bugün

liselilerin umududur.
bir umut beklediğimiz tatildir.
(bkz: bekledim de gelmediiin)
birkaç saattir Kadıköy'ü etkisine alan kar yağışı nedeniyle umutla beklenmeye başlanan tatil.

sabah editi : avucumuzu yaladık.
devam zorunluluğu olmasa bile kadıköye düşen karla insanın içine bir umut bırakan durum.
ilkokuldayken sabahın saat 6'sında televizyonun karşısına heyecanla geçip, umutla beklediğimdir, özlenendir.
tekirdağ'da da vardır kendisi. fiçuuu.
gazi üniversitesi'nde * uzamasını dilediğim tatildir. uzamasa deyu bu insanlar okula gelmez hayatta.
yaşın kaç olursa olsun, hangi mevkiye gelirsen gel, kahvaltını yapıp, üstünü giyinip tam çıkacakken eğer müdürün arayıp tatiliz gelme diyosa, sıcak yatağına dönüş yapıyosan son hızla; en güzel tatildir. ne milli bayramlardaki tatil ne de dini bayramlardaki tatil alamaz yerini kar tatilinin.
ilköğretim ve lisedeyken öğrenciye ilaç gibi gelen tatildir.
akşamdan kar yağmaya başladığında dua edilir ki yarına kar tutsun ve okullar tatil olsun diye. dua kabul edildiği takdirde bolca şükürle, sevinç ve şükranlar dile getirilir.
izmirde hiçbirzaman tadamayacagımız durumdur bizde öğrenciyiz yoa.
yılda 1 şanslıysanız 2-3 defa görülen tatil durumu. eğer ertesi günü yazılınız sınavınız vs. varsa bu durum sizin için iyi bir nimet haline geliyor, konulara daha çok çalışma şansı doğuyor.
özele geçerli olmayan sadece devlet kurumlarında geçerli olan tatildir..
Her kar yağdığında olması için dua ettiğin tatil. Ama nedense çok nadir gerçekleşiyor.
öğrenciler kadar öğretmenleri de sevindiren tatildir. can çıkar huy çıkmaz.
hafta sonu tatillerine bile somurtan biri olarak beni her daim üzen tatil olmuştur. kar yağdı diye tatil mi olurmuş! *
şu an bir anlam ifade etmeyen tatil.

öğrenci değilim.
iş sahibi değilim.
iş veren de değilim.
bir zamanlar duasına çıkılan tatil.
çok güzel britpop grubu ismi olur. ama tabi ki ingilizcesinden. bakış açımın saçmalamada ne kadar üstün olduğunu görebilirsiniz.
çok yanlış yapılıyor bu karar verilirken. misal şehir merkezine bakıp tamam hava güzel yarın okul var demek kolaya kaçmaktır. sabah 6 da yola çıkıp dağın bilmem neresindeki köye gitmeye çalışan öğretmenlerin can güvenliğini de düşünmemektir. ama bu ülkede öğretmenin sürünmesinden, ezilmesinden o kadar mutlu olunuyor ki...
kısaca saat 9 da masabaşı mesaiye başlayanların saat 6 da yola çıkanları biraz daha düşünmesi gerekir bu kararı verirken.
halbuki köy muhtarlarıyla bağlantıya geçilerek köyün durumu hakkında bilgi alınıp öyle karar verilebilir. illa bir servisin kaza yapmasına gerek yok.
genelde liseslilere vuran milli piyango niyetine yaşanan durumdur.
http://www.dha.com.tr/oku...ra-kar-tatili_561477.html

başlayan.
tatilin en tatlısıdır efendim. mutfağa gidin bir güzel çay demleyin bir de film açın ya da kitap okuyun tadını çıkarın..
Lise gunlerini ozletir, anıları canlandırır.

Anılarda yaşıyor bazı ibneler.
ömer balıbey'i akla getirir...
öğrenci odaklı olmasına rağmen tüm lafı öğretmen işitir. sıkıntıların hiçbirini yaşamaz öğretmen sanki.
öğrenci gelmese de olur öğretmen gitse yeter diye düşünüyor insanlar.
eğitim öğretim aksamıyor imajı vermek size ne kazandıracak. birine bir şey olsa ne olacak.
ha gerçi aksamıyor denilen eğitim öğretim öğrencilerin %90 ının okula gelmemesiyle öyle aksıyor ki...

ha bunlar niye yazdım. bugün servisimiz karlı ve buzlu yolda kaydı. bu sorunu sadece biz de yaşamıyoruz, yaşamayacağız bundan sonra.

yollar kapalı haydi okula.
yok öyle şey arkadaş.
aç yolları gidelim ama yok.

ya da sıcak koltuklardan sahaya in, misafirimiz ol.
birinin kaza yapması, canının yanması gerekmiyor.

ha maksat öğretmen yatmasın demekse topla tatil günü öğretmenleri, seminer ver. b planın olsun.