bugün

yok lan bütün gün warzone squat atıyoruz. gece oluyor cs giriyoruz. hayatımız discord oldu. karantina başında keleştim güzideye kadar çıktım.

hayatım fps oldu. şu yaşımda hiç oynamayadığım kadar iyi oyun oynuyorum. lisede böyle oynasam kesin e sporcu falandım şimdi.

not:an itibariyle kartal.
galiba hayatım boyunca böyle evlerde kalacağımız bir an bekliyormuşum, inanır mısınız gram sıkılmadım anasını satayım. bir 6 ay daha kalabilirim sanırım.

dolu veya boş olması umurumda değil benim için, kendime bu kadar çok vakti ilk defa ayırabilmem önemli olan.
bence normal olan karantinadaki halimizdi. hem işime hem de kendimi geliştirmeme yeterince zaman kaldı. kendimi geliştirirken işlerde en ufak bir aksama olmadı bile. rusça ve ingilizcemi ilerlettim, tiyatro izledim akşamları doyasıya çay veya kahve içtim uyku kaçma korkusu olmadan. normali karantina dönemiydi. normal olmayan düzene bugün itibariyle döndüm. ha bir de ilber ortaylı külliyatının tamamı ve yanında birkaç kitap da yine bu dönemde bitti.
Biraz ingilizce çalıştım, biraz dizi izledim, biraz dinlendim, yattım bol bol. Bence güzel ve keyifliydi. Artık bitti malesef. Şimdi çalış köle çalış moduna geri dönüyoruz.
Buraya yazacaklarım anayasal suç olacağından tek tek açıklama yapmayacağım ama karantina yokken olan hayatın aynısını yaşadım hatta neyse.. *
kast edilen mide ise her birey "benim" diyecektir. ramazanın üzerine sürekli evde olunca herkes maharetlerini konuşturup börekler çörekler çeşit çeşit yemekler yapıp yedi. 30 günde 3 kilo verdi isek 8 kilo aldık geri.

aktivite olarak yapabilenlere saygı duyup alkışlamak lazım. bu karantinaların en kötü yanı miskinleştik iyice. sabah işe giderken herkes 60 yaş üzeri gibi belini sırtını tuta tuta gidiyordu.
1 sayfa kitap okuduysam 5 saat boş boş duvara bakmışımdır o kadar dolu geçirdim.
merak edilen bir soru.

valla benim içimden bir emine beder çıktı arkadaşlar. Mutfakla aram ehh işte durumundayken, bu süreçte denemediğim bi portakallı ördek kaldı sanırım.

Karantina, Hayatıma yogayı montelememe sebep oldu hem de sıkı sıkı, koca çivilerle.
Fenafillah makamına ulaşmama ramak kaldı, hissediyorum.

Evimin dekorasyonuyla uğraştım uzun uzun. renkli yastıklar, kanvas tablolar, antin kuntin aksesuarlarla bezedim.
Evi, alaçatı'ya çevirdim iyi mi? Ama şaanee oldu ehehehe.

okuyamadığım kitaplarımı, bitiremediğim hobi ürünlerimi bitirdim.Boyalarla, tutkallarla, verniklerle dolu bir süreç.
Eğlendim mi? Eğlendim.
Ama yeter! Sırtıma çantamı atıp yollara düşme zamanım geldi, hem de feci şekilde.
imdaaaat!
Varsa bile bu ben değilim, ilk başlarda ahşap boyamaydı sanattı o beni tuttu bir süre, aynı şekilde dizi-film de öyle. Bunların yanı sıra vizeleri/finalleri/ödevleri derken tüm her şey bitti. Tüm gün dur duvara bak kafayı yemeye ramak kaldı derken geçen gün o evreyi de gectik. Şu saatten sonra kendimden umudu kestim, hayattan kestim, hayallerimden kestim. Varacağı noktayı görebilecek miyiz, bilinmez.
Geçirdim,
Tüm online oyunlarda bir senede yapacağımı bir ayda yaptım.
inanılmaz dolu geçti, sürekli Mesleki kitap, döküman okudum, eğitim videoları izledim. Dolu dolu...
Sporu hayatıma soktum değişimi bile gördüm.

Harika sağlıklı, sağlıksız tarifler denedim.

Evliliğimi daha güzel hale getirdim.

Sinir stres yapmayı bıraktım.

Uykuya doydum en çok eksikliğini yaşadığım şey buydu.

Çiçek, bitki ne varsa yetiştirdim.

Uzunca araştırıp ev aldık. Sanırım bu bir numara olmalıydı ama olsun.

Masa tenisinde çinlilerle japonlularla yarışırım o kadar diyorum.

Netflixe hiç doyamıyordum şimdi doydum çok şükür.

Eşimle paylaştıklarımız arttı birbirimizi daha iyi anlıyoruz artık.
Varsa gerçekten tebrik etmek istediğim kişidir. Şu 2 ayı aşkın süredir her güne yeni kararlarla başlayıp hiçbir şey yapmadan yatağa giren tek kişi olamam..
Beşeri sermayeme hormon basar gibi yatırım yapıyorum. Öyle böyle değil hani
Yatakta zaman zaman yuvarlandım. Zaman zaman ödev yaptım. Tekrar yuvarlandım ve tekrar ödev yaptım. Baya dolu doluymuş be sözlük...
ben biraz doldurdum ama dudak payı bıraktım.
ömrümün neredeyse 2,5 ayını hiç yaşanmamış sayıyorum. gerçekten hakkını verebilmişler varsa bu sürenin, önünde saygıyla eğiliyorum.
Valla biz köyde yaşadığımız için karantina falan yaşamadık. Normal hayatımız devam etti.
kendinle barışıksan, kendinden sıkılmamayı basarabiliyorsan, bir kenarlarda birikmiş halledilmeyi bekleyen işlerin varsa, okumayı ve yazmayı seviyorsan karantina sana vız gelir.
her anım dolu dolu geçiyor. nasıl anlatsam ki...

her sabah güne sporla başlıyorum , günü sporla bitiriyorum.

okumadığım kitap kalmadı. tüm "türk ve dünya klasikleri"ni bitirdim.

tüm kült yabancı filmleri izledim , yönetmenlerinin ismiyle biliyorum artık.

küçükken biraz öğrendiğim kuran-ı kerimi de söktüm. ramazanda hatim ettim.

namazlarımı hiç aksatmadan kılıyorum. hatta kazalarımı da kılıyorum .

öğrencilik yıllarımda yarım yamalak öğrendiğim sazı ve gitarı da müthiş çalıyorum artık.

kara kalem çiziyorken birden kendimi yağlı boya tablolar yaparken buldum. pandemi bitsin sergime davet edicem hepinizi.

ingilizcem türkçemden iyi artık . almanca , fransızca ve ispanyolca çalışıyorum.

ekmeği-pideyi kendim yapıyorum .
en az 10 çeşit tatlı , 10 çeşit tuzlu pasta -börek öğrendim. ama buna rağmen hergün kalori hesabı yapıp çok sağlıklı besleniyorum . sağlıklı bitki çayları içiyorum , şekeri de bıraktım.
20 kilo verdim bile.

belediyenin vefa grubundayım . 65 yaş üstü teyze-amcalara alış-veriş yapıyorum.
hergün görüntülü olarak akrabaları, eski arkadaşlarımı arıyorum , hal hatırlarını soruyorum.

evi dip-bucak temizledim , çaydanlıkları tencereleri parlattım. dezenfekte olmayan yer kalmadı.
boya badana da yaptım.
dolapların içini görseniz cetvel gibi .
artık nasıl derli toplu bir insanım anlatamam size.

yoga yapıyorum. kapanmış çakralarımın hepsini açtım. müthiş biriyim artık.
kısmetim de açıldı. her yerden iş teklifi alıyorum .

ya, bu karantina çok iyi oldu . çok mutluyum:)
Değişen pek bir şey olmadı. Zaten ocak ayından beri kamp halindeydim. Ara sıra gittiğim okula Karantina sürecinde hiç gitmez oldum. Yine Evde okumalara devam ettim. Araya birçok başka şey girdiği için okuma hızım beklentimin altında kaldı ama haziran sonu gibi ya da temmuz ilk haftasını da içine alacak şekilde Bir zamanda kampın ilk aşamasını bitirmeyi hedefliyorum. Gerçi asistanlık işi ne kadar vaktimi alacak, o belli değil. Temmuzdan itibaren başka bir kamp dönemi başlatırım herhalde. O da eylül ayına dek sürer. Büyük ihtimal eylülü de içine alır. Bu arada Yarım kalmış bir iki makaleyi tamamlarsam ve biraz almanca ve osmanlıca okuma yaparsam yazı iyi geçirdim diyebilir hale gelirim.
Yeteri miktarda kitap. En son okunan kazim karabekir pasanin (bkz: istiklal harbimiz) 2 cilt. ileri de izlenirim diye biriktirdigim film ve diziler.
Biraz deneme tarzinda yazilar yazmak.
Yaptigim yemekleri falan saymiyorum bile.
5 puzzle bitirdim, sayısız film ve dizi izledim, birkaç yüzbin milyon kpss ve ales sorusu çözdüm, bol bol yemek yaptım ve de yedim, bir anlık hevesle bir kaç spor yapma girişiminde bulundum, sayısız tane makale okudum, bitirme projemi ve vaka sunumlarımı tamamladım, sürekli bakım, maske ve bir sürü eciş bücüş bakım önerisi denedim. Ha bir de hep evde kalınca sağdan soldan gelmesini beklediğim paralar yattı onlarla da dövize düştüm, sürekli temizlik yaptım, yeni müzikler keşfettim.

Hala yapmak istediğim pek çok şey var. Sanırım eski stresli zamanlarıma göre bu zamanları tercih ederim. Ve evet karantina çok şükür dolu dolu geçiyor. Şükür.
5 kilo aldım dışarı çıkamadıkça yedim yedim yedim...
Evet 7 kilo verdim.