bugün

"en kötü karar kararsızlıktan iyidir" cümlesini akıllara getirendir.
Sağ ve sol beyinin birbirlerine emir verdiği ve sonuçta dengeli güçler oldukları için hiç bir şeyin olmama durumudur.
bununla ilgili ''benim karakterim böyle ya!'' diyenlere kulak asmayınız. kararsızlık denen şeyin karakterle alakası yoktur. kararsızlığın kaynağı nedir? genel olarak, önümüzde birden fazla seçenek olması ve kişinin bir seçeneği yeterince istememesinden doğan açgözlülüktür. yani kararsızlığı temelden besleyen dinamiklerden biri de açgözlülüktür.
terazi burcunun bilinen özelliklerindendir. yenebilmek zordur teraziler için.
Bir eşek 102 türlü yüzme bilirmiş de, suya düştü mü acaba hangi türlü yüzsem diye düşünürken boğulur gidermiş...
rahatsızlıkların en büyüğüdür, en başa bela olanıdır.

burcum gereği bu özelliği taşıyorum lanet olası.
Kararsızlık, rahatsızlıkların en büyüğüdür.
uzun bir yolculuğa çıkmadan önce odasına, eşyalarına, evine son bir kere daha bakıp bakmama kararını bir türlü verememektir.
kararsızlıkla baş etmek üzere birkaç metodum oldu sözlük. müsaadenizle paylaşıyorum,

mevzu akşam ne yapılacağı, ya da nereye gidileceği gibi basit bir meseleye ilişkin ise ve dediğinizi kabul etmeyip başka bir şey isteyen arkadaşınızla/sevgilinizle bir türlü anlaşamıyor iseniz yanınızda taşıdığınız veya el altındaki iskambil destesiyle bir el black jack atın ve kazananın dediği olsun. black jack sevdiğimden söylüyorum bunu yoksa antik bir yöntem olarak taş-kağıt-makas da olur.

sevgilinizden ayrılma kararsızlığı mevcut ise aşağıda bulunan iki terapiden birini seçin, zaten aslında ne istediğinizi ele verecektir.

a) geçirdiğiniz güzel günleri anımsamak
b) ondan soğuma nedenlerinizi düşünmek

emin olun terapiyi yapmaya karar verdiğinizde ikisinden birine önce başlayacaksınız ve ilk seçtiğiniz gerçekte istediğinizi belirtecek. a ise biraz daha gayret, b ise ayrılın gitsin bitmiştir.

kararsızlık nedeni çok istenilen iki şeyden bir tanesini seçmek zorunda olmak ise, bir artı eksi tablosu oluşturun, istenilen ve kararsız kalınanları sütunlara yazarak artı ve eksi veya 1 ve 0 olarak puanlayın, ardından çıkardığınız tabloda çok önem verdiğiniz kıstasları 10 ile ya da az önemli çok önemli ayrımı yapmak suretiyle 3 4 5 6 7 gibi sayılarla çarpın ve her sütun için puanları toplayın. elde bulduğunuz büyük değeri gönül rahatlığıyla tercih edin.

kararsızlık nedeni iki gönül ilişkisi ise biraz sürece bırakın ve karar vermek için acele etmeyin, karşınızdakine de her an gidebilecekmiş imajı da verin merak etmeyin sizden uzaklaşmayacak, tam tersi size yaklaşmaya çabalayacaktır. ayrıca iki gönül ilişkisinde tarafları tanıma bazında düşünülürse, hangisinin daha naz caz sahibi, trip atan tip olduğunu da anlarsınız ve duygularınız yavaş yavaş netleşecektir.

mevzu kariyere ilişkin bir seçim ise üni/bölüm/iş yeri seçimi gibi bunda da çarpmalı puanlama yapılabilir olmakla birlikte, "yok ben başka bir şey yapıcam" diyorsanız öncelikle seçeneklerinizi azaltma yoluna gidin ve kafanızda seçenek sayısının ikili kombinasyonları biçiminde x vs y gibi karşılaştırmalar yapın, kaybedeni eleyin. finale kalan son iki ihtimaliniz söz konusu olduğunda düşünün biraz ve iki ihtimalle bile hala kararsız kalıyorsanız, ya rüzgara bırakın çünkü kaptan denize açılmadan önce rüzgarın an ve an nereden eseceğini öngöremez ve yön değiştiren rüzgara adapte olur, ya da bodoslama ilk aklınıza geleni seçin.

bir şeyi iki günden fazla düşünmeyin aziz dostlarım; ya karar vermeye hazır değilsinizdir o zaman da hazır olduğunuzu hissedene kadar bekleyin, ya da neyi istediğinizi bilmiyorsunuzdur onu da anlamanın çeşitli yolları vardır elbet bunlar sadece benim önerilerim.

beni soruyorsanız ben iki günden fazla düşünmeyip bazen bodoslama karar veriyorum ama siz evde denemeyin.
bir sürü seçeneğin arasında kararsız kalmak, bocalamak.
görsel
insan birşeyi ya 'yapacağım' demeli ya da 'yapmayacağım'. 'Yapmaya çalışırım.' dememeli. Başarılı olmayı denemeyin, başarılı olmaya karar verin. Kararsızlık korkuyu körükler.
aşırısı beyne zarardır. An itibariyle yaşadığım ve bazı devrelerimin yandığını düşündüğüm andır. Bugüne kadar hiç bir konu hakkında bu kadar analiz yaptığımı hatırlamıyorum yeminlen kafayı yiyecem.
karşı cinsle ilgiliyse çok kötüdür. Şimdi bana karşı başka duygular mı besliyor? Yoksa o hep böyle mi davranıyor? Ya da ben kafamda kuruyorum. Diye düşünürsün. Ne sen adım atacak cesaret bulursun ne o bi şey yapar. Öylece saçma sapan bir durum olur. Sonra zaten geçti ya artık bi şey olmaz dersin. Sonra böyle başlık görünce de aklına gelir. Buraya bari yazıyım dersin. Sonuç olarak seçin birini işte ne kararsızlığı.
bünyemde fazlasıyla bulunan hödö. çok berbat bir şey olmakla birlikte insanı kukla yapar bu kararsızlık. kime ne söyleyeceğini, nereye gideceğini, ne yiyeceğini, ne giyeceğini falan hiç bilemezsin. hep kararsızlıktan. sonra bütün bunların en kötüsünü seçersin, akabinde pişmanlıklar vs.vs.
insanların kararsızlığı içlerindeki düşüncelerden kaynaklanır. ya bunu yaparsam sonucu ne olur? hangisini alsam karar veremedim. ne yapsam? bu tarz sorular sorar kendi kendine hayatına etki edebilicek sonuçları olabilir.
Benim her konuda yaşadığım durumdur. Bugün de gözlük seçme konusunda yaşadım. Bir arkadaşıma göre terazi burçlarının önemli bir özelliğiymiş.
karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola sonra yine sağa bakma dürtüsüyle akraba insan hali, tereddüt.
hayattaki en boktan şeylerden biri. ben böyle kararsızlığı sikeyim.
en yakın zamanda karar vermekle sonuçlanacak durumdur. en kötü karar bile her zaman kararsızlıktan iyidir.
(bkz: 2 arada 1 derede kalmak)

iğrenç birşeydir efendim.
insanın çaresiz olduğu anlardandır. sonra derler bi de en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye ulan cezasını sanki siz çekeceksiniz gazlamayın milleti.
iyi bir yöneticide olmaması gereken özellik.
okula gitsem mi gitmesem mi olarak basit bir soruda dahi saaatlerdir düşünmektir.

şöyle bişey var.okula gitmedim diyelim,hadi hayatımın aşkını bulcaksam bugun,

hadi gittim diyelim,hayatımın aşkı evime gelcekse bugun..
geride kalan seçenek, ileride bir parça çalacak uykunuzdan.

insanın içindeki cehennemi tetikleyen durum.