bugün

bazı teorilere göre karabük sınırlarında bulunan üniversitedir. araştırmalarım sürüyor.
bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşların beni yeşillendirmesini rica ettiğim üniversitedir.
Bilgisayar mühendisliği okuyan varsa yesillenmeyi bekliyorum.
dört yil okuduğum şehir. kötü günlerim kadar iyi günlerim geçmiştir.

ilknonce tokide daha sonra besbinevler , 100. yil ve tekrar besbinevler de yasadim.

buraya gelmeyin yazmayin yazdim pismanim diyenlere guluyorum.ne bekliyordunuz yani ..

o kadar puana bu kadar üniversite.
karabük şehrindeki devlet üniversitesi.

ikinci üniversite olarak ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü uzaktan eğitimle okumak için kaydımı yaptırdığım lakin uzaktan eğitimde bile defalarca karabük'e gitmem gerektiğini ögrenince bıraktığım üniversite.

hakkında pek bir fikrim oluşmadı ama kampüs girişinden binalara giden o köprüyü bir daha adımlamamak için bile bırakmış olabilirim okulu. karşıdan bakınca manzara fena değil ama...

bir de karabük'ü sevmemiştim ben hiç.

öve öve bitiremeyenler beklentimi yükseltti diye midir bilmem.
Dikey geçiş ile gelip zorunlu hazırlık okuduğum ve seneye üçüncü senemi geçireceğim üniversitedir. Universite tercihlerinin son günü olması dan dolayı tercih yapan adayların tercih listelerini son kez kontrol edip yazmadıklarından emin olmaları gereken üniversitedir. Güzel üniversitedir ama çevresi kötüdür. O yüzden beklenti yüksek tutulmamalıdır. Safranbolu, tarihi evlerinden dolayı turistik bir yer olduğu için yaza doğru Japonlarla, ingilizlerle dolup taşmaktadır o kadar. Sadece üniversite için gelmek isteniyorsa gelinmelidir. Ama üniversitenin yanında sosyal bir şeyler aranacaksa kesinlikle tercih listesinde adı olmamalıdır.
Buraya gelecek kardeşlerime (cemaatle bağlantısı olmayan) abi tavsiyesi, imkanınız varsa kayıtlardan önce gelin, kalacak yerinizi ayarlayın. Yoksa ortada kalırsınız. Önümüzdeki seneyi size ait 2 metrekare alanda geçireceksiniz, şimdiden hazırlıklı olun. Öyle ki pansiyonlarda bir odaya o kadar çok yatak vs. sıkıştırılmış ki oda kapıları bile kapanmıyor. Benden söylemesi... Ha bi de Karabükspor kombinesi alın. Takıma destek olun. Kötü arkadaş yoldan çıkarır, onlardan uzak durun. Akıllı olun lan.
ingilizce çevirmenlik okuyacakların yeşillendirmesini beklediğim üniversitem.
türkiye' nin en harika üniversite stadına sahip ilim irfan yuvası.
can güvenliğinin 0* olduğu ve rüzgar esse canını düşünmeni gerektirecek bi okuldur.

görsel
arkadaşlar gelmeyin tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor sözünün cuk diye oturduğu , güzel yurdumun üniversitelerinden birisidir. en büyük sorun ise öğrencilerin konaklama sorunudur. kiralar almış başını gidiyor olmasına rağmen rektör beyin her sene öğrenci almaya devam etmesi bunun en büyük nedenidir.
sıla konserini sanki mezardan michael jackson kalkmış gelmiş gibi reklamlarla duyuran üniversitedir.
öğrencilerinin 29 ekim cumhuriyet bayramı için, ulu önder atatürk imzasını oluşturdukları üniversitedir.

görsel
şu an okuduğum üniversitedir. pek bi sorunu yok gibi.
iSMi dark coast university falan olsaydı iş yapabilirdi.
üniversitenin sayfalarının birinden "Karabük Stadı, dünyaya açıldı!" başlığıyla yayınlanan haber:

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Ayyıldız Stadı'na, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilmesi için FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk, atletizm pistine de Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Class 2 sertifikası verildi.
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Ayyıldız Stadı'na, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilmesi için FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk, atletizm pistine de Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Class 2 sertifikası verildi.
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, üstten bakıldığında Türk bayrağının net bir şekilde görülebileceği 25 bin kapasiteli, 40 bin metrekarelik alana sahip stadın ayrıca 24 saat faaliyetlere açık olduğunu söyledi.
Uysal, şunları kaydetti:
"Stadımızı, ulusal ve uluslararası her türlü spor müsabakaların yapılabileceği şekilde planlayarak yaptık. FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk ve atletizm pistine IAAF Class 2 sertifikası aldık. Atletizmin tüm dallarının yapılabileceği, uluslararası standartlarda, IAAF tarafından onaylı 'Class 2' sertifikasına sahip 8 kulvarlı piste sahibiz."
Dikey geçiş yapıp kurtulmak için can attiğim şehirdir. şurda 192 gün sonra mezun olacam inş şafak bile sayar oldum o derece diyeceğim şu ki arkadaşlar sağlam bi bölüm kazanmadktan sonra gelme karabüke esnaf ve emlakçıları kalkındırırsın o kadar boşa gelme bizim üniversite mevlanın bi sözünü hatırlatıyor bana\'\' gel ne olursan ol gel\'\' baraj puanın geçip her halükade girebileceğiz bölümler var yani ama yaşamak sıkıntı arkadaşım baban asgari ücret alıyorsa gelme okuyamazsn asgari ücretteki adam kadar giderin olacak senin burda kyk cıkmadığı sürece 44 bin kişini bulunuduğu bir yerde 3.800 kişilik kyk yurdu var ve torpilin yoksa boşa uğrasşma onada okul ortamı berbat takılıp eğlebileceğin ne bilim kafa dağıtacak bir yeri yok anca cafelerde batak ata ata las vegasa vali olacak şekile gelebilirsiniz ilk geldiğim zaman hiç birşey bilmezken şimdi bütün kumar oyunlarını öğrendim can sıkıntısı arkadaş bunlar başka birşeyden değil ha sen oraya okumaya gittin ortam için mi diyeceksin arkadaş hayal mi bilemedim ama geçen yıl topu topu okulum 1.5 gündü var mı böyle şey sen söyle bana bu senede 3 gün okulda eğitim sıfır herşey teorik kağıt üzerinde hocalar dersi anlatmaz kafana göre freee takıl yani bizde öyle gelip öyle geçiyorz vizeler başladı ve ben inanın daha kitap açıp yüzüne bakmşlığım yok sınava son 1 saat kala çalışıp giriyorm öylede geçiyorm yani anlayacağın arkadaşım karabük boktan ve hep öyle kalmaya devam edecek ha ilerde ne olur bilmem ama daha bu öğrencilerin canı çok yanacak neyse fazla sözümü uzatmadan bitireyim artık sağlıcakla kalın
bugün yapılacak olan öğrenci konsey başkanlığı için dün akşam saatlerinde öğrenciler arasında kavga çıkmış ve 3 öğrencinin bıçaklanmasıyla son bulmuş üniversitedir. bıçaklanan tarafın mhp ' li olması ise şaşırtmıştır.

haberin detayı için,

http://www.karabuknethabe...lerin-kavgasi-kanli-bitti
türkiyenin ilk ve tek ayyıldızlı stadına sahip üniversite.
(bkz: Tabela Üniversitesi)
raylı sistemler mühendisliği bölümünü bünyesinde bulunduran üniversite.
(bkz: lise 5)
laf olsun diye açılan üniversitelerden biri.
Makine mühendisliği bölümünü bitirmekte zorlandığım üniversitedir.
Mavi diploma veren ve adının batı Karadeniz Teknik Üniversitesi olması beklenen üniversite.