yıllardır sevdiğine açılamayan bir adamın bunalımlara girip dinleyenleri de bunalımlara sürüklediği grubu.
ne zaman gitti tren şarkısı için özellikle teşekkür ediyorum kendilerine. biraz müptelası oldum ama olsun.
kesmeşeker'in 29 aralık 2017'de çıkardığı son albüm olan kadıköy albümünü epey dinledim. ama pek tutamadım ya bu albümü. şarkılarda bi duygu yoğunluğu yok. hiçbir şarkı beni içine almadı. "kadıköy'de çok güzel solduk biz" dışında hiçbir şarkıda akılda kalan bir melodi de hiç yok.

bir de albüm kapağını çözemedim. neden bu kapağı seçmişler? sanki kadıköy'e ait daha karakteristik bir kapak seçilebilirdi. bence burası bağcılar da olabilir.

kısacası bu albüm olmamış be kaptan.
isimden kaybedebilecek grup. en sevdiğin grup hangisi diye sorduklarında kesmeşeker diyemem. derim de demek içimden gelmez.
son albümleri olan kadıköy'ün soundu dinlediğim en kötü soundlardan birisi. cenk taner'in dediklerinin hiçbirini anlayamıyorum. eski albümlerini çok daha fazla sevsem de, yeni albümleri tarz olarak güzel.

benim dinlediğim müzik sistemi çok büyük bir sistem olduğu için bana çok kötü geliyor olabilir bilmiyorum, henüz küçük sistemde dijital versiyon dinlemedim. bu kadar köklü ve önemli bir grup nasıl bu kadar kötü bir kayıt yapar anlayamıyorum. albüm için iyi ya da kötü diyemiyorum, çünkü hiç bir şey belli değil albümde.
kartonetine bir türlü ulaşamadığım 10. albümleri Kadıköy'ü merakla beklediğim cenk tanerarmağanı. itunes'a iştirakını sabırsızlıkla beklemekteyim. uçsuz bucaksız azınlıkve kaç değil kime selamlar olsun.
Atlaar dönmedi.
duygulandım ya.
hala dinleniyor olması güzel.
görsel

Albüm geliyor ALBÜÜÜÜÜÜM.

Edit: eksileyen tayfa gizli gizli aleyna tilki dinliyor. Pü size.
Ekimde 'kadıköy' isimli albümle geliyorlar. isme şaşırdık mı? Hayır.
Gece gece aklıma geldi entry girmek istedim. Bazı şarkılar vardır insanı sebepsizce mutlu eder, ne zaman kesmeşeker dinlesem sanki mutluluk hormonu salgılıyorum.

Uzun soluklu ve muazzam albümlere sahip türk rock gruplarından fakat hak ettiği değeri göremedi canım Türkiyemde.

https://www.youtube.com/watch?v=lGVCPw2CWEM

Gene Gel
Gene gel gene ne olursan ol
ister kafir ol ister ateşe tap ister puta
ister yüz kere tövbe etmiş ol
ister yüz kere bozmuş ol tövbeni
Umutsuzluk kapısı değil bu kapı
Nasılsan öyle gel
Öyle gel

Her bedenin kıyameti kendine
iyilik bu kısbeti dövüşmek için bile bile
Her bedenin kıyameti kendine
iyilik bu kısbeti dövüşmek için bile bile

Gene gel gene ne olursan ol
ister kafir ol ister ateşe tap ister puta
ister yüz kere tövbe etmiş ol
ister yüz kere bozmuş ol tövbeni
Umutsuzluk kapısı değil bu kapı
Nasılsan öyle gel
Öyle gel
efsane diyebileceğimiz tut beni düşmeden ve insülin albümlerinin sahibi tatlı mı tatlı Türk rock grubu. Cenk Taner kanımca Türkiye' nin Mark Knopfler' i dir.
vokali cenk taner ile aynı masada birer bira içme şansına erişmiş biri olarak özel zamanlarımda açıp dinlediğim güzel bir gruptur. bu kadar mütevazı, naif ve kendi halinde bir rockstar görmemiştim daha önce sanırım. evet benim için kendisi alçakgönüllü bir rockstar.
kadıköyün efsane gurubudur.
'uçsuz bucaksız azınlık'ın kaptanı cenk taner' in kadıköy' de kurduğu, 7 tane albümü bulunan alternatif rock grubu.

''her şey sermaye için sevgilim'' isimli parçasında geçen ''bu dünya'da aşıklardan çok acıkanlar var'' cümlesi son yıllarda yazılmış en anlamlı cümlelerden bir tanesidir şüphesiz.
uçsuz bucaksız azınlığın kaptanı cenk taner' in kadıköy' de kurduğu, 7 tane albümü bulunan alternatif rock grubu.

''her şey sermaye için sevgilim'' isimli parçasında geçen ''bu dünya'da aşıklardan çok acıkanlar var'' cümlesi son yıllarda yazılmış en anlamlı cümlelerden bir tanesidir şüphesiz.
Tek sabiti, turkiyenin en iyi soz yazarlarindan biri olan cenk tanerdir. Kadikoy sound'unu yasatmaya calisan 7/24 dinlenesi gruptur. Sarki sozleri sizi sizden eder. En cok begendigim sarkisi da "En Cok Seni"
atlar dönmedi şarkısıyla gönlümüzde taht kuran grup.
kütür kütür yiyen var bunu.
erzurum'da kıtlama şeker derler.
(bkz: her şey sermaye için sevgilim)
(bkz: gerçekten özleyince)
insanların sıradan yaşadıkları şeyleri, hayata dair sözler yazmış güzide 90 lı yılların rock grubu.
geri gelsenizde sizin gibi içten insanlar günümüzdeki şekilcileri bi adam etse.
abilerim, ablalarım* sizleri çok özledim be!*
gerçekten özleyince! : http://video.uludagsozluk...erçekten-özleyince-19074/+
23/03/2013 tarihinde gerçekleşen Mask Live konserinde çok iyi performans sergileyen sevilesi grup...
şahısların iç dünyasına dönük, çevresiyle barışık sözlerini çok sevdiğim 90 lı yılların rock grubu. en bilinen parçaları değiştim ben sevgilimdir.
(bkz: At)