bugün

insanı olduğu yere saplayan ve muhakkak bir şeyler anlatan, yeşil, mavi, sarı, siyah bakışlardır.

bu bakışların;

*ne var?
*et yok mu et?
*çizerim!
*beni evine götürsene
*bana süt versene
*ben beslenirim ki

gibi anlamları vardır.
japon versiyonu korku filmlerinde genelde "bulaşma lanet var bende" şeklinde bakanları da mevcuttur.
- mrrvsshmnskymm...
+ ne var lan ne bakıyosun artis?!
- mrvsnmnakoimsffs...
+ al yumak oyna işte..
- mrvsshgötünesokonuhmssfss...
o değil de bu kedilerle göz göze gelememek gibi bir durum da var. özellikle sokak kedileri çöp atarken öyle bir bakış fırlatırlar ki karşısında taş olsa çatlar.
insanı üzen ve derin izler bırakan bakışlardır. ezilmişlik doğalarının elinden alınmışlığı ile sitem dolu bakışlardır.
anlam doludur evet efendim o bakışlar. insanları yönetiyor bu şerolar! kedi diyorsun, sevimli diyorsun, bağrına basıyorsun; akabinde farkına varmadan istediğini yapıyorsun. sahiplen beni diyor, sahipleniyorsun. besle beni diyor, besliyorsun. sıçırt diyor, bokunu temizliyorsun. işte böyle derin manalar içerir kedilerin bakışları. köle olursunuz da anlamazsınız.
genelde ne bakıyon lan yarram anlamına gelen, ama bazen de çok sevimli olan, insanın içini eriten bakışlardır.

görsel
sokaktan geçen adama "ne var lan? biz de çöpte yaşıyoz işte. beğenemedin mi?" diyen bakıştır.
salak salak ,agucuk oyyy uyyy gibi sesler çıkartılarak sevilmesi üzerine "kıllandırma adamı seveceksen insan ol öyle gel" tarzı bakışı en anlamlısıdır.
önümden götü kollama derdiyle yan yan yengeç gibi yürürken,

- lan bak yine tekme atarsan bu sefer tırmalarım
+ ahaha geç lan geç bişey yapmıcam
- bravo dostum adam oluyorsun
+ hemen götün mü kalktı lan ibiş
- teker tkeker gel lan
+ gaçma!
sevgili tarafından kıskanılacak bakışlardır. ya da sevgilide bile bulunamayan bakışlar da olabilir.
nankörlük öncesi dönemlerde kedilerin, gelecekteki sahibini ağına düşürmek için kullandığı bakışlardır. birgün tırnaklarınıda gösterir elbet.
ne o tanıdın mı ?
ne bakıyon ya?
yemek varsa bende varım bebeğim.
bu ne tip ya?

gibi ve benzeri bakışları vardır. aman dikkat.
(bkz: mart ayına dikkat)
-git evimizden pis kedi. hiç sevmiyorum bu hayvanı yaa...
-* sanki ben sana aşığım jess.
-ba ba ba bakışlara bak.
-* süt parasına kızım! yoksa sana 1 dk bile katlanmazdım.
-küçük emrah çıktı anne bu kedi.hazır burak yokken atsak mı? kaçtı gitti deriz .
- * nolur atma beni. annem hasta, babam çöpten yiyecek topluyor.
sinem kobaldan daha anlamlı baktıkları kesin.
aydan aya farklılık gösterebilir.
(bkz: kedi kanı)
accayip tatlı bakarlar. aç olan sinirli ama biraz da boynu eğik bakar ki dayanamam ben ona gıyaman,

kimisi neşelidir fıldır fıldırdır gözleri ona da dayanaman gider severim,

her durumda acayip tatlı oldukları için keratalar sevdirirler kendilerini.
(bkz: kötü kedi serafettin)
benim ülkemin kedisi, diğer kedilerden daha anlamlı bakar! (bkz: nihat doğan)
içlerinden ana avrat sövdükleri kesin.
http://sinekbook.com/wp-c...2010_08/tebess%C3%BCm.jpg
kız olsan alirdim seni dedirtir , manalı manalı bakıp göz kirpmasi yok mu . kizlar senin kadar olamadi be.
+mnskymm.
-ne var lan?
+korkuttun be hacı.
-bilmiyon mu aq bura benim mekan her gelişinde korkuyon. Ne o çöp mü?
+ee evet çöp atacaktım.
-tamam bırak oraya. Var mı işe yarar bişeyler.
+eh işte biraz kemik, ekmek falan filan.
-hmm iyi bırak ordakilerin yanına.
+....
-ne bakıyon aq bas git.
+tamam abi pardon iyi akşamlar.
-he bu arada önümüz mart, bi daha böyle çat kapı gelme alırım façanı aşşa ayık ol.
+tamam abi keyfine bak ta o gözler ne öyle ateş çıkıyo resmen.
-dedim ya olum önümüz mart 11 aydır bekliyom. bi ben bilirim halimi, sana da hallenmeden kaybol şurdan yazık etme kendine.
+tamam tamam gittim.
-töbe töbe kimlerle uğraşıyoz. Pakize çık sen de ordan devam et işine ohh. Ulan iyi ki şu işi meslek edinen kediler çıktı. ohhh köpürt beni pakize.
*nasıl iyi mi?
-devam devam ohh.