bugün

gerçek hayatta kesinlikle olmayacak isimlerin kullanıldığı diziydi çok severek izlerdik.

eleman, hostes, kepçe, kültigin, terbiye, kafiye, fıskiye, cazibe, ceberra, fenasi....

ulan ne isimlerdi be, efsaneydi özetle.
Sıdıka vb gibi güzel şeyler hatırlatan dizi. şimdikiler hiç tat vermiyor.
severdik ve unutamadık ama aslında ilk 20 bölümü falan izlenesiymiş. daha sonra stüdyoda çekim yapmışlar ve tadı kaçmıştı.
Breaking dead dan sonra en iyi dizidir.
çocukken hiç kaçırmadığım tek diziydi. özellikle kültigin ve arkadaşları beni gülme krizine sokardı. ne efsane diziydi. ah 90'lar ah, bir daha geri gelmez ki...
Me me me memnun. - ismail

Hic yakisiyor mu sana tertip? - memnun

Ama baba ben daha askerligimi bile yapmadim. - hostes

Burcu seninle bisey konusmak istiyorum. - eleman

Isinin basina dön stupid! - eleman'in patronu

Mendebur herif! - sabriye

Ismail kos cocuklar küveti söküyor! - zeynep

Sunun surasinda komsuyuz sonucta bugün siz bana yarin ben size. - suzan hanim

Sen diyon be edepsiz kari?! - kafiye

Ah be sabriye gülten'i unutamadim... - yilmaz usta

Dövelim mi abicim? - kürsat/ufuk

O memnun denen herifi ilk gördügüm yerde öldürücem! - kültigin
çok iyi diziydi.
günümüz dizlerine on basan süper bir diziydi. tekrar başlasa birçok üfürük dizinin çöpe atılmasına sebep olur.
Klasiklerdendir. Şimdi ki hormonlu,cilalı ve abartılı karakterler gibi insanın midesi bulanmaz. Sanki herkes sarayda, köşkte yaşıyor ya da bütün kızlar-erkekler aşırı seksi değil. Kaygısızlar öyle içten bir diziydi.
pis yedili, akasya durağı gibi dizileri gördükçe özlüyorum..
bu diziyi ayıla bayıla seyrederdim. gerçekten çok komik diziydi. dizinin ismini hep kafamda böyle şablon gibi anlamsız bir bütün gibi algılardım hep anlamını bildiğim halde. dizinin asıl karakteri memnun'un vurdumduymazlıkları aklıma gelince dizinin ismine daha bi gülerdim.....:))
Reklam arasına girerken, dizide bu olacak mı, şuna nasıl cevap verecek? gibi diziye dair soruların yanında, seyirciye "Arçil ile Şota gerçekten ikiz mi?", "Bu sene kim şampiyon olacak" gibi tamamen ilgisiz sorular da sorulurdu. Bazen de Kültigin, "bir yere ayrılmayın Çızarım" derdi.
1990'lara dair önemli ayrıntıların olduğu, o günlerde patlamasına tanık olunan pop müzik şarkılarının söylendiği, Kültigin'in Mirkelam gibi koşarak şarkı söylediği, o dönemin kıyafetlerinin, markalarının, gazetelerinin, haberlerinin, taşlamalarının yer aldığı bir 90'lar belgelesidir Kaygısızlar.
(bkz: eleman).
Erik isimli meyveye kütür kütür şeklinde bir sıfat katan on numara dizidir.
2 eksik bir fazla istanbul bizi sakla.
https://www.youtube.com/watch?v=gJufz4nh338

unutmayacağız...
http://www.facebook.com/1.../videos/1047269205329450/
+ taksiiii

- yolcuuuu.
3 KARISI VE OTUZÜÇ ÇOGUGU OLAN OO EFSANEVi MEŞHUR ALAN SENi ÖZLEDiK.
özletmiştir.
Kanal D'nin televizyonlarda efsane olmuş ilk dizisi yine bir 1994 yapımı olan Kaygısızlar dizisiydi. Sonradan Star Tv'ye transfer olan Kaygısızlar dizisinde Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Çiçek Dilligil, Şoray Uzun ve Ercan Yazgan gibi isimlerden oluşan zengin bir oyuncu kadrosu izleyicilerle buluşmuştu. Müziklerini Yeni Türkü'nün yaptığı Kaygısızlar, fenomen olan karakter ve replikleriyle 90'lı yıllara damga vuran bir yapımdır.
dünya dizi tarihinin en iyilerinden biriydi.

1. sezondan itibaren tekrar izleyeceğim.
nickimi almama sebebiyet veren efsanevi dizi. çocukluğumun dizisi olmasından mıdır nedir daha sonra hiçbir diziye bu kadar gülemedim.
https://www.facebook.com/.../videos/1660924497567279/

efsane bir dizidir.