bugün

gururumuzdur. başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.
bütün başarılarına rağmen önemseyen, pamuk gibin böyle şeker gibin bir milli gururumuz. sözlük önemsiyor seni kenan...
türkiye'de antrenman sahası bulamayınca arsa alıp pist yaptıran, sponsor bulamayan, 2010 dünya şampiyonluğuna laverty'nin yaptığı hinliğe rağmen uzanan ve dünya şampiyonu olduktan sonra osmanlı kavuğunu giyerek supersport'a röportaj veren gururumuz.
artık farkedilmesi, ilgi görmesi ve destek alması gereken gururdur kendisi.
basketboldaki prim hadisesinin bir benzerini de kenan'a gösterin bakalım?
Basketbolculara verilen pirimin kaçta kaçı verilecek acaba ? Birileri sırf kendi çıkarları uğruna onu kullanacak mı acaba ? Ağaoğlu reklam uğruna ev verecek mi acaba ?

Bekliyoruz.
seramoni sırasında üzerine şampanya fışkırtılmasını istemeyen şahıstır.
(bkz: sofu)
bu ülkenin yetiştirdiği en büyük sporculardan.. başarıları gözardı edilmekte, "süpersportta kazandığı şampiyonluğu, moto gp de kazansın adamsa yeeaa" sığlığında saçma yorumlarla küçük görülmektedir.
en kısa sürede moto gp de görmek istediğim son zamanların en sevilen ve en önemlisi devşirme olmayan türk sporcusudur.
şampiyonluğunu on kişiyle kutlayan en zavallı şampiyon.
iki abisinide motor kazası sonucu kaybetmiş olup, yinedede motor sevdasından vazgeçmeyen bu adam tekrar dünya şampiyonu oluyor. (bkz: unbelievable)
türkiye'nin yeni gururudur. gururumuzdur. helal olsun!
zengin bir aileden geldiği için prim istemeyen, "beni başbakan'ın araması ve istiklal marşımızı dinletip göndere türk bayrağını çektirmek tatmin etti başka birşey istemem" diyebilen sporcu.
helal olsun. adam gibi adammış.
lakin aldığı şampiyonluğu abartmaya gerek yoktur.
zira kendisi süpersport branşında yani motosiklet yarışları dünyasının 3. liginde şampiyon olmuştur. bundan sonra 2. ligde yani süperbike klasmanında mücadele edecektir.
ama hepsi bir yana asıl başarı moto gp dediğimiz kategoridedir. kenan'ın da birkaç sene daha o klasmanda yarışması zor gözükmektedir. belki de hiç yarışamayabilir. ama olsun. başarısından ötürü kutluyoruz.
dünyada şampiyon olmuş en bahtsız bedevidir.bir adam çölde kutup ayısına rastlasa bu kadar bahtsız olmazdı. türkiye gibi bir yerde senin neyine motorsporlarıyla uğraşmak be kenanım. Yeni yeni icatlar yaratma bize. git futbolla ilgilen, git basket oyna, olmadı devşirme atlet ol ama bu hareket yakışmadı sana. uzun zamandır takip halindeyim. motogp ye kadar gelebilirse (-ki gelirse muhteşem bir başarı olur) orada pekte başarılı olamayacaktır. ama oraya gelmesi bile bana yeter. f1 e bir pilot verirsek ne kadar gururlanırsam o kadar gururlanacağım. ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ailemden 2 kişi trafik kazasında ölse beni şaapsanız ben o sporu yapmam. takdir ediyorum.
kendi halkımızın bile çekemediği başarılı sporcu.
(bkz: kenan sofuoğlu nu başarılı bulan spor cahili)
(bkz: kenan sofuoğlu nu karşılayan mallar)
artık motor gp'de görmek istediğimiz motorcumuz.
(bkz: uzay mekeği kullanımı)*
motor sporlarında kazandığı başarılar ile göz dolduran sporcu. *
an itibariyle ilk moto 2 yarışında liderliğe yükselmiş ve üst üste en hızlı turlar atarak farkı açmakta olan gururumuz, temsilcimiz, sporcumuz.

edit: maalesef motoru kendisini yarı yolda bıraktı.
son dunya motor sporlari $ampiyonumuzdur. ayrica da sakaryalidir. bu siralar da moto 2'de asfalti aglatiyor. yolun izin acik olsun.
moto gp'ye yükselip, rossi'nin eline vermesini istediğim adamdır.
soyadıyla müsemma, bu genç kardeşimiz hakikaten sofuoğlu. aşağılardan yukarılara doğru iman gücüyle geldiğini düşünüyorum.
ilk moto2 yarışında herkese işin nasıl yapıldığını gösterecekken motoru izin vermemiştir. olsun, herkes nasıl bir sürücü olduğunu anlamıştır.
virajdaki sürtünmeler sonucu pist dışında kalıp 38. liğe düşmüş, sonrsında da yarışı bırakmış olan sporcumuz.
bugün yaptığı hata ile umarım takım patronunu hayal kırıklığına değil gelecek için oldukça umutlu hale sokmuştur. öyle ezileceği bir platform da değilmiş moto gp, onu gördük ayrıca bugün.
sakaryalıdır, hemşehrimdir kendisi. okulumuzu yaptıran prof. dr. muzaffer sofuoğlu ile olan akrabalığından dolayı sakarya' nın hendek ilçesindeki okulumuza bizleri görmeye gelmiştir. çok sıcakkanlı, sevimlidir. imza almak için üzerine tırmanan bizleri sabırla karşılamıştır. sakaryamızın gururudur, türkiyemizin gururudur.
http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=5380368769&pid=1041722&id=662985039&oid=5380368769
iddaa'dan kazandığın 800 bin lirayı haram olduğu gerekçesiyle yine almamış büyük sporcu, gönül insanı.
keşke o parayla okul yaptırılsa..