kıro onun adı kınayt kınayt!

ohaa.
ben hem bu oyunu oynayıp hep üniversiteyi kazandım ya; işte bundan sebep istersem atomu bile parçalayacak özgüvenim var. yemin ediyorum günde 16 saat lvl, np vs kasıp üniversiteyi kazanabiliyorsam diye düşüne düşüne hörgüçe epey özgüven depoladım. kızlar özgüvenli erkeklerden hoşlanır dedikleri için bir de. neyse, öyle ya da böyle bana epey faydası olmuş oldu. karakteri de 300 liraya okutmuştum, iyi paraydı o zaman.
Oynamasını hiçbir zaman öğrenememiş olmama rağmen oynayanları dinlerken zevk alabildiğim, Türk gencinin saatlerini ve paralarını çalan efsanevi oyun.
sanırım böyle devam ederse asla eskimeyecek oyun. kardeşim her pazar klan savaşlarına girer. izlerim bazen, eski günleri yad ederim. şu an çok daha mükemmelleri varken, hala gideri olan oyun. bağımlılık yapar. karşımda var zaten örneği.
90 doğumlu çocukların hayatını karartan, gb aldıran, lvl kastıran, pk attıran bir numara oyundu.
grafiklerinden dolayı hiç başlamadığım saçmalık. tuhaf hayvan figürleri birbirlerine hep aynı şekilde saldırıyor ve millete başında durup asalak gibi izliyor.
Bir zamanlar günümün yarısından çoğunu harcadığım, hiç bir albenisi olmayan oyundur. bunun yanında türlü hileler, hırsızlıklar, piçlikler döner. herkes uyanıktır. adam gibi adama denk gelemezsiniz. zaten oynadığım ilk ve son online oyundur.
bir nesilin tüm hayatını alt üst eden, aşırı bağımlılık yapan bir oyundur.
yurdum insanının kınayt olarak telaffuz ettiği talihsiz oyun.