bugün

saygı değer bir milletvekilimizin saygıya değer bir davranışı.Sayın milletin vekilinden muhteşem bir sünnet düğünü.Devletimizin tüm kaynaklarını seferber eden yüce insan.Oğlu için 17 şehit verdiğimiz gün 'deliloy'da halay çeken sanatsever milletimizin vekili.
kilis milletvekilinin sünnet olduğunu sandığım cümle.
pesimist yazar ilyas masabacağı'nın 1997 yılında yazdığı, iletişim yayınlarından çıkan deneysel romanı.

romanın baş kahramanı, kilis milletvekili hamdi özihale, bürokratik alışkanlıklarla, dini değerler arasında bocalayan ve sürekli kendini sorgulayan birisidir. 45 yaşına gelmiş olan hamdi, devlet görevinin üzerinde yaptığı baskıdan ötürü hala sünnetsizdir. hamdi sadece ailesinin bildiği bu sırrı en son parti başkanına açıklayıp onun da fikrini almak ister. ancak aradığı desteği bulamaz ve bulunduğu kaos daha da derinleşir. yaklaşan seçim dönemi, bir türlü bitmeyen iç hesaplaşmalar sonunda roman, hamdi özihale'nin bir gece yarısı çıldırıp, cinsel organını kökünden kesip, kan kaybından ölmesiyle son bulur.
iftira atmayın adamcağıza. hangimizin sünnet töreninde devlet kurumları tarafından toprak sahaya mıcır dökülmedi ve gereken yerlere taş döşenmedi? hangimizin sünnet töreninde bakanların eşliğinde havaya fişek atılmadı? hangimizin sünnet töreninde aydınlatma için devletin elektrik kurumu tedaş gelip sahanın ortasına direkler dikmedi? elinizi vicdanınıza koyun! allah'ınız yok mu sizin?! iftira etmeyin; adam millet vekili diye kendi imkanlarını seferber etmiş diye neden karalıyorsunuz?! hepsi bu akp karşıtı medyanın işi. adamın oğlunun sünnet törenine cumhurbaşkanı ve başbakan çiçek gönderdi diye böyle sıradan bir olayı abatıyorlar da abartıyorlar!

ek olarak dedemin sözünü hatırlatacağım "keçi sikildiği deliğe kaçarmış" ve embesilleri gıcık etmek içinde (bkz: japon tarım bakanları) bakınızını vereceğim.
sünnet düğününün 15 şehit verdiğimiz gece yapılıyor olması da ayrı bir tartışma konusu. ben nötr bakıyorum mesela bu olaya. olmasa daha iyi gibi geliyor ama eleştirilecek o kadar çok şey varken bu rezillikle alakalı, şehit/düğün/erteleme üçgeni masum kalıyor.
bir akp klasiğidir.

bunların genel başkanı terör örgütü başına sayın diye hitap etmedi mi?

ne demişler: imam osurursa cemaat sıçarmış..

oy verirken düşünecektiniz bunları..
http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=746072 bu kadar mı yanlı olunur? bu olaydan nasıl ekmek çıkartmışlar kendilerine. nasıl savunmuşlar olayı?! yuh olsun artık! islami hırsızlığı, dini sömürüyü, göz göre göre uyutmayı belgeliyorlar.

arkadaş 1984 desem; george orwell bana mezarından seslenir, "ben bile bu kadar ayrıntılı bir korku ütopyası kurgulayamazdım" diye.
allah'ım bu kadar parayı böyle denyolara veriyorsun vallahi ayıp ediyorsun.
kilisteki ali dibo düzenine dikkat çeken düğündür.
efendim şöyle ki;
bu sayın zat-ı muhteremimizin oğlunun pipisinin kesilmesi için kilisteki toprak saha il özel idareye ait iş makineleri yardımıyla önce tesfiye ediliyor, ardından mıcır dökülmek suretiyle düğüne hazır hale getiriliyor.
sonrasında kilis belediyesi giriyor devreye "ulan koskoca milletin vekilinin oğlunun pipisi kesilecek, mıcır olmaz biz daha güzel yapalım şurayı" diyerekten dans pistini parke taş ile donatıyorlar.
ama bu da yetmiyor zira halen bir sorun vardır ve düğün gece olacaktır. toprak saha nasıl aydınlatılacaktır?
işte burada da devreye tedaş giriyor ve hemen stada ışıklandırma yapılıyor.

iş bu işlem basamakları sonrası devletimizin tüm kadrolarıyla ne denli çalışkan ve iş bitirici olabildiği ortaya çıkıyor ve düğüne gelenler türkiye cumhuriyeti devleti'nin az zamanda ne çok işler başarabileceğini idrak ediyor...

ha bu bağlamda ben ne yapıyorum biliyor musunuz;
benim, ailemin, yedi ceddimin bu memlekete verdiği vergileri bunlara haram ediyorum. daha da diyecek bir şeyim yoktur hakim bey.

not: dikkat ettiyseniz 17 şehit verdiğimiz bir günde halay çekmelerine herhangi bir yorum yapmadım. zira yetim hakkını, milletin hakkını har vurup harman savuran tiyniyetsizlerden şehitlerimize saygı falan beklemiyorum...

not2: "tiyniyetsiz" sıfatı sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakırsa "vampir" yahut da başkaca güzel kelimelerle bu giri donatılabilir.
geçirdiği revizyonlar aşağıdaki gibi olan sözlük başlığı:

çatışma olurken çocuğunun sünnetinde halay çeken kilis milletvekili - başlık 50 karakterden uzun. (17 karakter daha uzun)

dağda şehitler ölürken sünnet düğünü yapan kilis milletvekili - başlık 50 karakterden uzun. (11 karakter daha uzun)

şehitlerimiz ölürken çocuğunu kestiren kilis doğumlu vekil - başlık 50 karakterden uzun. (8 karakter daha uzun)

şehit ölmek kilis'li olmak sünnet düğünü? - başlık 50 karakterden kısa. (ama çok saçma)

eeeh başlarım ulan formatına da sözlüğüne de, uğraşamıycam.

kilis milletvekili ve sünnet

budur!!!
Durmayıp yola devam edildiğinin göstergesi. Ancak bu kadar alçalınabilir, yazıklar olsun!!!