bugün

kapıyı çalan kişi kim o sorusuna ismini söyleyerek değilde "benim açsana" demesidir. ulan ne bilelim senin kim olduğunu herkes "ben" dir. adını söylesene denilmesi gereken durumdur.tabi kapıyı çalan kişinin adının gerçekten ben olması durumunda iş değişir.
olağan bir şekilde kapı çalınır ev sahibi "kim o" der tam türk işi dumur eden "benim " cevabıyla karışılaşır..kabıdaki bendir baban değil.*
en az sorusu kadar anlamsız olan cevaptır. 'kimsin' demek yerine başkasına kapıdakini sorar gibi 'kim o?' demek, kapıdaki kişiyi ciddiye alıp soru sormamak bir nevi hakaret olup, bunun karşılığında alınan 'benim' cevabını da bir çeşit intikam olarak algılayabiliriz.
ses onayı alındıktan sonra pekte yadırganmayan söz.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)*
kisi eger saatlerdir lost izliyosa korkutucu bir hadise olabilir.
(bkz: ben)
(bkz: benjamin linus)
(bkz: the others)
türk kültüründe bilumum apartmanlara girme yöntemi. test edildi, onaylandı. sen kimsin diyen çıkmadı bugüne kadar.
(bkz: tık tık tık)
(bkz: kim o)
sosyoloji açısından düşündüren bi durum.
bazen bıkkınlıktan olabilir.
kapı çalınır içeriden titrek bir ses duyulur
-kim o?
-ee merhaba ben 5 numarada oturan kiracıyım aidatı getirmiştim de
-kim o?
-ne? ee ben 5 numarada oturuyorum. aidatı getirmiştim.
-kim o?
-haydaa... teyzecim 5 numarada oturuyorum ben.
-kim o?
-beeeennn
-ay evladım tanımadım seni ben.
-aidatı getirmiştim teyzecim. daha önce de 3 kere geldim kapıyı açmadınız.
-ben duymuyorumki evladım
-o zaman sorunuzun bir anlamı da yok ki teyzecim
-efendim?
-mühim değil diyorum teyzecim *
-peki evladım selametle. zbammm. *
-e ama gene almadın parayı teyzeee.
*
saf insann kimsinn sen???
Sevgilinin kapısındaysan ve bu soruyla karşılaştıysan:

- kim oooo?
* Ben!
- Alp?
* Hayır !
- Berkecan??
* Hayır!!!!!
- Kerim???
* Allah belanı versin şerefsiz karı! arama bi daha beni!!!!
- tık tık tık
+ kim o?
- beeenn
+ sen kimsin?
- sütçüü :D
(bkz: bir bilinmeyeni başka bir bilinmeyenle açıklamak)
- kim o?
- bil bakalım ben kimim. Kalıbından iyice olan deyiştir.
(bkz: türksün di mi)
TIK TIK TIK ...
+ kimo
- ben
+ sende kimsin
- benim işte
+manyakmısın kardeşim çekil git.
- benim diyorum ben

( LOSTtan alıntı )
bir bakıma tercih edilen cevaptır.
kardeşim kişisi (k)
kapıyı acan kişi (ka)
ka-(10.kattan ) kim o
k- (megafona) kapıııııııı!

bu arada televizyon izleyen ben- aa gelişme göstermiş daha gecen gün odun diyoduk kendisine
telefonunu; 'buyrun benim' diye açan arkadaştır muhtemelen bu şahıs.
genel olarak saçma olduğu düşünülen eylemdir. ama gözden kaçan bir şey vardır ki soru da saçmadır. kim o? sorusuna karşı isim soyisim şeklinde cevap verilmeyeceğine göre ilk olarak soru değişmelidir. "kimsiniz?" daha uygun, daha mantıklı bir sorudur.
-kim o?
-sanane
-kimsin ya ?
-ben
-ben de adın yok mu ?
-eben
-o zaman yallah
-kapıda kalda aklın başına gelsin
karşıdakinin sağır olmadığını ya da sesleri ayırt edebilme becerisine sahip olduğu ihtimalini göz önünde bulundurarak "ben" diyendir. evet belki kim olduğu görünmemektedir, lakin ötekide sağır değildir. gelenin sesinden kim olduğunu gayet iyi ayırt edebilir. böylece " kim o ? " sorusuna bir düzine cevap verilmesine de gerek kalmamaktadır. **
tuhaf değildir. gerekli olan soruya verilebilecek en kısa kelimeyle cevap verilmiş olur. bu anlamda zekice olduğu bile söylenebilir. çünkü ses analizi yapamayacak kadar yabancı olan kişiye verilmez zaten bu cevap. ben bu yaşıma kadar sucudan,postacıdan ya da herhangi bir yabancıdan 'kim o' soruma karşılık olarak 'ben' cevabını almadım en azından.aldığım cevaplar 'sucuuu', 'postaaa', 'çööpp' vs. diye uzaar gider.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar