bugün

bi başkasıyla konuşmaktan daha çok keyif veren şey.
kimilerine göre delilik olan eylemdir.
Demek ki hoşsohbet biridir bu kişinin kendisi.
ayrica nasılsa başkasına anlatınca da kimse anlamıyor, en temiz yöntem monolog.
Klasiktir yalnız hisseden kişinin kendisiyle konuşması gayet olağan bir rahatlama yöntemiymiş, ancak soru soran ve cevabını yine kendisi veren kişinin psikolojik rahatsızlıkları olmaktaymış.

Yani öyle diyolla
Beni terk ettiğinde bir süre bu durumu yaşamıştım.
Kesinlikle delilik belirtisi değildir. Ortada senden başka konuşan birinin varlığını kabul etmedikçe niye 46'lık raporu alasın ki, haksız mıyım? Haklısın abi. Eyvallah kardeşim.
Eğer hayatınız boyunca kendinizi hep yalnız hissettiyseniz gayet olağan durumdur. Mesela ben ne kadar arkadaşım olursa olsun gecenin sonunda kendimi yatağıma uzanmış kendimle konuşurken bulurum.
Çok fazla vakit Alan bir aktivite. Özelikle kendiniz ile iyi anlaşamayan biri iseniz; suçlamalar, savunmalar, hakaretler, espriler, sonraki günde insanlarla girilecek diyalogların provası, eskiden yaşanmış bir olayda yeni espiriler yapıp gülmek vesaire nedenlerle hatırı sayılır bir zaman diliminizi sizden alır.
Zekâ alametidir.
Hakikatin düşünce algısından somut dünyaya gidişi için çıktığı yoldaki ilk duraktır. Diyelim ki o treni uğurlamadınız! Düşünce, ertelenen ve tekrar eden nevrotik tavırlar olarak karşınıza çıkmaya başlar.
Her insan kendisi için amatör bir psikologdur. Ancak kendinizi hiçbir zaman profesyonel olarak görmeyin. Ufak gördüğünüz problemler ömür boyu hayatın çıkmazlarını oluşturabilir.
Arada yapıyorum evet ama iyi geliyor yalan yok. Dertlesek sıkıntısını derdini düşüncelerini birikenlerini dökebileceği inandığı biri olmayınca insan kendine sığınıp içini yine kendine döküyor.
her gün düzenli yaparım,cevap da veririm
iç sesin, sesi.
KENDiNi ANLATACAK BiRiNi BULAMADIĞINDA EN YAKIN ARKADAŞIN YiNE KENDiN OLURSUN. BENCE HER iNSAN KENDiSiYLE KONUŞMALI HATTA AYNA KARŞISINDA YÜZLEŞMELi...
Her insanın yaptığıdır.

Riya yoktur, yalan yoktur, çarpıtma yoktur, alınma, gücenme yoktur, en dürüst, en harbi sohbettir.
contayı yakmaya az kaldığını gösterir.
Kendi kendine konuşan değil
Aslı kendisiyle konuşmayan delidir.

Bazı tuhaflıklar gerçeklikten beslenir.
(bkz: Sinernetik turgut uyar)

Üç kere üç dokuz eder
bilirsin
Birin karesi birdir
Karekökü de
Bilirsin
“Mutlu aşk yoktur”
Bilirsin
Ama baharda ya da dışarda
Sonsuz göğün altında
Aşkın aşkla çarpımı
Nedendir bilinmez
Garip bir biçimde
Hep Sonsuzdur

Kare kökü de yoktur.
beni anlayan bir tek ben varım bazen konuştuğum doğrudur. dertleştiğim doğrudur ne yapalım. ister deli diyin ister psikopat ister asosyal bugün itibariyle sadece kendimle konuşacağım artık. aklımdan geçenleri bir tek ben anlayabiliyorum benim gibi düşünen bir tek ben varım.
her zaman delilik değildir yabanci dil ogrenirken hocalarında tavsiye ettigi, basit cumleleri tekrarlaya tekrarlaya kulak asinaligi kazanmak onemlidir. Yurtdısında da dil farklı durumlarda kullanılan kalıpların ezberletilmesi ile ogretilmeye calısılır, ornegin istasyonda bilet alırken kullanılan basit cumleler, ya da markette alısveris yaparken kullanilan basmakalıp cumle yapıları ezberlenirse ve sık sık tekrar edilerse survivor modunda da olsa dil kullanılmaya konusulmaya başlanabilir. Ez cumle, gencler dil ogrenirken deli diyenlere inat sık sık kendi kendinize cumleleri tekrar edin,konusun, o dilde bagıra bagıra sarkı soyleyin, yeter ki kulaginiz o konustugunuz dilde kendi sesinizi duymaya alıssın, kapiş.Utanmak sıkılmak yok.
Sözlükte entry girerken hissettiğim.
Geceleri yapmaya başladığım eylemdi.
(bkz: karantina günlükleri)
Kimi zaman söyleşi tadında ilerler kendimi unuturum.
Abartılmazsa bazen rahatlatan bi eylem. Mesela;
(bkz: Boş sandalye tekniği)
Pandemi sürecinde çoğu insanın yaptığı eylem.
Sunum yapmaktan erimiş beyniniz sayesinde, gün içerisinde kendinizi hayali topluluklara güncel küresel tartışmalar hakkında demeçler verirken bulmanız durumudur. Etrafınızdaki insanların bir miktar tırsmasına sebep olur.