bugün

gereksiz ve saçma bir sansürdür. biliyorsun türk milleti'nin böyle bir şeye tepkisiz kalmayacağını, inadına yapıyorsun.
Atv kanalının, karadayı adlı dizede, mahkeme sahnesinde, Atatürk'ün imzasını, ismini ve fotosunu sansürlemesidir. Atv nasıl bir kanal olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır. Yani kısacası Karadayı ve ATV cumhuriyetin kurucusu Atatürk'e sansüründen, sonra benim için bitmiştir.

hz.ömer'e aitse bişey diyemem;fakat böyle bir haber var, ortalarda.

https://www.facebook.com/...63&type=1&theater
O halıfe hz.õmerin sözüdür zaten.
hz. ömer'e ait söze getirilmiş sansürdür.
(bkz: adalet mülkün temelidir)
Eleştirmeden önce , zaman olgusunun düşünülmesi gereken olaydır. Diziyi bilmiyorum lakin 1970 li yıllarda geçiyor. Peki atatürkün bu sözü mahkemelerde imza olarak ne zaman yazılmaya başlandı ?. Eğer 1970 lerden sonra yazıldıysa dizi mantık hatasına düşmemiş ve akıllıca davranmış olur.Peki hangisi diye sorası geliyor insanın.*
bu kadar da olmaz dedirtmiş olaydır.
torunlarımızın torunları atatürk ismini hiç duymamış olacak bu gidişle.
Hz.Ömer'e aitse bişey diyemem;fakat böyle bir haber var, ortalarda.
(bkz: telif hakkı)
(bkz: kafa siken kemocan zirvalari)

millet marsa insan yollicak bu embesillerin ugrastiklari seye bak bi siktirin gidin su ülkeden amk selanike kadar yolunuz var.
mal insan her yerde mal oluyor efendim,

anlamamazlıktan geldiğinize mi yanalım olayı sözü asıl kimin söylediğine çarpıtmanıza mı anlamadık.
kuran sansürlendiğinden ortalığı ayağa kaldıracak güruhun ne var canım bunda tepkisine sebep olmuş sansürdür.
(bkz: ameller niyetlere göredir)

söz hz ömer'e ait olsa dahi niyet atatürk'ü sansürlemekse desteklenmesi gerekli olan eylemdir....
hz. ömer'e ait olunduğu bilinen sözü atatürke yamalamak çabasına tepki olarak yapılmıştır çok ta doğrudur.
Pekala farklı bir bölümde duvarda yanlışlıkla ataturk resminin ne aradığını sorabilirmiyiz? bence esas ayıp burda ne işi var atatürk'ün o duvarda?
sözün aslında hz.ömer'e ait olduğundan sansürlenmiş olabileceğini düşündüğüm çağ dışı uygulamadır. zira laik devlet yapısına atv tarafından yapılmış çok ince gönderme olabilir.
uludağ sözlüğün saçma sapan sansürü yanında neredeyse esamesi okunmayacak...

(bkz: karadayı isimli dizide yapılan şerefsizlik)

ama uludağ sözlüğümüzün duyarlılığı ile başlık bu hali almış

size kaldı demi? size kaldı amk şu sözlükte her türlü götlüğü yavşaklığı düzelttiniz bu tarz bir şerefsizliği aklamak kaldı demi??

bu yapılan şerefsizlik kardeşim, yavşaklık, namussuzluk. sen istediğin kadar bu başlığı değiştir.

ulan sövmemek için zor tutuyorum kedimi, o bdv ye de bakın bakın...
geçtiğimiz pazartesi ayen beyan ortaya çıkandır.

geçtiğimiz pazartesi atv adlı kanalda yayınlanan karadayı adlı dizinin içindeki mahkeme sahnesinde, hakimin arkasında yazan adalet mülkün temelidir, sözünün altında sözün dahibi olan k.atatürk'ün imzası karartılarak verilmiştir.

başbakanın bizzat himayesinde olan çalık grubuna ait olan atv, meziyetini ve amacını alenen ortaya koymuştur, bu konuya karşı azıcık hassasiyeti olan herkesi atv'yi protestoya davet ediyorum.

http://www.gazetepress.co...-imzasi-neden-karartildi/

not: konunun esasına bir cevabı olmayanlar, söz aslında kimindi curcunası ile olayı gürültüye karıştırmak amacında olacaktır elbet, ancak burada asıl sorun şu, orada atatürk'ün imzası var olmasına rağmen neden kasten üzeri karartılmıştır.

not: başlıkta esasen atv adlı kanlın şerefini sorguladığım halde, sözlük yönetimi de bana sansür uygulamış ve başlığımı nedense değiştirmiştir.
söz atatürk ün değil hz.ömer (r.a) indir. bu sebeple sorun da yoktur... kemalistler ağlayadursun ama.
hz.ömer kim? o sözü söylediğini kim kanıtlayabilir? atatürk'e ait söze ihanet ediliyor.