bugün

Çoğu zaman "biz, kar temizlemeyi beceremiyoruz" anlamına gelen tatildir.
allah'ın belası bir şeydir. keşke asgari düzeye indirgense veya hiç uygulanmasa. bilhassa yükseköğretim kurumlarında.
okula gitmemek için en kral hastalıkların sahibiyim diye bahane bulan çocukların sokağa çıkıp çılgınca koşmak için sabırsızlıkla beklediği an.
Kac yasinda adam olduk adini duyunca dahi tebessum ediyoruz. Ister tembel olsun ister caliskan tum ogrenciler icin piyango gibidir kar tatili.
An itibari ile gerçekleşmiştir.
üniversitemde gerçekleşen olay. bugün zaten dersim olmamasına rağmen içimi saçma bir sevinç kapladı.
bugün istanbulda yolda yürürken uçabilirsiniz.
tatil olur diye beklerken olmadi ve ben hala uyumadim. ikinci ogretim olarak 4 te olan dersim suan bana cok erken geliyor*
Ankara için henüz olmayan tatil. Az daha kar yağsın da du bakalım.
bizim işverenin ısrarla yapmadığıdır. lan yazık günah nerelerden gelen insanlar var.
Günlerdir bu tatilin hayalini kurdum ben. Oh dedim yollar kapanor okul tatil olur evde devirip kıçımı yatarım bol bol dinlenirim.
Sonuç ne mi?
Babam cuma akşamı kardeşimi okuldan alıp arabaya koyuyor daha kendisi arabaya binmeden araba işlek yola doğru kaymaya başlıyor koşup Çocuğu kurtarayım derken düşüp kolunu kırıyor.
Benim cumadan bu yana geçmiş olsuna gelen misafirleri ağırlamaktan ciğerim soldu , belim koptu.
Bugünde tatil ve ben evde sıkılan kardeşimi her iki saate bir dışarıya cıkarıp eglendiriyoRum, ev işi yapıyorum babama bakıyorum. Ve itiraf etmeliyim ki üç gündür duş bile alamadım.
Teşekkürler. ..
Hiç bir zaman göremediğimiz ağlıcam.
görsel
Motorcu olduğum için mecbur tatil, yoksa kar yağdı diye tatil değil yani.

Proletaryacığınızdan selamlar.
Devletin acizliğinin göstergesidir. Sorun bakalım rusya, finlandiya vs gibi ülkelerde en son ne zaman kardan tatil edilmiş okullar.
Ova nin ortasına kurulan muğla merkez e kar yağmasa da dağlara yağan kar in soğunu çekip ulan kar tatili olması için illa kar mi yağma li dediğimiz olaydır . (bkz: ilim de Vasip şahin gibi vali istiyorum bro)
Öğretmenlerin dört gözle beklediğidir. Kar duasına çıkanları var. Evet.
Ulan biz önceden anca diz kapaklarımıza kadar kar yağdığında tatil yüzü görürdük şimdilerde iki cm kar birikiyor okullar laps tatil. Eski valiler ne gaddarmış lan.
yarın bizim lise tatil size mesaide başarılar hadi eyv.
bizim lise yine tatil bilin istedim. hadi eyv.
şehir merkezlerinin dahi yollarını açamayan belediyeler ve onun özel kalem müdürü valilerin sıkıştıkça baş vurdukları yöntem. yıl olmuş 2019, 15 santim kar'a teslim olan şehirler. sibiryada bile kar tatili denen acizlik yoktur.

"öğrenci ve öğretmenlerin en sevdiği aktivite."
Eski güzel günleri hatırlatır. Bahçeye çıkıp okulun tatil olduğunun sevinciyle kardan adam yapardık, kar topu oynardık. Şimdi çöp atmaya bile çıkamadım. Çünkü cok kar yağıyor ve soguk. Büyümek mi yaşlanmak mi adını koyamadım.
3 günde 2 kez olmasını geçtim.
saat 15'te ertesi gün için tatil ilan edilir mi? *

pazartesi kardan il ilçe arası anayolda 75 kişi yolda mahsur kaldı, kurtarıldı. *

şuansa dize kadar kar geliyor.
halen aralıksız yağmakta.

ve meteoroloji şehrime yarından için yoğun kar uyarısı yapmış.
demiş ki bunlar daha hiçti, asıl yarını bekleyin. *

olum ben akdenizliyim lan.
alışık değilim bak. *
biraz önce aldığım haberdir. baba namazı kılıp tekrar yatar. mesaisi olan herkese Allah kolaylık versin.
Aferin sana hadi bakalım oh.