bugün

bunu söyleyen birinin mal olduğu dünyaca bilinen bir gerçektir.
Bunun kitaplarla ne alıp veremediği var anlamış değilim sürekli bu başlığı hortlatıyor.
Tamam haklısın. Sakin ol.
kuran da bir kitaptır müptezel seni.
eğer doğruysa başlık sahibinin de çok fazla kitap okuduğunu anladığımız başlık.
dedi yobaz adam.
troll bile olsan kitap okumuyorsan malsındır.Kusura bak.
Okumayanlarin malligini çekiyoruz. Teşekkürler hayat.
Kitap okuyanlar mal. Mal: sıgir
Kitap okumayanlar: ot
Kitap okuyanlar yine bir sınıf atlamış
okunan kitap kuran değilse acı bir gerçektir. evet.
Kitap okumanın malca oldugunu düşünenler kadar mal değillerdir.
eksikliği aşırı belli oluyor.
Doğru olan önerme. Kitap okuyan insan okudukça ve bilgilendikçe kendisinin cahil olduğunu kavrar ve bunu kırmak için daha çok okur.

Okudukça bilgilenir ve cehaleti azalır. Cehaleti azaldığı için mal mal davranışlar da sergilemez.
Ne alaka hakan abi.
görsel
Mallık ayrı bir nitelik ister. Ben kitap okuyarak ya da okumayarak mal olunabileceğine katılmıyorum.
Akla her zaman gelen aci bir gercektir.
Yanlış bir argüman. Kitap okuyan insanlar, aksine zeki olurlar.
Aksine çok zekidirler. Hatrı sayılır takipçiye sahip bir kitap düşkünüyle görüşmem olmuştu bu kadar salak yerine konduğumu, mal hissettiğini hatırlamıyorum. Olayın kitapla ne alakası var? Çok alakası var.
Hiç sasmayan bir gercektir.
Bilinen aci gerçekten ibarettir.
Mal olup olmamakla ilgili sorunumuz yok.
Kitap keyif için ya da bilmek, öğrenmek için okunur. Hava atmak için okumak olmaz. Güzel ve ilgi alanınıza hitap eden kitapları okumak mallık değildir. Yine de tüm mallıklar, böyle zararsız ve güzel olabilseydi keşke.
diye bağırdı mal adam.
hepsi köylü amq.
çok doğru bir tespittir. o kadar kitap okudum, bu tespiti yapamadım. bak bu da bir mallık göstergesi işte.

ama şöyle bir durum da var. kitap okuyup mallığımızı gizlemeye çalışıyoruz. böylece sözlüğe gelip sikik başlıklar açmıyoruz.

vallahi tavsiye ederim. çok faydalı.
31.12.2019 15:26
denizin sonsuz maviligi