bugün

öğrencilik yıllarını ankara'da geçiren bireylerin yapmış olduğu davranıştır. korsan, eli mahkum birinci tercihtir. önce dost kitap evine gidilir, en güzel romanlar seçilir ve olgunlara gidip beş lira civarı bir ücrete temin edilir, keyifle okunur.
insanlarımızı bu hale getirenler utansın. hepimiz bu ya da buna benzer davranışlar içinde bulunduk. en azından kitabı seçip korsandan alıyor temennisindeyim sadece bu durum için.
yazarın gayet yerinde bir tespiti olup, öğrencilik zamanlarında yapılan eylemdir. fakat öğrencilik yıllarının bitmesi, çalışma hayatına geçilmesiyle beraber alınmak istenen kitapların dost kitap evi ya da lisanslı kitap satan diğer kitapçılardan alınması gerekmekte olan durumdur.
(bkz: #14266553)
Öğrencidir. Zaten zar zor ay sonunu getiriyorsun bir de kalkıp 30 tl bir kitaba mı vereceksin?

(bkz: Korsana evet)
korsana hayır sloganının amcının tersini yapmaktır. ama yüksek kitap fiyatları insanı bunu yapmaya zorlar.
hiç pişman değilim gene olsa gene yaparım.*
paralı eğitime mecbur bırakılmış öğrenci milleti kitaba nasıl para versin sorasım var.***
ankara da yapılan bir davranıştır. başka şehirde de sıkça tavsiye edilir. öğrenci milletinin değişmez kuralıdır. türkiyede beş kuruşluk burs verirler, sanki kitapların hepsi nobel almış gibi aşırı pahalıya satarlar, bu da özellikle benim gibi bursla okuyanların en büyük sorunudur.
dost kitap evinden almaya parası olmayan, veya parasını verecek daha önemli yerleri olan ankara öğrenci gençliğinin yaptığı, çaresizlik örneği.
buyrun benim. ee ne yapalım bir kitaba 20 lira vereceğime 4 kitap alıyorum. bu benim ayıbım değil! saçma sapan alışveriş festivalleri yapıp egoları olgunlaştıracağınıza biraz da kitap festivali yapıp beyinleri olgunlaştırırsak belki biz de dosttan kitap alırız. haksız mıyım?
çok sağlam bir gözlem olarak tarihe geçecektir, uzun zamandır böylesini görmedi sözlük. öğrencilik halidir, olgunların gönlümüzde ayrı bir yeri var.
Öğrenci halidir, bir kitap yerine 4kitap gibi martavallarla kendini kandıranların ayıbıdır. Korsan değil 2.el al kardeşim olgunlarda 2.el kitap da bulunur. Emeğe hürmet gerekir, emeğe saygı duymayanlar emek sarfedenin motivasyonunu da kırar. 20liraysa vereceksin o parayı veremiyorsan 2.el alacaksın, onu da yapamiyorsan biriktir paranı al ki çekişme kendinle kardeşim.
o benim, sensin, biziz.. kapitalizmim esiri olmuş ülkemin güzel öğrencileriyiz. bana hakkını helal etmeyecekmiş yazarlar; bir bir açıklama yapıyorlar.. ben de ankara dışındayken ve olgunları bilmeden önce senin kitaplarına verdiğim onca para yüzünden sana hakkımı helal etmiyorum. eşitlendik mi? şimdi git.
Korsan kitap, yayınevlerine haklı isyandır. Adam gibi kitap almak istesen kitap evlerinden en az 30 tl den başlıyor,4 kitap alsan 120 tl öğrenci arkadaş yemeyip içmeyip kitaba mı para verecek?bakış açısıyla gider 5 tl den 25 tane kitap alır. Lakin ben korsana karşıyım, pahalı kitaba da karşıyım şeklinde düşünenler için 2.el temiz kitap satan yerler var, sahafçılar var. Seçersin kitaplarını öğrenciyim abi yap bir indirim ayağına 15 kitabı alırsın 45 tl ye. Baktın durumun gayet kritik internette e-kitaplar var güzel kardeşim. Okuyamıyorum bilgisayardan dersen istediğin kitabı flashına atıp , ucuz fotokopiciden çektirirsin. Yeter ki okumak iste!!
karanfildeki hanlarda ikinci el orinalini de bulabillir.
benim de tercihimdir. böylece hediye kitap da alabiliyorum.bir de kitap okumayan bir milletiz deniyor. bu şartlarda ancak kitap olgunlardan bol bol alınıp okunabilir. oh canıma değsin.iyi ki olgunlar var. gene de yazarlardan özür dilerim. ne yapayım...kısıtlı bütcemle ancak böyle kitap okyabiliyorum.
kitaba bu kadar etiket basan bir ülkede yapılacak en mantıklı iş.
kaliteli seçim yapıp ucuza kapatmaktır.
kitap değil, külçe altın sattığını düşünen zihniyetleri memnun etmeyecek davranıştır.

ama ne yapalım be abi...
çok kitap okuyanların ve öğrencilerin mecburiyetidir. düşünsenize yılda sadece 1 kitap okuyorsun.orijinalini rahatlıkla alabilirsin. ama çok okuyanlar için servet değerinde.kimse yazarların emeğini harcamak istemez ama gel gelelim ki cep yakıyor orijinal kitap fiyatları.