bugün

Münakaşa ile mutabakata ulaşılmaz.
En iyi Zafer, savaşmadan kazanılan savaştır.
görsel
Her yeni gün, bitmiş bir gecenin ardından başlar ve şahitlik ettiğimiz bitişler, göremediğimiz nelerin başlangıcıdır kim bilir..

(bkz: Aşkla kal)
Nerden buluyorsunuz bu boş kitapları aq. isimlerini yazın bari de uzak duralım.
türkçe'nin konuşulduğu her yer vatandır.
geçen gün burada bi arkadaş varlık ve bütün üzerine felsefe denemeleri yapıyordu.. ulan diyorum bu konunun çok güzel işlendiği bir diyalog vardı, nerdeydi... sofistte tabiki.

görsel

kitabı ikinci kez okuyorum ayıptır söylemesi.
bazı kızlar değer verir, bazıları sadece verir.
Belkide insan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu.

(bkz: 1984)
Allah belanızı versin! Sesinizi bastırmak için, burnumun dibindeki kötülüğünüzü yok etmek için, uzak kötülükler düşüneceğim.

Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar
Korku içimizdeki en iyi şeydir. Bizi güvende tutar ve gözümüzden kaçırdığımız, yeterince dikkat etmediğimiz durumlarda dahi dünyayı daha iyi anlamamızı sağlar. Profesör-John Katzenbach.
Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın gün olgunlaşırsın,
Hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın.
Hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.
-OSHO
‘’Birden kaldırımlardan taşan kalabalıkta onun da olabileceği aklıma geldi. içimdeki sıkıntı eridi.’’

yusuf atılganın aylak adam kitabının giriş cümlesidir. bana göre umudu anlatan en iyi cümledir. ilk okuuğum zamanlar hissettirdekleirni anlatamam tam olarak. ama bana yeniden umut aşılamıştı.
"...Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."

Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini
George orwell - wigan iskelesi yolu
görsel
kis bitmek uzere artik. zaman, umudu kit bir bahara dogru akiyor.
Almanca'da sein iki anlama gelir; var olmak ve onun olmak. Kafka-aforizmalar.
görsel
olağanüstü gece-zweig
görsel
?
görsel
Çobanı vuracağım.
Ve koyunlar darmadağın olacak.
"...Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."

Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini syf 21.
iki adam çömeliyor, kadınlar ve çocuklar dinleniyorlar. işte düğüm noktası burada. Ey değişimi sevmeyen ve devrimlerden korkanlar! Bu çömelen iki adamı birbirinden ayırın. Onları birbirlerinden tiksindirin. Birbirlerinden korkutun, şüphelendirin. işte korktuğunuz şeyin başı bu. Bu zygot'tur. Çünkü burada, "Ben toprağımı kaybettim!" sözü değişmektedir. Bir hücre parçalanıyor ve bu parçalanmadan sizin hoşlanmadığınız şey doğuyor. "Biz toprağımızı kaybettik!" işte asıl tehlike burada; çünkü iki adam bir adam gibi yalnız ve şaşkın değildir. Ve bu ilk "biz"den daha tehlikeli bir şey doğmaktadır.
John Steinbeck- Gazap Üzümleri.
onları sevgileriyle öldürdü. dünyanın her tarafında böyle.
stephen king- yeşil yol
"eğer ölüm buysa ölümden korkmamalı güzel yüzünde ölüm bile güzeldi."