bugün

insanı çürüten duygu.

etrafınızdaki kibirli insanlara dikkat edin. küçüklüklerinde çok ezilmişlerdir. içlerinde koca koca ukteler vardır hayat boyu kendileriyle süregelen.

hayatta maddi ve manevi olarak birçok konuda eziklik duydukları konular vardır.

ve kibirli insan yalnız kalmaya mahkumdur. er ya da geç...
ilim sahibi insanların zaman zaman kapıldıkları kötü huylar.
çağın hastalığıdır.*
şeytan işidir.
zamanla topluluklardaki en ezik kişiler kibirli olanlar oluyor... gruptaki herkes kibirliyse zamanla kopuyorlar. tek bağları çıkar oluyor.
yok edilmesi gereken bir duygudur.

fanisin? neyin kibirindesin? ölüme çare mi buldun? en güzel sen misin? çok büyük meziyetlere mi sahipsin? hayır. koca bir hiçsin. sen, ben, o, hepimiz.
Ömer Baba'nın Deve ile Fare hikayesini hatırlatır. Ders almak gerekir..
http://www.youtube.com/watch?v=8R1xCa2QV-4null
"Kendimizden emin olmamız bizi emin biri yapmaz. Kibirli değilim demek de öyle. Şu veya bu nedenden dolayı, "kibir abidesi" haline gelenlere soracak olursanız, "kendilerine olan saygılarından" falan bahsedecekler. Kibrin çıkış noktası da burasıdır zaten... Bize yakışan kibir değil, izzettir. Mizah ile sululuk, hırs ile tutku, gurur ile onur nasıl aynı şeyler değillerse, kibir ile izzet de ayrı dünyanın kelimeleridir, kavramlarıdır."*
bunu en büyük günah yapan din varsa yasaklansın
narsistliğin cezası müebbet mi olacak lan koduğumun malları, daha da başka günah işlememişse kişi bu ne numara ya
ben bir din kursam, en büyük cezayı başkasından geçinen parazitlere verirdim
birey olmuş, kendi ayakları üstünde duran insana dokunan böceği bile atomlarına kadar ayırmak lazım
hande yener'in güzel bir kaç şarkısından biri.

http://www.youtube.com/watch?v=kKprYRITlYs

yanmam lazım daha yol almam lazım
kendimden caymam lazım zor..
Kibir bir canavar gibi bekliyor pusuda.
bu duyguya kapılanların zaten aştıklarını düşünerek etrafında olanlara karşı ilgi ve dikkat noksanlığı olur. bu yüzden hata yapmaya meyilli olurlar. kendini sevmeyle karıştırılmamalı kibir daha çok kendine tapma durumuna benzer.
Kendini üstün görmek, başkalarını küçümsemek
olgunlaşmamamış insan ruhunun zaafiyetlerindendir.
ne kadar sahibi olunursa olunsun, sahibine fani olduğunun hatırlatılması gerekir.
sezen aksu nun bir eşi benzeri daha olmayan taş gibi pop şarkısı. hande yener de uçurmuştur zaten şarkıyı. ne sezen bir daha böyle bir şarkı yapabildi ne de hande böyle bir şarkı bulup madonnacılık oynayabildi.
iticiliğin en son evresi...
güzel günahtır.
Sahibi olan insandan nefret edilir.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
değişik ve zararlı bir duygudur. insana psikopatlık dahil her türlü şeyi yaptırır bitirilmelidir. bende bolca vardı inkarda etmiyordum ama sonra ne kadar aşağılık bir kafa yapısına sürüklediğini görünce artık hiç bir şey için kibir yapmıyorum hatta daha huzurluyum.
insani duyguların en tehlikeli olanlarından.
kibirli insan "mütevaziyim" der, mütevazi insan ise "ben de kibir sahibiyim" der.
şeytanın en sevdiği günah olmasının sebebi belkide karşı koyulması en zor günah olmasındandır. insan birçok günaha karşı kendini frenleyebilirken kibirlenme sırası geldiğinde kendini tutamaz.
ne diyorsunuz?
"kibir, şeytanın en sevdiği günahtır."

-şeytanın avukatı.