bugün

bazen kendi çıkardıkları seslerden ürkmeleri.
kediler zaten garip.
Motorsiklet koltuğunda uyuyan kedi bana garip gelen olay.
görsel
az önce kedim sebastian'a, aynada kendisini izlettirdim ilk kez. tam 5 dakika aralıksız baktı aynaya. ne düşündüğünü çok merak ediyorum...
önce yüzünüze sonra etrafiniza ve boşluga tuhaf tuhaf bakınmasıdır. insanı korkutur bazen. Öyle bir dikkat ve ifadeyle bakarlar ki, Sanki çevrede gercekten bir cisim var sanirsiniz. bir sure bakindiktan sonra da aniden kosarak uzaklaşırlar..
birinde 7 sap toplandık gene mangal yapıyoruz, etrafımızı sardı bu kediler masaya çıkanlar bilmem neler, ama bir tanesi en başta gelmesine rağmen, masanın dibine oturdu kendini sevdirdi , et vermemize rağmen almadı, öyle oturdu masanın ayağının dibinde manyak.
Karanlıkta etrafına tutulan ışığa karşı duyarlılıklarıdır. Merak edip tutmaya çalışmaları oldukça komik sahneler yaşanmasına sebep olur.
görsel
yoğurdu illa parmağımdan yemesi, yoksa yemez.
Araba tamponları. Mutlaka arabaların tampon kısmını ve plaka kısmını uzun uzun koklarlar. Sebebini anlamış değilim.
bizimki durduk yere patinaj çekiyor.
eti crax daha baharatlı yiyebilmeleri.
pinpon topuna vurup koşarak kanepenin arkasına saklanması, pusuya yatıp tekrar topa vurup tekrar kaçması ve bunu defalarca tekrarlaması. gülmekten kırılıyorum.
kuzenimin kedisi
her gün belime masaj yaparak uyandırıyordu..
büyük kedinin yavru kedileri sikmeye çalışması ama başaramaması.
ya sen kedisin neyi bu kadar kafana takiyosun?

görsel
yoktur.
(img:#1032652)
https://i.imgur.com/iAAhGnB.webm

ne diyeceğimi bilemedim.
Geçen aynada kendine bakarken yakaladım namussuzu, nabıon kızım dedim, hiçbirşey olmamış gibi döndü hayatına devam etti.
görsel
Her gün sabaha karşı 4-5 gibi bizim evin önünü buluşma mekanı olarak bellemişler çete halinde aynı saatte burda toplanıp bişeyler tartışıyolar seslerinden uyuyamıyoruz.
ortalama bir akp seçmeninden daha zeki olmalarıdır. gerçi bu gariplik değil.
Bazen bakışlarıyla bir şey anlatmaya çalışıyor sanırsın. Sonrasında 'miv' diyip sızmalarıyla herşey normale dönüyor.