bugün

sınıfta çok hoşlandığın bi kız varsa, hemen git duygularını paylaş onunla çok beklersen kız elinden uçuverir, yıllar sonra bile aklına geldiğinde kafanı taşlara vurursun salağım ben diye.
Adam ol, derslerine çalış, ve son diyeceğim şeyi anladın sen zaten.

neyse görüşürüz
az çek az.
kibirli davranma. söylemen gerekenleri zamanında söyle.
şimdiyi iyileştirmek için geçmişe ayar verme olayıdır. şöyle ki;

o peçeteleri yastığın içine doldurma sonra hoş olmuyor. he bir de sakın kral da dönen kliplerle mastürbasyon yapma sonra brazzer gelse kurtaramaz seni.
daha az düşün.
daha çok önemse.
cesaretini koru ve inandığın yoldan ayrılma.
ne yapıyorsan ve ne yapacaksan benim şu anda söylediklerimi dinleme, öğüt vermek hayatı çok iyi anladığını zanneden ahmakların işidir, kimsenin farklı olduğu falan yok diyerek verilen ince bir ayar, ufak bir dürtüden ibarettir 17 yaşımdaki halime vereceğim öğüt.
o dersaneye gitme. hayatının içine edecek olan kişiyle orada tanışacaksın. ha bari tanıştın, aşık olma. ondan kurtulana kadar 3,5 yıl geçecek. onu düşünüp üzüleceğine otur össye hazırlan istediğin yeri kazan. bu tercihin hayatını belirleyecek çünkü. siyah giyinip, depresif takılma. arkadaşlarına özenip alkol düşkünlüğü, sigara içme deneyimleri yaşama. 21 yaşına gelince anlayacaksın tabi bunların gereksizliğini ama kime diyorum ben.
şimdi sana bir dönsem de senden başlasam var ya kesin astronot olurdum.
Bak genç, o kız seni sevmiyor bu yüzden onun için kendi isteklerinden vazgeçmeyi bırak, dershaneye düzenli git, çok şey biliyor olabilirsin ama bazen büyüklerini dinle, tamam dünyanın en büyük aşığı sensin, tamam en çok acıyı sen çekiyorsun ama geçeceğini düşün bunların. Şimdi bana kızıyorsun bunları söyledim diye ama ileride kendine bunları söyleyeceğini nerden bilebilirsin ki. Bu yaşadıkların herkesin başına geliyor. 18 martta olacak olan o olay var ya o gün ağla yoksa bir daha kimseye ağlayamayacaksın. Mide için doktora git ülser var.
büyük konusmayaydin iyiydi.
fazla değil günde yarım saat ders çalışsan hayatın değişecek...
derhal doğru arkadaş grubuyla takılıp namaza niyaza kurana yönel.
azıcık ders çalışsaydın şimdi çok daha iyi yerlerde olabilirdin.
önündeki ilk beş yıl ankaraya yakın olacaksın ama ona kavuşamayacaksın,
seveceksin sevildiğine emin olmayacaksın,
insanların içinde güleceksin ama yanlız kalınca ağlıyacaksın,
zor durumlarda verdiğin kararlar doğru olacak bu yüzden kaygılanma,
mezun olduktan sonra sonra ankaradan uzaklaşacaksın,
2 endüstriyel tesis bitireceksin, 3 de çalışıyor olacaksın...

şunu yap bunu yapma oraya git oraya sakın gitme desem ne değişecek ki, kaderini kim değiştirmiş ki sen değiştirebilesin...
illa bişeyler değişssin diyorsan,
ha bi` de engeleyebiliyosan,
sevme!
universitenin ilk senesinde degisiklik olsun diye sac boyatmaya falan calisicaksin yapma sakin. hadi kahverengiye boyattin siyaha boyatma derdin ne? muzige daha cok zaman ayir. daha cok kitap oku daha cok sey ogren. voleybolu birakma daha fazla etkinlige katil.

edit: bunu eksileyen arkadas cidden merak ettim seni ya
sana ne desem boş.
Ayrıl ondan cabuk cabuk bir tanede ilerde kız gelicek aldatıcak seni. kaç kurtul kız işi bok işi.
Hormonlarinin sana hukmetmesine bu kadar izin verme. Sss sakin ol lan, bak hala...
Saçlarımı apaçi gibi dikmezdim.
teoman yalan dostum.
annene haber verme.
Olm sakın büyüme lan!
Evdeki kapıların hepsinin üstünü didik didik ara, bulduğun her şeyi yak.
futboldan vazgeçme hayallerinin peşinden git ne olursa olsun git..