bugün

bütün kızılbaşların ecdadı değildir.
ben türküm diyen kimsenin ecdadı değildir.

kaç akraban, kaç dayın halan var hanedanda.

(bkz: osmanlı devleti nin türk olmadığı gerçeği)
tellioğullarının ecdadı hiç değildir.
messi'nin ecdadı olabilir.
atatürk düşmanı değilim ama, o zaman atatürk de benim atam değildir dedim, eğer ben bunu dediysem eşşeğin zikine kadar yolum vardır. sen dediysen de senin eşşeğin zikine kadar yolun vardır. açık ve net.
benim ecdadımdır.

cennetmekan abdulhamid'in halkı için "evlatlarım" deyişi kulaklarıma geliyor sanki. çilekeş sultan kendisini düşürmek için çaba üstüne çaba veren mason uşaklarına bile "onlar da bizim evlatlarımız, hata yaptılar ama çok kızamıyorum." demiştir. ya da vahdettin'in "cumhuriyet olsun, saltanat kalksın, bence mühim değil. vatan selamete çıksın yeter." sözü. ne güzel insanların yolundayız. bize örnek ahlak almak adına onlara bakmak düşüyor.

siz ne ederseniz edin.
"kürde fırsat verme yarab" efsanesinin uydurulduğu yavuz sultan selim de benim ecdadımdır. sadece bir belge kırıntısı bile yoktur bu şiir ve üzerine yazıldığı iddia edilen çeşme ile ilgili.
peki amk siz 1923 de gökten bir ırk olarak inmiş soysuzlarsınız. biz 1000 yıllık bir medeniyetin evlatları.
edit : evet kazandınız o kadar iyi kazandınız ve kazandırdınız ki bir şii bir sünni bir alevi bir türk ile bir kürt aynı masada oturamıyor.neden? milletin köklerini acımadan kestiniz binlerce yıl kardeşçe yaşayan toplumu böldünüz. evet güzel bir kimlik kazanmışsınız.
1923'den beri yeni kimlik kazandık, allahtan korkmak yerine allahı sevmek vardır bilmem ne anlarsanız.
yunanlıların ecdadı değildir.
karamanoğullarının da ecdadı değildir.
türklüğü 1000 senelik bi soy sanan gerizekalı osmancıkları gözümüze sokmuştur. osmanlı'yı sikeyim size birşey olmasın.

(bkz: büyük hun devleti)
orospu çocuklarının ecdadı değil, olamazda.

o şanlı osmanlı padişahlarının isimlerini anarken destur çekeceksiniz ibneler.

biz sizin gibi tarihimize bok atmaya çalışan köpeklere izin vermeyiz.