bugün

An itibarıyla her şeyi bilen çocuk 1000 TL almıştır.
ben. diye cevap verilecek cümle.
(bkz: odtü lü öğrencinin üçüncü soruda elenmesi)
başvuralı bir yılı aşkın süre olmasına rağmen hala benim gibi bir cevheri çağırmayan yarışma.
odtü lü öğrencinin o koca egosuyla gelip üçüncü soruda elenmesine tanık olduğum yarışma. * *
katılmam için şahsıma 1 milyon türk lirası teklif edip tarafımdan üzüntü duyularak reddedilmiş mükemmel yarışma. kenan ışığa buradan sevgilerimi yolluyorum.
yarışmacıların her soruda son kararım eminim diyip, o soruda elenmesi.
Class sarsan yari§ma hic kafa yormaya gerek yok bence.
kesinlikle zekayla alakasiz §ansa endexli.
dünkü bölümünün tamamı:

http://www.youtube.com/watch?v=tB4X3SA8Lx8

1 saat 2 dakika 24 saniye.
zekayla okunulan okulla alakalı olmayan bir yarışmadır. genel kültüre bakar her şey. ilgi alanlarınızdan soru gelirse demeyin keyfinize. ancak iyi okullarda okuyup da hemen elenenleri eleştirmenin mantığı nedir? herkes her şeyi bilmek zorunda mı? ya da bu yapılan bir ego tatmini mi?
tipiniz ya cok duzgun yada cok kayik olmali bu yarismaya katilabilmek icin, bilgiyle falan alakasi yok.
http://haber.gazetevatan....terde-sok/510572/1/Gundem

şu, izbandut'un kelime anlamı sorusunda hata yapılmış yarışma.

(#18435786)
üşenmeden adamların yarışmaya çıkarmak için kabul ettikleri yarışmacı profillerini yüzdelere vurdum:

1) elit kesimin oğlu/kızı, özel üniversitede okumakta olan, hayatı boyunca üç-dört kez yurtdışına çıkmış, caz dinleyen, sağda solda ''fransızca bilirim, işte twitırda bin küsür takipçim var falan'' diye dolanan, tercihen yakışıklı/güzel, dış görünüş itibariyle farklı bir tarzı olan genç. en çok da bunlar çıkar yarışmaya.
(yarışmacıların %40 kadarını bunlar oluşturur)

2) ''Falanca Üniversitesi''nden bir öğretim görevlisi, dekan, doçent, profesör vb... Argo, sokak dili ve gündelik bilgi konusunda aşırı zayıf olduklarından ilk beş soruda sıklıkla elendikleri görülmüştür ve insanlara da; ''yuh bee profesör olmuş daha x'i bilmiyo'' diye malzeme çıkarmışlardır.
(yarışmacıların %20 kadarını bunlar oluşturur)

3) üst düzey şirketlerden üst düzey yönetici, yönetici asistanı, hatta pardon onlar kendilerini; ''asistınt menıcır'', ''co-menıcır'' vs. diye takdim ederler. bu adamlar çoğunlukla birinci maddedeki züppelerin büyümüş halleri oluyor.
(yarışmacıların %15 kadarını bunlar oluşturur)

4) tiki kafası yaşayan hafiften apaçi ruhlu tercihen kız yarışmacı. evet tercihen kız çünkü bu tiplerin erkekleri pek tercih edilmiyor. cehaletini ''ay çok prdn vlla çok hiycanlıyım, kafam dondo, beynim öldö .s .s'' diyerek gizlerler genelde ve ilk soruda elenip internette tıklanma rekoru kırarlar.
(yarışmacıların %10 kadarını bunlar oluşturur)

5) memur, işçi, esnaf, ev hanımı, öğretmen, özelde değil devlet üniversitesinde veya açıköğretimde okuyan öğrenci.
(yarışmacıların yaklaşık %15 kadarını oluşturuyorlar)

seni-beni nadiren alıyorlar yani. öncelik; reyting getirecek tiplere veriliyor.
Sunucusunun son derece karizmatik oldugu yarışmadır .
sorularda zaman zaman komik seçeneklerin olduğu yarışma.

görsel
geçtiğimiz programlarda kenan ışık'ın, bulutsuzluk özlemi sorusunu bilmediği, "sözlerimi geri alamam" şarkısını ilk defa duyduğunu söylediği program. yarışmacının kenan ışık'a "vah vah" demesi gerekirdi kanımca.
hayatını boyunca eline hesap makinesi almamış birinin yarıştığı yarışma.
baraj kim tarafından kurdurulur sorusunun cevabı 'kaleciye' olan yarışma. diğer şıklarda hakeme de vardı. barajı hakem kurar. yönlendirmeyi ve ayarlamayı kaleci yapar dalyaraklar sizi.
az evvel "futbolda serbest vuruşlarda baraj genellikle kim tarafından kurulur?" gibi saçma sapan bir sorunun sorulduğu yarışmadır.

hakem denileceğini ama cevabın kaleci çıkacağını tahmin etmiştim. kenan ışık jokerin soruyu iyi anlamadığını söyledi ama bu soru besbelli hatalı arkadaş!
ilk soruları çok saçma olan yarışma. sorular bir değişik şıklar daha bir değişik. şu baraj sorusunda hem kaleci hem hakem şıklarda zaten insan az çok işkilleniyor doğru cevap hakem der. soru çıktığında zaten şimdi herkes hakem der cevap da kaleci çıkar diye söylenmiştim. adam akıllı sorular sorun azcık be, bu ne lan.

edit: gördüm ki artık herkes kesin bir ibnelik yapacaklar diye düşünüyor. eskiden daha güzeldi lan sorular, yani milyon değil milyar verirken.
barajın kim tarafından kurdurulduğu sorusunda elenen kız dava açsa kazanır, çok saçma bi soruydu. Adamın bakış açısı da doğru. Bu tarz sorular soruyorlar artık, eskiden yoktu böyle sorular.
kim milyoner olmak istemez ki?
üniversiteli cahillerin yarıştığı yarışma.
şu an boğaziçili bir öğrencinin yarıştığı yarışma.

ismini duyan varsa mesaj atmasını rica edeceğim.
An itibariyle makul ve mantıklı bir yarışmacının yarıştığı programdır. Muhtemelen bilemediği soruyu riske atmayıp parasını alıp gidecektir.

edit: son sorunun cevabı (bkz: jingle bells)